Strona 130 z 410 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 291 do 1 300 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1291
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dzięki . Cena atrakcyjna. Dokupię 2 szt., zobaczę na ile mi to wystarczy.
    Ja z mojego doświadczenia powiem tyle, wykonując pewną stałą pracę u siebie w firmie, miałem do zrobienia
    ok 100 ujęć ze statywu. Kiedy robiłem to 5d4 używając wyświetlacza, bo łatwiej było mi kadrować, ustawiać
    przedmiot itd. na całą pracę lewie wystarczały mi dwa ogniwa, przy czym pierwsze się ładowało podczas pracy
    drugiego i jak padło drugie, wsadzałem niedoładowane pierwsze i tak kończyłem zadanie.

    Obecnie jestem po takiej sesji tydzień temu, gdzie pracowałem identycznie, ale dużo wygodniej, bo z odchylonym
    wyświetlaczem, bez konieczności klękania do niego, bo na niskiej wysokości mam statyw, obiekty są niskie i duże,
    na całą sesję ok 3,5h i blisko 100 zdjęć wystarczyła mi jedna bateria, jakby tego było mało jako pierwszą wsadziłem
    ten zamiennik właśnie, a nie oryginał. To daje do myślenia jednak. Ja nigdy nie liczyłem ile mi pozwala zrobić
    klatek jedno ładowanie, ale tutaj wynik jest doskonale widoczny i niepodważalny. Jestem mega zadowolony i z tego
    powodu i z kilku innych jak AF itd. Wszystko już zostało napisane, jednemu pasuje innemu nie, ja jestem turbo
    zadowolony z zamiany z 5d4 na R i nikt ani żadne statystyki czy cyferki mi tej radości nie odbiorą :-)
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  2. #1292
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dzięki . Cena atrakcyjna. Dokupię 2 szt., zobaczę na ile mi to wystarczy.
    Gratuluję zakupu Chętnie przeczytam praktyczne wrażenia (może być nawet za kilka miesięcy) jeśli chodzi o:

    1. Porównanie AF z M50, zwłaszcza w trybie servo.
    2. Skuteczność AF w trybie servo z 70-300 L.

  3. #1293
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    ..
    ok 100 ujęć ze statywu. Kiedy robiłem to 5d4 używając wyświetlacza, bo łatwiej było mi kadrować, ustawiać
    przedmiot itd. na całą pracę lewie wystarczały mi dwa ogniwa,

    Obecnie ..
    na całą sesję ok 3,5h i blisko 100 zdjęć wystarczyła mi jedna bateria,
    Moment. 100? czy zgubiłeś jedno zero?
    W domu, techniczne zdjęcia to się nie męcz żadnym tam LCD tylko rób zdj z laptopa (ewentualnie smartfon). Nie trzeba sie kłaść.

  4. #1294
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Moment. 100? czy zgubiłeś jedno zero?
    W domu, techniczne zdjęcia to się nie męcz żadnym tam LCD tylko rób zdj z laptopa (ewentualnie smartfon). Nie trzeba sie kłaść.
    Nie zgubiłem 0, pisałem też z naciskiem na fakt, że nie ilość tylko czas u mnie w tej walce
    gra główną rolę i tu jest pies pogrzebany. Używałem do tego iPad'a Pro, mam świetną jakość
    ale opóźnienia w przeniesieniu obrazu powodują, że nie jest to najlepszy sposób i uwierz mi,
    nie jestem świeżakiem w tej materii, wolałem klękać do 5D jak korzystać z tego udogodnienia.
    Wiem, że mogę kupić zasilacz, ale ja nie widzę sensu, mam 3 baterie i po tym doświadczeniu
    wniosek jest świetny, że jedna mi wystarczyło, a jak będę miał 150 klatek, to 2 maksymalnie.

    Uważam po poniedziałkowej pracy, że nie żałuję ani 1zł wydanej na R, ustawiłem wszystko pod
    siebie, mam odwrócony wyświetlacz, mogę sobie ustawiać "model" patrząc w ekran, oszczędzam
    czas, bieganie od modelu do aparatu, klikam na wyświetlacz i mam fotę, wiem, w5D też mogłem
    kliknąć w ekran ale musiałem iść dookoła statywu i to robić, tutaj nie muszę itd. można mnożyć
    zalety. Nie miałem okazji zliczać ilości zrobionych klatek na jednej baterii, ba! nigdy nawet
    się temu nie przyglądałem więc nie mam odniesienia, wiem jedynie z doświadczenia czasowego,
    o czym właśnie się podzieliłem we wcześniejszym poście i tyle w temacie. Nie chce mi się
    rozpisywać na temat lepszego dla mnie trzymania z powodu wagi, ergonomia jest dla mojej dłoni
    super, zdjęcia nie mają różnic optycznych z poprzednikiem, celność jest dużo większa jak 5D4,
    przynajmniej z mojego amatorskiego doświadczenia, wg mnie jest świetny i tyle, co tu dywagować.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  5. #1295
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Pierwsze wrażenia mam za sobą.
    Pierwsze co sprawdziłem to ten nieszczęsny banding. Wygląda, że to plaga zesłana na Niemców (ich forum się tym pasjonuje ).
    Obrazek piękny, dużo detali, kolory super.
    Obróbka to sama przyjemność. Dziś było ostre słońce więc kontrastu w mieście nie brakowało. Matryca łyka bez problemu rozjaśnienie cieni o 4EV, szum malutki, ładny.
    Kolory po wyciągnięciu całkiem reaktywne na nasycanie. Zielony oczywiście słabiej się nasyca - jak to w Canonie.
    Po pół roku użytkowania M50 obsługa R wydaje się naturalna. Rzeczywiście fajnie się to trzyma.
    EVF załuguje na duże "Wow!"

    Podpiąłem YN-E3-RT i ładnie steruje 430EXIIIRT - przynajmniej w ETTL

    Testy AF jak ogarnę lepiej całe to sterowanie AF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #1296
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    @marfot nie wierzę, że jesteś zadowolony z matrycy. To muszą być emocje... Też chętnie usłyszę coś o AF Mnie akurat najbardziej interesuje praca w one-shot na przesłonach f1.4-f2.8.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #1297
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @marfot nie wierzę, że jesteś zadowolony z matrycy. To muszą być emocje... Też chętnie usłyszę coś o AF Mnie akurat najbardziej interesuje praca w one-shot na przesłonach f1.4-f2.8.
    Matryca rzeczywiście mi się spodobała
    Niby fotka jak ze smartfona
    A obrobiona w LR: Exposure +4EV, Highlights -80. :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R-0133.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	315,6 KB
ID:	1468

    Jakoś tam ocalały kolory w światłach i cieniach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1298
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pierwsze wrażenia mam za sobą.
    Pierwsze co sprawdziłem to ten nieszczęsny banding. Wygląda, że to plaga zesłana na Niemców (ich forum się tym pasjonuje ).
    Mam dziwne wrażenie, że czytam "powtórki z rozrywki". Po wejściu 6d mk II testerzy głośno mówili, że to krok wstecz (no, może oprócz AF), że to aparat dla nikogo, że nie da się tym robić zdjęć. Potem pojawili się prawdziwi użytkownicy, i nagle się okazało, że aparat się sprawdza. Teraz zaczynam widzieć dokładnie to samo, testy, lamenty sobie, a realne życie sobie

  9. #1299
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Teraz zaczynam widzieć dokładnie to samo, testy, lamenty sobie, a realne życie sobie
    To oczywista oczywistość, większość lamentu i bzdetów wylewają jak to celnie nazwałeś testerzy,
    a ja dodam „teoretycy”, nie tylko nigdy nie wykonali 1 zdjęcia danym sprzętem, ale nawet nie mieli
    go w rękach :-)
    Ostatnio edytowane przez Shrek ; 08-12-2018 o 21:52
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  10. #1300
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    To oczywista oczywistość, większość lamentu i bzdetów wylewają jak to celnie nazwałeś testerzy,
    a ja dodam „teoretycy”, nie tylko nigdy nie wykonali 1 zdjęcia danym sprzętem, ale nawet nie mieli
    go w rękach :-)
    Testerzy wybierają najlepszy sprzęt "na świecie". Użytkownik chce mieć sprzęt użyteczny dla siebie.
    Jeżeli chcę mieć matrycę z 5DIV w małym body ze sprawnym AF to nie muszę sprawdzać pięciu różnych korpusów, różnych producentów, tylko akurat jeden Canona.
    Inna sprawa, że sprzęt Canona lepiej służy użytkownikom, niż testerom i słabo wygrywa różne porównania.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 130 z 410 PierwszyPierwszy ... 3080120128129130131132140180230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •