Strona 27 z 410 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #261

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale po co ? Rozumiem robisz aparatem z milionowym przebiegiem trzeba zmienić - OK. Czekać? Skoro czekasz - znaczy nie potrzebujesz. Olać? Jak masz dobry aparat, to po co wywalać grubą kasę na nowy? Przejść do innego systemu. Co ? Po co, jak, dla czego? Focha strzelić na Canona i kupić Sony. A jak się okaże, że zdjęcia z nowego są takie same i żeby ktoś je "podziwiał" to trzeba je podpisywać, czym zostały zrobione, przy każdej publikacji.
    Współczesny marketing przypomina film "Oni żyją"
    Czasy, kiedy nowe buty albo spodnie kupowało się bo zrobiła się dziura dla większości, w krajach w miarę rozwiniętych, dawno minęła a na pewno nie dotyczy osób kupujących sprzęt fotograficzny w cenie samochodu. Tak więc myślenie rodem z poprzedniej epoki "kupię nowy aprat jak mi się stary zepsuje" nie funkcjonuje. Może zrobimy ankietę na forum - kto w ostatnich latach używał aparat (głównego) do śmierci (aparatu oczywiście ;-)).

  2. #262
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Czasy, kiedy nowe buty albo spodnie kupowało się bo zrobiła się dziura dla większości, w krajach w miarę rozwiniętych, dawno minęła a na pewno nie dotyczy osób kupujących sprzęt fotograficzny w cenie samochodu. Tak więc myślenie rodem z poprzedniej epoki "kupię nowy aprat jak mi się stary zepsuje" nie funkcjonuje. Może zrobimy ankietę na forum - kto w ostatnich latach używał aparat (głównego) do śmierci (aparatu oczywiście ;-)).
    Czyli żyje w kraju słabo rozwiniętym czy ja jestem słabo rozwinięty czy coś innego? Ja mam wszystkie aparaty jakich używałem i wszystkie oczywiście są sprawne, średni czas używania to u mnie 5-10 lat. Ubrania też kupuje takie co to długo żyją bo mam ciekawsze rzeczy do robienia niż ganianie po sklepach i marnowanie czasu. Moda? Ja nie muszę za nią podążać.

  3. #263
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Czasy, kiedy nowe buty albo spodnie kupowało się bo zrobiła się dziura dla większości, w krajach w miarę rozwiniętych, dawno minęła a na pewno nie dotyczy osób kupujących sprzęt fotograficzny w cenie samochodu. Tak więc myślenie rodem z poprzedniej epoki "kupię nowy aprat jak mi się stary zepsuje" nie funkcjonuje. Może zrobimy ankietę na forum - kto w ostatnich latach używał aparat (głównego) do śmierci (aparatu oczywiście ;-)).
    Pewnie jestem przedstawicielem mniejszości, ale mój 5DII skończył jakiś czas temu 8 lat. Uprawiam amatorsko szeroko rozumiany portret. Od tamtej pory nie ukazało się nic, co sprawiłoby, że moje zdjęcia byłyby lepsze, lub fotografowałoby mi się znacznie łatwiej. Eos R daje nadzieję na fajny eye-af, jeśli się sprawdzi, to w końcu wymienią korpus, jeśli nie, to dwójka będzie mi służyła dalej. Z pewnością są dziedziny w których 5DII jest zabytkiem, ale w większości sytuacji jest to nadal świetny sprzęt, a gadżeciarstwo mnie nie kręci.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ... Moda? Ja nie muszę za nią podążać.
    Dokładnie. O to, niech się martwią ci, którzy chcą mi tę modę wcisnąć.

  4. #264
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Mam 5D3 parę eLek, ciśnień na nowy sprzęt brak, na zmianę systemu tym bardziej. Najlepsze jest to, że sprzęt się odrobił i już na siebie zarabiał przy około 15K pstryknięć (mówię całości, a jest tego trochę).

    Jedynie czego mi brakuje to DPAF w LV, ale da się żyć. Jak się przemogę to kiedyś kupie 5D4, ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim to nastąpi.

  5. #265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Czyli żyje w kraju słabo rozwiniętym czy ja jestem słabo rozwinięty czy coś innego? Ja mam wszystkie aparaty jakich używałem i wszystkie oczywiście są sprawne, średni czas używania to u mnie 5-10 lat. Ubrania też kupuje takie co to długo żyją bo mam ciekawsze rzeczy do robienia niż ganianie po sklepach i marnowanie czasu. Moda? Ja nie muszę za nią podążać.
    O tym mówię - 5-10 lat a on może robić zdjęcia jeszcze 20 lat ale Ty masz już kolejny. Ja też mam jeszcze dwie smieny i są sprawne ale od tamtej pory kupiłem niejeden aparat. Czyli potwierdzasz to co mówię ale sugerujesz, że się nie zgadzadz ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pewnie jestem przedstawicielem mniejszości, ale mój 5DII skończył jakiś czas temu 8 lat. Uprawiam amatorsko szeroko rozumiany portret. Od tamtej pory nie ukazało się nic, co sprawiłoby, że moje zdjęcia byłyby lepsze, lub fotografowałoby mi się znacznie łatwiej. Eos R daje nadzieję na fajny eye-af, jeśli się sprawdzi, to w końcu wymienią korpus, jeśli nie, to dwójka będzie mi służyła dalej. Z pewnością są dziedziny w których 5DII jest zabytkiem, ale w większości sytuacji jest to nadal świetny sprzęt, a gadżeciarstwo mnie nie kręci.

    --- Kolejny post ---



    Dokładnie. O to, niech się martwią ci, którzy chcą mi tę modę wcisnąć.
    A przed 5d2 co miałeś?

  6. #266
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    O tym mówię - 5-10 lat a on może robić zdjęcia jeszcze 20 lat ale Ty masz już kolejny. Ja też mam jeszcze dwie smieny i są sprawne ale od tamtej pory kupiłem niejeden aparat. Czyli potwierdzasz to co mówię ale sugerujesz, że się nie zgadzadz ;-)
    Używam ich jeszcze. 5d2 będzie zastępowana bo ma nadtopione czujniki AF + mam wrażenie,że fragment matrycy wpada w magentę. Pamiętaj, że 5d2 ma już 10 lat i ciągle jej używam. Nowym aparatem lepszego zdjęcia nie zrobię a tym bardziej bez znaczenia czy lustro czy nie lustro. Ty w swoim poście zasugerowałeś jednak coś innego i dużo krótszego niż 10 lat

    Ps. Ja 5d2 ogarniam nawet dynamiczne airshow - ten aparat ma 1 krzyżowy i 3.9 fps
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 12-09-2018 o 17:22

  7. #267
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Idea bezlusterkowców? Tam nie ma żadnej idei, jest tylko parcie na kasę

    Mi moda na bezlustra przypomina do złudzenia modę na SUVy. Ile to ma zalet: i pod krawężnik podjedziesz łatwiej, i zimą na śniegu sobie poradzisz jak operator pługu weźmie L4 i przede wszystkim na sąsiadów można z góry popatrzeć (tych co mają zwykłe auto tzn. lustrzankę ). I długo by wymieniać wszystkie zalety SUV/bezlustra. Problem w tym, że 90% użytkowników aut/aparatów w praktyce ich wcale nie potrzebuje
    zaponiałes napisać że to idealny samochód dla kobiety - siedzi się wysoko jest duży i czują sie bezpiecznie - 80% użytkowników suvów u mnie na wsi to kobiety

  8. #268
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Masz tak samo ja. Czyli jesteś wyznawca Canona. LOL
    Czy ja wiem. Myślę że jakbym wszedł w Nikona to bym siedział w tamtym systemie. Kamery pewnie wtedy kupiłbym Sony....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #269
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czy ja wiem. Myślę że jakbym wszedł w Nikona to bym siedział w tamtym systemie. Kamery pewnie wtedy kupiłbym Sony....
    Też przez wiele lat zamieniałem na kolejne (troszeczkę lepsze od poprzednich) lustrzanki Canona, nie "interesowałem się" lepszy/gorszy Nikonem.
    Aż pokazał się Sony (nowa technologia ML) z dużą liczbą pikseli, R..., ... zamieniłem "wszystko" na (drugą wersję) A7R2 + obiektywy systemowe
    Przeskok do innego świata (NRD -> RFN ?)

    Gdybym "wytrzymał" do teraz to nie wiem co bym zrobił

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-09-2018 o 18:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #270
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przeskok do innego świata (NRD -> RFN ?)
    Chyba przed i po merkel.

Strona 27 z 410 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •