Strona 38 z 260 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #371
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Proponuję o to pytać na forum Sony - serio. Tutaj wszelkie dyskusje w tym temacie są źle odbierane a dyskutant jest nazywany trollem.

    BTW - dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli realnie okaże się, że sigma Art 35 1.4 nie będzie działać z R-ką tak jak działa w Sony to temat bezluster canona u mnie będzie zamknięty i to nawet w przypadku, gdy AF w R-ce będzie najlepsiejszy w całej wsi. Nie sprzedam nagle szkieł sigmy 50 i 35 doskonale działających na sony tylko dlatego, że nie będą działać jak "systemowe" w canonie.
    Jeśli faktycznie okaże się, że Sigmy nie działają dobrze na tym korpusie to w przyszłości jestem skłonny zrobić to samo. Dodatkowo, gdy ceny a73 spadną do obenego poziomu cen a72 to może to być bardzo kusząca opcja. Co ciekawe niedługo ma się również pojawić pełnoklatkowy Panasonic więc będzie kolejna alternatywa.

  2. #372
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wydaje się, że na razie Eos R opiera się na koncepcie obiektywów klasy, nazwijmy to, "premium". Czyli takich, których nie ma ani w systemach lustrzankowych (w tym własnym Canona) ani u konkurencji w bezlustrach. Siedząc dzisiaj na bekowisku w lesie zastanawiałem się jaki fajny obiektyw można wymyślić jeszcze dla bagnetu RF?

    Do głowy przyszedł mi 300mm ze światłem 2.0 Idealny do lasu (ogniskowa super na małego zwierza jak i na jelenia), a i pewnie do niektórych sportów na hali by się nadał, a może i na zewnątrz. Technicznie jak najbardziej do realizacji, średnica przedniej soczewki jak w 600/4.

    No i jeszcze mała ciekawostka na koniec: taki obiektyw (poniekąd) za chwilę będzie można sobie zmajstrować biorąc jeden z wielu EF 400/2.8, do tego speedbooster od Viltroxa i któryś z korpusów Eos M od Canona Super!!

    P.S. Na razie podzieliłem się tą myślą tylko na tym forum, więc szanse, że przeczytacie w najbliższych dniach na canonrumors o RF 300/2.0 są niewielkie
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-10-2018 o 16:45

  3. #373
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wydaje się, że na razie Eos R opiera się na koncepcie obiektywów klasy, nazwijmy to, "premium". Czyli takich, których nie ma ani w systemach lustrzankowych (w tym własnym Canona) ani u konkurencji w bezlustrach. Siedząc dzisiaj na bekowisku w lesie zastanawiałem się jaki fajny obiektyw można wymyślić jeszcze dla bagnetu RF?

    Do głowy przyszedł mi 300mm ze światłem 2.0 Idealny do lasu (ogniskowa super na małego zwierza jak i na jelenia), a i pewnie do niektórych sportów na hali by się nadał, a może i na zewnątrz. Technicznie jak najbardziej do realizacji, średnica przedniej soczewki jak w 600/4.

    No i jeszcze mała ciekawostka na koniec: taki obiektyw (poniekąd) za chwilę będzie można sobie zmajstrować biorąc jeden z wielu EF 400/2.8, do tego speedbooster od Viltroxa i któryś z korpusów Eos M od Canona Super!!
    Za Optycznymi:
    "Pojawiły się plotki sugerujące, że prezentowany jakiś czas temu na Canon Expo obiektyw 600 mm f/4 DO IS (w obiektywie o oznaczeniu „DO” stosuje się dyfrakcyjny element optyczny) może być dostępny wyłącznie z mocowaniem RF dla aparatu EOS R. Ponoć trwają też prace nad dwoma innymi obiektywami z optyką DO dla systemu RF. Ich premiery spodziewane są w okolicy 2020 r."

    Podkreśliłbym wyraz WYŁĄCZNIE...

    Kolejna sprawa to info, że Canon może zaprezentować w 2019 roku nieco tańszą wersję (tzw. „entry level”). Powstaje zasadnicze pytanie z czego mógłby "okroić" i co wyciąć z obecnego EOSa R, aby zrobić jego tańszą wersję ? Dać przedpotopową matrycę z 6D/6D II ? Czasy do 1/4000 sek, a może miarą sukcesu będzie brak uchylnego tylnego LCD oraz górnego LCD ? Czy może zrezygnować w ogóle z trybu video ? Jakoś brak mi pomysłów, aby bardziej zepsuć obecnego R... Mam! Zepsuć i okroić punkty AFa, aby nie był konkurencją dla wyższego modelu. BTW - w zasadzie to obecny R jest entry level. Powstaje pytanie jak nazwać produkt z niższej półki niż entry level, którym będzie ten "okrojony" nowy R ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2018 o 17:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #374
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za Optycznymi:
    "Pojawiły się plotki sugerujące, że prezentowany jakiś czas temu na Canon Expo obiektyw 600 mm f/4 DO IS (w obiektywie o oznaczeniu „DO” stosuje się dyfrakcyjny element optyczny) może być dostępny wyłącznie z mocowaniem RF dla aparatu EOS R. Ponoć trwają też prace nad dwoma innymi obiektywami z optyką DO dla systemu RF. Ich premiery spodziewane są w okolicy 2020 r."

    Podkreśliłbym wyraz WYŁĄCZNIE...
    Dla EF właśnie pojawiły się nowiutkie 400/2.8 i 600/4, więc obiektywy DO (jeśli się pojawią) to właśnie dla RF. Wg mnie miałoby to spory sens. Oczywiście w momencie, gdy Canon będzie mieć odpowiedni korpus czyli może właśnie za ca. 2 lata.

    P.S. Ten "news" naprawdę zatoczył wieeeeeeelkie koło Zadbam, żeby z 300/2 nie było podobnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Kolejna sprawa to info, że Canon może zaprezentować w 2019 roku nieco tańszą wersję (tzw. „entry level”). Powstaje zasadnicze pytanie z czego mógłby "okroić" i co wyciąć z obecnego EOSa R, aby zrobić jego tańszą wersję ? Dać przedpotopową matrycę z 6D/6D II ? Czasy do 1/4000 sek, a może miarą sukcesu będzie brak uchylnego tylnego LCD oraz górnego LCD ? Czy może zrezygnować w ogóle z trybu video ? Jakoś brak mi pomysłów, aby bardziej zepsuć obecnego R...
    1. Matryca z 6d2 praktycznie pewna.
    2. EVF jak w M50 czy Sony A7 III.
    3. Pewnie parę innych rzeczy też da się wyciąć (4K, 1/8000 itd itp).

  5. #375
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    1. Matryca z 6d2 praktycznie pewna.
    2. EVF jak w M50 czy Sony A7 III.
    3. Pewnie parę innych rzeczy też da się wyciąć (4K, 1/8000 itd itp).
    Suwaczek, uszczelnienia, AF z M50, wsadzić inną baterię...
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 21-10-2018 o 17:06
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #376
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wydaje się, że na razie Eos R opiera się na koncepcie obiektywów klasy, nazwijmy to, "premium". Czyli takich, których nie ma ani w systemach lustrzankowych (w tym własnym Canona) ani u konkurencji w bezlustrach. Siedząc dzisiaj na bekowisku w lesie zastanawiałem się jaki fajny obiektyw można wymyślić jeszcze dla bagnetu RF?

    Do głowy przyszedł mi 300mm ze światłem 2.0 Idealny do lasu (ogniskowa super na małego zwierza jak i na jelenia), a i pewnie do niektórych sportów na hali by się nadał, a może i na zewnątrz. Technicznie jak najbardziej do realizacji, średnica przedniej soczewki jak w 600/4.

    No i jeszcze mała ciekawostka na koniec: taki obiektyw (poniekąd) za chwilę będzie można sobie zmajstrować biorąc jeden z wielu EF 400/2.8, do tego speedbooster od Viltroxa i któryś z korpusów Eos M od Canona Super!!

    P.S. Na razie podzieliłem się tą myślą tylko na tym forum, więc szanse, że przeczytacie w najbliższych dniach na canonrumors o RF 300/2.0 są niewielkie
    Wątpię żeby robili takie szkła pod inne mocowania niż EF. Jaki by to miało sens póki co? Szczególnie źe Canon póki co nie odtrąbił śmierci dslr.
    Dodatkowo korzyści z małej odległości rejestrowej są dla szkieł tele mało istotne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #377
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Suwaczek, uszczelnienia, AF z M50, wsadzić inną baterię...
    Suwaczek jak dla mnie to mogą sobie wsadzić w....
    Obecne uszczelnienia to są na zasadzie spasowania pokryw i dekielków i tu raczej też nie da się tego bardziej zepsuć (choć może jestem zbytnim optymista ?)
    AF jak słusznie zauważyłeś oczywiście zaimplementują z serii M, aby był bardziej ślamazarny niż ten w R
    Gorszej baterii to raczej nie dadzą rady wsadzić, no chyba że mają zamiar wrócić do analogowej 2CR5 (mam jedną w zapasie

    i.... odtrąbią kolejny sukces rynkowy tańszej wersji R "nicniemającej" z archaiczną matrycą z 6D za 7k zł (cena 6D II)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2018 o 17:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #378
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wątpię żeby robili takie szkła pod inne mocowania niż EF. Jaki by to miało sens póki co? Szczególnie źe Canon póki co nie odtrąbił śmierci dslr.
    Póki co, to przede wszystkim nie mają do nich korpusu. Ale np. za dwa lata?
    A po co robią 50/1.2 czy 28-70/2?


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dodatkowo korzyści z małej odległości rejestrowej są dla szkieł tele mało istotne.
    To prawda. Ale w przypadku tele DO byłby miły efekt synergii: małe gabarytowo szkło + mniejszy korpus. I oczywiście nie muszę dodawać, że takie np. RF 600/4 DO będzie mieć inną cenę niż EF 600/4 mark III. Choćby przez brak konkurencji.

  9. #379
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Zaczęliście już myśleć jak Canon
    Miłego dnia
    moja www

  10. #380
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    i.... odtrąbią kolejny sukces rynkowy tańszej wersji R "nicniemającej" z archaiczną matrycą z 6D za 7k zł (cena 6D II)
    Jak dla mnie taki "okrojony" Eos R świetnie by się sprzedawał i pokrywał zapotrzebowanie zdecydowanie >50% rynku entuzjastów i niektórych profi. Pejzaż, portret, reportaż ślubny, taka puszka miałaby wszystko czego trzeba do takich zastosowań.

Strona 38 z 260 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •