Strona 48 z 262 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #471
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Czyli taki Voitek czy leica nie będzie miał tej asysty ? Tylko szkła EF, które poza TS-E są wszystkie z Af? Jak tak to szkoda.
    Nie jestem ekspertem po 15 minutach obcowania z R-ką Nie miałem też ze sobą stricte manualnego szkła. Próby robiłem na Sigmie 50 f/1.4 (nie Art, ale tej najstarszej). AF i EYE AF działał poprawnie i po wyłączeniu AF w manualu działał również Focus Peaking and Dual Pixel Focus Guide. Przypuszczam z oczywistych względów, że ze szkłami nie wyposażonymi w CPU bez bagnetu EF ze stykami nie będzie już tzw. "asysty" a jedynie zwykły peaking bez strzałek.

    Dobrze byłoby aby sprawdził to ktoś mający aparat w ręku i wypowiedział się, czy mam rację w tej kwestii. Byłby miło gdybym się mylił w tej kwestii.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-10-2018 o 17:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #472
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Daj link.
    To jest info z ust żywej osoby więc ciężko o link. Myślę że są na dobrej drodze do komercjalizacji tej technologii i to i owo już się wymyka z laboratoriów. Co będzie zobaczymy. Przy czym tu nie chodzi o samo rozwiązanie jako takie tylko o technologię produkcji.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 27-10-2018 o 20:50
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #473

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Źle stawiacie pytanie. Nie "który lepszy", ale "jak na tym zrobią więcej niż konkurencja, która miała to pierwsza i może nawet w lepszym wydaniu". Najpierw sprzedadzą nam szkła z IS a potem aparaty ze stabilizacją
    Oba lepsiejsze. Konkurencja juz od pewnego czasu ładnie zgrywa działanie IS na matrycy z tą w obiektywie.

  4. #474
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Oba lepsiejsze. Konkurencja juz od pewnego czasu ładnie zgrywa działanie IS na matrycy z tą w obiektywie.
    To prawda. Żartuje sobie, bo Canon najczęściej ma bardzo dobre technologie lub może je mieć, ale na przestrzeni lat bardzo ostrożnie i niezbyt hojnie je dawkuje. M. in. dlatego są liderem sprzedaży
    Miłego dnia
    moja www

  5. #475
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To prawda. Żartuje sobie, bo Canon najczęściej ma bardzo dobre technologie lub może je mieć, ale na przestrzeni lat bardzo ostrożnie i niezbyt hojnie je dawkuje. M. in. dlatego są liderem sprzedaży
    Liderem sprzedaży to jest Canon wyłącznie dlatego, że jego konstruktorzy wypuszczą 10 kolejnych aparatów z kolejnymi cyferkami w nazwie z niewielkimi poprawkami AF-a i obsługi a w tym samym czasie np. w Fuji wyjdzie kolejnych 10-15 aktualizacji oprogramowania AF-a, itp. do tego samego aparatu. Tak było w X-T1 i tak jest w X-T2, którego używam i są to de facto całkiem inne aparaty niż w chwili kupna. Dla użytkownika Fuji oczywiście lepiej bo nie jest PRZYMUSZANY przez producenta (patrz Canon) do corocznej sprzedaży aparatu, aby zyskać dostęp do nowych funkcji oraz wielu istotnych poprawek oprogramowania w aparacie.

    Można ? można! A ludzie tak wezmą slogany producenta za dobrą monetę I znowu odtrąbią kolejny sukces sprzedaży

    ps.
    darowałbym sobie komentarze, że każda puszka C jest tak dopracowana, że nic nie trzeba w niej poprawiać

    BTW - zapewne wielu użytkowników Nikona D7000 tak naprawdę nie wie do dziś dlaczego tak szybko wypuścili Nikona D7100
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-10-2018 o 12:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #476
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No przecież o tym właśnie napisałem. Żadna marka nie ma idealnej puszki. Dlatego co jakiś czas chcemy kupić coś nowszego nie tylko dlatego, że stare się zużyło.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #477
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    464

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    @Kolekcjoner

    Ale co -ze szkła?


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    BTW - zapewne wielu użytkowników Nikona D7000 tak naprawdę nie wie do dziś dlaczego tak szybko wypuścili Nikona D7100
    Oświeć mnie -dlaczego?
    Po dwa i pół roku to szybko https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2049&add4=2152 , czy może o to ci chodzi że nowa matryca 24mpix nie robi różnicy w porównaniu z poprzednią 16mpix
    -a może jedno i drugie?


    Podzielisz się też swoją teorią dlaczego Canon wprowadzał nowy model po roku lub półtora?
    https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1766&add7=2069
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 28-10-2018 o 13:12

  8. #478
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta


    Oświeć mnie -dlaczego?
    vide: https://www.youtube.com/watch?v=c7VAnZNDsrk

    Dlatego właśnie wolę bezlustra od luster

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Podzielisz się też swoją teorią dlaczego Canon wprowadzał nowy model po roku lub półtora?
    Idą na ilość i dlatego jak pisałem są liderem sprzedaży (i nie przywoływałbym jako przykładu puszek profi, ale entry level w których C bryluje)
    vide https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2141&add3=2188
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-10-2018 o 14:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #479
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Liderem sprzedaży to jest Canon wyłącznie dlatego, że jego konstruktorzy wypuszczą 10 kolejnych aparatów z kolejnymi cyferkami w nazwie z niewielkimi poprawkami AF-a i obsługi a w tym samym czasie np. w Fuji wyjdzie kolejnych 10-15 aktualizacji oprogramowania AF-a, itp. do tego samego aparatu. Tak było w X-T1 i tak jest w X-T2, którego używam i są to de facto całkiem inne aparaty niż w chwili kupna. Dla użytkownika Fuji oczywiście lepiej bo nie jest PRZYMUSZANY przez producenta (patrz Canon) do corocznej sprzedaży aparatu, aby zyskać dostęp do nowych funkcji oraz wielu istotnych poprawek oprogramowania w aparacie.

    Można ? można! A ludzie tak wezmą slogany producenta za dobrą monetę I znowu odtrąbią kolejny sukces sprzedaży

    ps.
    darowałbym sobie komentarze, że każda puszka C jest tak dopracowana, że nic nie trzeba w niej poprawiać
    Gdyby było jak piszesz to dawno nie tylko nie byliby liderem ale zajmowali się innym biznesem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #480
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Siedząc dzisiaj na bekowisku w lesie zastanawiałem się jaki fajny obiektyw można wymyślić jeszcze dla bagnetu RF?

    Do głowy przyszedł mi 300mm ze światłem 2.0 Idealny do lasu (ogniskowa super na małego zwierza jak i na jelenia), a i pewnie do niektórych sportów na hali by się nadał, a może i na zewnątrz. Technicznie jak najbardziej do realizacji, średnica przedniej soczewki jak w 600/4.
    Rok 1981 http://www.mir.com.my/rb/photography...s/300mmedif20/
    do kupienia od ręki: https://www.ebay.pl/itm/Nikon-Nikkor...WIw:rk:18:pf:0

Strona 48 z 262 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898148 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •