Strona 71 z 410 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #701
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nie ma takiej opcji, robiłem już foty A73 i w kwestii AF niewiele się zmieniło w stosunku do 2 i nie mam tu na myśli ilości punktów AF, poza tym to jest dla mnie z dołączoną lampą korpus totalnie nieporęczny do reportażu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #702
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mały przerywnik techniczny lista kompatybilnosci sigm (z mocowaniem EF) z nowym R

    https://www.diyphotography.net/sigma...d-canon-eos-r/
    Jak miło, wygląda na to, że wszystkie nowe szkła są kompatybilne.

    Z innej beczki. Tony recenzuje RF 50/1.2: https://www.youtube.com/watch?v=rXIm1M9CiQw
    Pomimo, że to szkło już stało się jego ulubionym obiektywem wszechczasów to nieśmiało dodaje, że AF prawidłowo ustawia ostrość aż w 50% przypadków

  3. #703
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A jak oceniasz skuteczność AFu względem canona (jakiego) na jasnych stałkach?
    W Canonie 6D robiłem tylko środkowym. Mialem z 90%trafionych ale zawsze czuwałem nad Af żeby pomóc trafić Na bocznych w tańcu Af nie istniał. W Sony mam 99,99% trafionych. Aparat na 10000fot moze z 4razy źle ustawił Af. Na Samyang 14 2.8 za to Af gorzej działa. Pompuje na rogach kadru i trzeba też się skupić nad pracą Af

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #704
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdzie można zobaczyć Twoje prace?

  5. #705
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    W Canonie 6D robiłem tylko środkowym.
    W Sony mam 99,99% trafionych.
    Ponownie napiszę Porównujesz najsłabsze FF body Canona i to stare, z najlepszym i nowszym body Sony.
    To nie świadczy o tym że bezlustra sa super, tylko że 6D nie jest rewelacyjne.

  6. #706
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ponownie napiszę Porównujesz najsłabsze FF body Canona i to stare, z najlepszym i nowszym body Sony.
    To nie świadczy o tym że bezlustra sa super, tylko że 6D nie jest rewelacyjne.
    6d w swojej cenie jest świetnym sprzętem. Af boleję ale dawał radę. Tu komfort mam taki że o Af nie trzeba się martwić praktycznie wcale. Ciekaw jestem jak nowy ML Canona wypadnie, bo jak kolega wyżej napisał że pół na pół trafia w przypadku 50 1.2 ? Zobaczymy jak się to rozwinie

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #707
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Gdzie można zobaczyć Twoje prace?
    Na stronce nie mam nowych fot z Sony ale na FB są plenerowe z A7 https://m.facebook.com/fotomagicstudio

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #708
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    6d w swojej cenie jest świetnym sprzętem. Af boleję ale dawał radę.
    W centrum. AF w bezlustrach działa także po bokach.

    Gdzies tu (na forum) ktoś pisał o 6D jako o puszcze profi. To jaki FF Canona jest amatorski? Jest cos niżej niż 6D?
    Cały problem w tym, że ludzie poprzechodzili z Canona na Sony A7 bo był tańszy. Teraz A7mk3 jest mocno poprawiony, a 6D jest jaki był.
    Cały czas porównuje się tu jabłka z gruszkami, body z różnych lat, z nie odpowiadających sobie serii itd. Robiąc takie zestawienia można sobie manipulować jak się chce.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-10-2018 o 23:18

  9. #709
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Właśnie planuję przesiadkę z 5DII i mam wypożyczoną R-kę i A7RIII.
    Powód do przesiadki: matryca i AF. Robię zdjęcia studyjne ale ilość pudeł w 5D i to co się dzieje w cieniach mnie irytuje.
    Cel: zachować szkła EF, mi pasują a szkła sony są potwornie drogie. Nowe szkła R-kowe też ale w testach zbierają rewelacyjne noty.

    R-ka:
    prawie same plusy, intuicyjny, świetny EVF, lepszy niż w sony. Mimo teoretycznie podobnej rozdzielczości. W sony widzimy że to EVF, w canonie patrzy się prawie jak przez lustro a nawet lepiej.
    Szkła EF działają świetnie przez dostarczoną przejściówkę, miły akcent to przestawianie szkła na nieskończoność po wyłączeniu aparatu. W przypadku niektórych szkieł (np 35/2) bardzo pomocne. Chroni przed uszkodzeniem.
    AF lepszy niż w 5DII zdecydowanie. Trafia, co przy 135L i 5D nie jest takie oczywiste. W cieniach dużo lepiej. Ogromny plus to górny wizjer, trochę brakuje kółka trybów.
    Na koniec, bardzo fajne wzornictwo i materiały wykonania. Wydaje się lekko futurystyczny, w dobrym tego słowa znaczeniu.

    A7RIII:
    pod względem obsługi podobnie, ale EVF gorszy, ekran gorszy. To co mnie interesuje: AF z przelotką sigmy trafia, wolniej niż na 5D ale trafia a 5D niby szybko celuje ale pudłuje.
    Długo bym się nawet nie zastanawiał i brał R-kę gdyby nie matryca w sony, cienie jeszcze lepsze. Może i te w R-ce by nie przeszkadzały bo nie ma w końcu kolorowych plam, ale rozdzielczość wyraźnie wyższa.
    Tryb pixel shift, mimo ograniczeń, działa też bardzo dobrze. Co przy martwej naturze czy przy widoczkach daje kolejny kop rozdzielczości. Mimo braku AA nie zauważyłem mory, a daję wredne do tego materiały.

    Matryca z sony w R-ce i byłby ideał.

    Strasznie przesiadka korci, do mojej pracy nawet bym żył z matrycą 5D przepalając fotki ale niestety ilość zdjęć spudłowanych zniszczyła mi kilka dobrych ujęć.
    Ostatnio edytowane przez dzik ; 28-10-2018 o 18:09

  10. #710
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Skąd wypożyczyłeś R?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 71 z 410 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •