Strona 143 z 410 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153193243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 421 do 1 430 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1421
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Stoisz przed decyzją "strategiczną"

    1.
    Nie narzekasz na 5D3, nic Ci nie brakuje, chciałeś jako drugi 6D2
    Używanie jednocześnie 2 body preferuje zestaw 5D3 + 5D4
    Kupno R by używać ją tylko z obiektywami EF jest mało sensowne.

    Z punktu widzenia ekonomii lepiej by było abyś dokupił drugą 5D3.
    No ..... ale są jeszcze emocje
    To jest dokładnie tak jak myślę z tym, że nie emocje wchodzą w grę a rozsądek. Kupowanie używki 5D3 jest trochę bez sensu, jeżeli już to jedynie 5D4.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    2.
    Kiedyś trzeba będzie się przesiąść na system R.
    Jeśli "dzisiaj" to z jednym szkłem natywnym i jasno określonym zadaniem, precyzyjnie zdefiniowanym/przydzielonym podziałem zadań pomiędzy puszki.
    W przyszłości kupno R2 i następne szkła systemu R co da zestaw dwu aparatów R i R2

    3.
    Cena używek EF zacznie spadać, będzie przybywać chętnych do sprzedaży a ubywać chętnych do kupna.
    Tu nie jestem wcale taki pewien a jeżeli już to bardzo odległy czas. Canon wciąż rozwija szkła EF i nie wydaje mi się, żeby od jutra były już tylko bezlustra...
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  2. #1422
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    No jeśli dostaniesz VAT (nie wiem czy jest możliwość z takiego sklepu, niby deklarują że nie, ale z naszymi celnikami nie wiadomo czy nie potraktują tego jako paczki z Azji?) to wyjdzie akurat taka kwota, jaką można wynegocjować w polskich sklepach czyli ~9800zł (z naszą gwarancją, prawami konsumenckimi itp.)

    --- Kolejny post ---




    Póki co używanie szkieł EF ma jak najbardziej sens, szczególnie że na R będą lepiej działać niż na 6DII i być może 5d3. Oczywiście nie przeszkadza to w powolnym zmienianiu szkieł na RF.
    Ale co do punktu 2. myślę w taki sam sposób i dlatego kupiłem R, z tym, że używam póki co z EF i nie widzę, dlatego ktoś miałby to odradzać. To nie Sony.

    Jak Ci się sprawuje ta puszka w fotografii ?

    Ja zamierzałem przesiąść się z 5dmkII na 6dmkII i byłem pewien wyboru aż do dnia kiedy dowiedziałem się o R.
    Wiem że cena, ale skoro CANON wypuścił niesamowite nowe szkła to znaczy że nowe aparaty Canona będą pod nowy system szkieł i nagle stare szkła będą wyprzedawane. Ale najbliższy czas pokaże że będzie podążanie za nowymi trendami i nowymi szkłami.
    Póki co to widzę że większość osób jak by tylko filmowało tymi aparatami. Ja jednak folę focić.

  3. #1423
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Jak Ci się sprawuje ta puszka w fotografii ?

    Ja zamierzałem przesiąść się z 5dmkII na 6dmkII i byłem pewien wyboru aż do dnia kiedy dowiedziałem się o R.
    Wiem że cena, ale skoro CANON wypuścił niesamowite nowe szkła to znaczy że nowe aparaty Canona będą pod nowy system szkieł i nagle stare szkła będą wyprzedawane. Ale najbliższy czas pokaże że będzie podążanie za nowymi trendami i nowymi szkłami.
    Póki co to widzę że większość osób jak by tylko filmowało tymi aparatami. Ja jednak folę focić.
    Już pisałem co nieco w tym temacie. Ja filmuję tylko dla siebie, ale ogólnie tylko foto robię. Jestem po jednym repo ślubnym oraz kilku sesjach. Aparatem jestem zachwycony, teraz mam wrażenie jakbym oszukiwał robiąc zdjęcia - w sensie, jest tak łatwo. Można zapomnieć o problemie "czy to zdjęcie jest ostre, czy muszę wykonać kolejne aby mieć pewność", AF jest po prostu WOW i to z szkłami ze stopki (nawet z antycznym, zużytym 50mm 1.4). Jeśli masz pytania to pisz.

    Po przesiadce z 5d mII na początku będziesz musiał się mocno przestawić co do obsługi - jest bardzo inaczej. Ale wiem jaki AF jest w 5d II (i jaka matryca), jak sobie ogarniesz wszystko (ustawisz klawiszologie pod siebie oraz zaczniesz przyzwyczajać palce powoli pod nowe funkcje) to powinnieneś być baardzo zadowolony.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  4. #1424
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Już pisałem co nieco w tym temacie. Ja filmuję tylko dla siebie, ale ogólnie tylko foto robię. Jestem po jednym repo ślubnym oraz kilku sesjach. Aparatem jestem zachwycony, teraz mam wrażenie jakbym oszukiwał robiąc zdjęcia - w sensie, jest tak łatwo. Można zapomnieć o problemie "czy to zdjęcie jest ostre, czy muszę wykonać kolejne aby mieć pewność", AF jest po prostu WOW i to z szkłami ze stopki (nawet z antycznym, zużytym 50mm 1.4). Jeśli masz pytania to pisz.

    Po przesiadce z 5d mII na początku będziesz musiał się mocno przestawić co do obsługi - jest bardzo inaczej. Ale wiem jaki AF jest w 5d II (i jaka matryca), jak sobie ogarniesz wszystko (ustawisz klawiszologie pod siebie oraz zaczniesz przyzwyczajać palce powoli pod nowe funkcje) to powinnieneś być baardzo zadowolony.
    A mam kilka obiektywów Canona plus obiektyw Arta 35 1.4, sprawdzałeś może czy na Sigmach też chodzi tak płynnie?
    I jeszcze jedno pytanie które mnie zastanawia. Jak R działa z lampami? Póki co używałem lamp NISSIN i nie byłem z nich zadowolony więc postanowiłem kupić nową lampę CANONA ewentualnie jakiś zamiennik który nie będzie miał problemów z R.
    Ostatnio edytowane przez K_f ; 21-12-2018 o 11:33

  5. #1425
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    A mam kilka obiektywów Canona plus obiektyw Arta 35 1.4, sprawdzałeś może czy na Sigmach też chodzi tak płynnie?
    I jeszcze jedno pytanie które mnie zastanawia. Jak R działa z lampami? Póki co używałem lamp NISSIN i nie byłem z nich zadowolony więc postanowiłem kupić nową lampę CANONA ewentualnie jakiś zamiennik który nie będzie miał problemów z R.
    Nie miałem jeszcze okazji używać Arta (ale będę miał okazję się pobawić). Na zagranicznych forach piszą, że nie ma problemu z Sigmami.
    Co do lamp to dziwna sytuacja, jak testowałem moje Yongnuo (mam dwa modele, nie pamiętam teraz jakie) w domu to byłem przerażony, że coś jest nie tak. Znalazłem nawet rozwiązania, które pomagały na moje obawy (po prostu niedoświetlały), ale w końcu w akcji wszystko działało ok. Nawet sterowanie lampą z aparatu działa lepiej niż na 6D.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  6. #1426
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Oj bardzo mnie kusi ta Rka. Rozsądek podpowiada mi by brać kolejne 5D4 bo potrzebuję drugiego body do roboty ale wszystkie pozytywne cechy bezlustra a najbardziej ten niby pewny i lepszy AF ciągną mnie w kierunku Rki. Z drugiej strony pracować równolegle na 5D4 i R będzie wymagało przyzwyczajenia i być może będzie powodem frustracji związanych z tak odmienną filozofią obsługi jaką zaserwował Canon wraz z Rką. Odnośnie EF to słychać, że EOS-1D X Mark III wciąż będzie na starym bagnecie z lusterkiem. Być może nawet 5D5 też będzie lusterkowcem więc dni EF nie są jeszcze policzone.

  7. #1427
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    No jeśli dostaniesz VAT (nie wiem czy jest możliwość z takiego sklepu, niby deklarują że nie, ale z naszymi celnikami nie wiadomo czy nie potraktują tego jako paczki z Azji?) to wyjdzie akurat taka kwota, jaką można wynegocjować w polskich sklepach czyli ~9800zł (z naszą gwarancją, prawami konsumenckimi itp.)

    --- Kolejny post ---




    Póki co używanie szkieł EF ma jak najbardziej sens, szczególnie że na R będą lepiej działać niż na 6DII i być może 5d3. Oczywiście nie przeszkadza to w powolnym zmienianiu szkieł na RF.
    Ale co do punktu 2. myślę w taki sam sposób i dlatego kupiłem R, z tym, że używam póki co z EF i nie widzę, dlatego ktoś miałby to odradzać. To nie Sony.
    Pogadamy gdy podepniesz do R obiektyw natywny, odpowiednik Twojego EF i porównasz "robienie zdjęć" i wyniki na zdjęciu w powiększeniu 1:1

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1428
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    dni EF nie są jeszcze policzone.
    Dni EF są już mocno policzone. Canonowi bardzo obsunęła się sprzedaż DSLR FF więc kierunek jest tylko jeden: RF. W 2019 zobaczymy przynajmniej 3-5 szkieł RF i (pierwszy raz w historii) żadnego EF. Spodziewam się też 2 korpusów R. Przyznaję jednak, że w tej chwili decyzja pomiędzy DSLR a EOS R nie jest łatwa i najlepiej przeczekać około rok.

  9. #1429
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dni EF są już mocno policzone. Canonowi bardzo obsunęła się sprzedaż DSLR FF więc kierunek jest tylko jeden: RF. W 2019 zobaczymy przynajmniej 3-5 szkieł RF i (pierwszy raz w historii) żadnego EF. Spodziewam się też 2 korpusów R. Przyznaję jednak, że w tej chwili decyzja pomiędzy DSLR a EOS R nie jest łatwa i najlepiej przeczekać około rok.
    Zacytuję to tak gdzieś w połowie przyszłego roku .... będzie ubaw .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1430
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pogadamy gdy podepniesz do R obiektyw natywny, odpowiednik Twojego EF i porównasz "robienie zdjęć" i wyniki na zdjęciu w powiększeniu 1:1
    Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie praktyczne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 143 z 410 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145153193243 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •