Strona 121 z 410 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 201 do 1 210 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1201
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    ..Canon ma sporo miejsca na obniżanie ceny R jeżeli zajdzie taka potrzeba. ..
    Prezentacja każdego nowego modelu powoduje załamanie sprzedaży starszych body, ciekawe jak Sony z tego wybrnie? Canon z kolei będzie miał problem ze sprzedażą lustrzanek, dlatego nie spodziewałbym się wszystkomającego bezlustra od Canona zbyt szybko.
    No i w pełni zgoda. Sony, no cóż, tradycyjnie pokaże szybko kolejny model. Canon i Nikon stosują dłuższe interwały przy wypuszczaniu następców FF. Sony mnoży modele jak króliki. Może dlatego, że bardziej stawia na FF. Canon i Nikon za to maja większa ofertę w APS-C.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ..Pytaniem jest czy to tylko efekt nowości czy też tendencja stała ...
    Efekt nowości. Ten efekt jest wszędzie, ale w Japonii to juz ma wybitne znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-12-2018 o 02:51

  2. #1202

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i w pełni zgoda. Sony, no cóż, tradycyjnie pokaże szybko kolejny model. Canon i Nikon stosują dłuższe interwały przy wypuszczaniu następców FF. Sony mnoży modele jak króliki. Może dlatego, że bardziej stawia na FF. Canon i Nikon za to maja większa ofertę w APS-C.
    Wydaje mi się, że Sony jest już za tym progiem mnogości nowych modeli (patrząc na APS-C to wręcz nieco przegina). Kolejne generacje A7-ek to była krzywa uczenia się, teraz poza A7S3 szybko bym się czegoś nowego nie spodziewał. Szczególnie, że konkurencja na razie specjalnie nie goni.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  3. #1203
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że Sony jest już za tym progiem mnogości nowych modeli (patrząc na APS-C to wręcz nieco przegina). Kolejne generacje A7-ek to była krzywa uczenia się, teraz poza A7S3 szybko bym się czegoś nowego nie spodziewał. Szczególnie, że konkurencja na razie specjalnie nie goni.

    p,paw
    Dokładnie tak. Z tym, że pozwolę sobie zauważyć, że od daty premiery ostatniego APS-C upłynęły ponad dwa lata. Innymi słowy utwierdzam się na siłę w nadziei, że w końcu zobaczę A7000
    Pełnej klatki od Sony raczej nie kupię (bagnet projektowany przez ginekologa), choć ceny A9 są coraz fajniejsze. Ale jak widzę kwiatki w rodzaju winiety na 100-400 z podłączonym TC 1.4x, to mnie odrzuca.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 03-12-2018 o 10:40

  4. #1204
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    . teraz poza A7S3 szybko bym się czegoś nowego nie spodziewał. Szczególnie, że konkurencja na razie specjalnie nie goni.
    Momencik. Jak nie goni? Gdy Sony pokazywało ostatniego A7 to konkurencji w ogóle nie było. Teraz ewidentnie R i Z odciagają nabywców od Sony. Sony nie musiało pokazywać nic wielkiego, miało i tak 100% rynku bezluster FF. Teraz sie okaże, czy mają coś w zanadrzu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-12-2018 o 13:47

  5. #1205
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Odnoszę wrażenie, że po premierach R i Z to Canon i Nikon muszą mieć coś w zanadrzu żeby skuteczne gonić Sony.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  6. #1206
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Momencik. Jak nie goni? Gdy Sony pokazywało ostatniego A7 to konkurencji w ogóle nie było. Teraz ewidentnie r i Z odciagają nabywców od Sony. Sony nie musiało pokazywać nic wielkiego, miało i tak 100% rynku bezluster FF. Teraz sie okaże, czy mają coś w zanadrzu.
    Nie wiem co by musieli mieć żeby powstrzymać spadki. Przecież najważniejszy jest system - szkła i cała reszta.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1207
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że po premierach R i Z to Canon i Nikon muszą mieć coś w zanadrzu żeby skuteczne gonić Sony.
    W Sony już na zawsze pozostanie problem wąskiego bagnetu i problemów z tym związanych:
    https://photo.stackexchange.com/ques...use-vignetting

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4343635

    W Sony E nigdy nie powstaną szkła tej jakości jak RF 50/1,2 czy RF 28-70/2. No i nigdy nie powstanie przejściówka RF - E :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 03-12-2018 o 13:41

  8. #1208
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W Sony już na zawsze pozostanie problem wąskiego bagnetu i problemów z tym związanych:
    https://photo.stackexchange.com/ques...use-vignetting

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4343635

    W Sony E nigdy nie powstaną szkła tej jakości jak RF 50/1,2 czy RF 28-70/2. No i nigdy nie powstanie przejściówka RF - E :-)
    https://fotoblogia.pl/13186,480-kl-s...-na-horyzoncie

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1209
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ten wykres to w sumie nie jest nic nowego ale jest z jednego powodu ciekawy, pokazuje jakim blędem marketingowym była zapowiedź bezlustra FF u Nikona. Nie wiem czemu powtarzają ten błąd. To jest znakomity sposób na zmniejszenie aktualnej sprzedaży ....
    Który model pełnoklatkowej lustrzanki Nikona miałby tą sprzedaż na wysokim poziomie podtrzymywać?
    [premiery]
    D610 [2013-10-08]
    Df [2013-11-05]
    D810 [2014--06-26]
    D750 [2014-09-12]
    D5 [2016-01-05]
    D850 [2017-08-24]

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Moim zdaniem to Sony ma kłopot, a nie Canon. Ten wykres świetnie pokazuje jak marginalna była sprzedaż modeli A przed pojawieniem się AIII. Prezentacja każdego nowego modelu powoduje załamanie sprzedaży starszych body, ciekawe jak Sony z tego wybrnie?
    -Sprzedają A7, A7 II, A7R (już wyprzedali), A7R II za ceny które w Cano się nie śniło.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 03-12-2018 o 14:18

  10. #1210
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A co się zmieniło po zapowiedzi Z6 one się zrobiły młodsze od tego ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 121 z 410 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •