Strona 125 z 410 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175225 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 241 do 1 250 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1241
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Oczywiście, że bez dwóch szkieł porównać się tego nie da (mogę tylko porównać ze swoimi starymi zdjęciami). Ale z dzisiejszych deszczowych fotek na Okęciu jednak wynika że jest bardzo, bardzo dobrze (zawsze mam takie szczęście, że nowy test muszę testować jak jest fatalna pogoda).
    Ogólnie panuje opinia, że jest to obiektyw optycznie lepszy od Canona 100-400 II, co szczególnie ponoć widać w użyciu z TC. Miałem go w ręce zbyt krótko, żeby cokolwiek powiedzieć na ten temat w praktyce. Mam jednak własną teorię na ten temat. Ostateczną odpowiedź może kiedyś da Roger z lensrentals.


    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Różnica w porównaniu do FE 70-300 jest kosmiczna (chyba nawet większa niż różnica w cenie).
    Moim zdaniem 70-300 to się w ogóle Sony nie udał, a cenę ma zupełnie odjechaną...

  2. #1242
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ogólnie panuje opinia, że jest to obiektyw optycznie lepszy od Canona 100-400 II, co szczególnie ponoć widać w użyciu z TC. ..
    A czy Sony jest w stanie wyostrzyć zestaw 100-400 + TC? Pytam z ciekawości.

  3. #1243
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A czy Sony jest w stanie wyostrzyć zestaw 100-400 + TC? Pytam z ciekawości.
    Odpowiedź na to pytanie jest chyba dość złożona. Zależy który korpus i który TC. A9 potrafi 100-400 + TC 2x z bardzo dobrym skutkiem. Natomiast możliwe, że A7 wcale (nie jestem pewien).

    Moja a6300 ostrzy (można to tak nazwać ) Canon 100-400 II (albo stałkę 400/5.6) z canonowskim TC 2x III. Biednie, bo biednie, ale czasami tego używam. Jak się uda (wiadomo, że tylko statyczne sceny), to efekt jest bardzo dobry.

    Ogólnie to ja jestem bardzo ciekaw jak Canon Eos R daje sobie radę z tymi szkłami (100-400, 400/5.6) niekoniecznie nawet w tak karkołomnych konfiguracjach z extenderami. Chodzi mi zwłaszcza o dokładność/precyzję ustawiania ostrości.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 03-12-2018 o 22:19

  4. #1244
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Odpowiedź na to pytanie jest chyba dość złożona. Zależy który korpus i który TC. A9 potrafi 100-400 + TC 2x z bardzo dobrym skutkiem. Natomiast możliwe, że A7 wcale (nie jestem pewien).

    Moja a6300 ostrzy (można to tak nazwać ) Canon 100-400 II (albo stałkę 400/5.6) z canonowskim TC 2x III. Biednie, bo biednie, ale czasami tego używam. Jak się uda (wiadomo, że tylko statyczne sceny), to efekt jest bardzo dobry.

    Ogólnie to ja jestem bardzo ciekaw jak Canon Eos R daje sobie radę z tymi szkłami (100-400, 400/5.6) niekoniecznie nawet w tak karkołomnych konfiguracjach z extenderami. Chodzi mi zwłaszcza o dokładność/precyzję ustawiania ostrości.
    Nie wiem jak eR ale m6 działa ze 100-400 jakby było do niego stworzone - no może poza wielkością ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1245
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    RF namiesza, sam ostatnio myślałem o 35 1.4 II i... czy jest sens jeszcze się pchać w EF?

  6. #1246
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem jak eR ale m6 działa ze 100-400 jakby było do niego stworzone - no może poza wielkością ...
    W sumie słuszna uwaga. Z Eos R może być tylko lepiej. Co do wielkości, to mi nie przeszkadza, skoro używam z a6300.

  7. #1247
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W sumie słuszna uwaga. Z Eos R może być tylko lepiej. Co do wielkości, to mi nie przeszkadza, skoro używam z a6300.
    Jasne że nie przeszkadza ale trochę śmiesznie się używa szczególnie w trybie "zommbie" . Inna rzecz że na statywie to nawet zaleta.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    RF namiesza, sam ostatnio myślałem o 35 1.4 II i... czy jest sens jeszcze się pchać w EF?
    35L II to killer jakościowy więc nie wiem czy tak szybko wypuszczą pod RF do tego mam wrażenie że jeśli to raczej w wersji f/1.2 i w cenie takiej że obecna eLka stanie się okazyjną taniochą ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1248
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    35L II to killer jakościowy więc nie wiem czy tak szybko wypuszczą pod RF do tego mam wrażenie że jeśli to raczej w wersji f/1.2 i w cenie takiej że obecna eLka stanie się okazyjną taniochą ...
    Przestań. Na M50 mnie namówiłeś (i nie żałuje), ale kolejna eLka wyciągana od wielkiego dzwona... Tak na marginesie to 50 i 85 też by się przydało ^^ GAS się odzywa...

  9. #1249
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jasne że nie przeszkadza ale trochę śmiesznie się używa szczególnie w trybie "zommbie" . Inna rzecz że na statywie to nawet zaleta.


    35L II to killer jakościowy więc nie wiem czy tak szybko wypuszczą pod RF do tego mam wrażenie że jeśli to raczej w wersji f/1.2 i w cenie takiej że obecna eLka stanie się okazyjną taniochą ...
    Jaka to będzie różnica w normalnym fotografowaniu (oprócz rozmiaru i masy) i jaka to różnica na wydrukach dla 35mm światło f/1.2 czy f/1.4 ?



    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-12-2018 o 23:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1250
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jaka to będzie różnica w normalnym fotografowaniu (oprócz rozmiaru i masy) i jaka to różnica na wydrukach dla 35mm światło f/1.2 czy f/1.4 ?
    Pewnie znikoma albo żadna ale + do lansu ogromny .
    Tak realnie to jeśli będzie to od pełnej dziury takie jak 50tka to znajdzie wielu nabywców. Canon wpadł na pomysł jak można wydoić kasę przy kurczącym się rynku i że pełnoklatkowe ML może być znakomitym narzędziem do tego celu.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Przestań. Na M50 mnie namówiłeś (i nie żałuje), ....
    Ufff... to mi ulżyło .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 125 z 410 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175225 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •