Strona 57 z 260 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #561
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Żaden....
    ....chyba że zrobią coś bardzo małego... i wtedy oczywiście z odpowiednią ceną ...
    Bardzo jestem ciekaw tych (reporterskich) szkieł. Bo albo, tak jak piszesz, będą mniejsze, albo będą takiej jakości, że zastąpią stałki EF. Przerobienie tego co jest na bagnet R byłoby pójściem na łatwiznę (a w przypadku 16-35/2,8 to nawet samobójem :-)

  2. #562
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    a w przypadku 16-35/2,8 to nawet samobójem :-)
    16-35 będzie ale pewnie 1.4 albo 2.0.

  3. #563
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    16-35 będzie ale pewnie 1.4 albo 2.0.
    1.4 jest możliwe. Raz dlatego że się da , dwa dlatego że będzie można doić za nie dużo więcej niż za jakiekolwiek inne. W dobie nieustająco spadającej sprzedaży aparatów gdzieś to muszą nadrabiać.

    Natomiast co do tych możliwości to opatentowali kilka superzoomów:
    https://www.canonrumors.com/patent-s...and-rf-mounts/
    Ja chętnie takiego EFa 35-400mm f/4.5-5.6 do kamery bym przytulił .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #564
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Będzie płacz:
    https://www.canonrumors.com/canon-sa...velopment-cr2/
    Ja myślałem, że chodzi o 6DIII okrojone w stosunku do 6DII ale piszą o linii 5Ds.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #565
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ja patrzę na to od drugiej strony tzn. jakie bezlustra da się szybko zrobić wykorzystując obecne rozwiązania Canona.
    No i wychodzi mi entry level poniżej obecnego Eos R i przede wszystkim właśnie odpowiednik 5ds. Z tym, że matryca >50MPx z Dual Pixelem, to pewnie droga będzie.

  6. #566
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ja patrzę na to od drugiej strony tzn. jakie bezlustra da się szybko zrobić wykorzystując obecne rozwiązania Canona.
    No i wychodzi mi entry level poniżej obecnego Eos R i przede wszystkim właśnie odpowiednik 5ds. Z tym, że matryca >50MPx z Dual Pixelem, to pewnie droga będzie.
    jesli to ma byc landszafciarski-studyjny skaner do pierdyliona megapikseli, taki, w ktorym szybki AF jest bez znaczenia - to czy on na pewno potrzebuje Dual Piksela? czy w ogole wybitnie szybkiego czegokolwiek (poza karta pamieci, zeby nie zostawiac kompa na noc przy zgrywaniu tygodniowego wyjazdu)?

    IMHO niekoniecznie. kontrastowy AF na poziomie 750D tez wystarczy

    brak lustra ma sens w takim aparacie. wszystko redukujace niechciane drgania jest mile widziane.


    bezlusterkowy 6D tez ma sens. jak R-ka spadnie z cena, to to bedzie taki wlasnie korpus, IMHO.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-11-2018 o 21:20
    www albo tez flickr

  7. #567
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nie sądzę, żeby Canon chciał jeszcze kiedyś zrobić cokolwiek bez Dual Pixela. Fakt, że np. kolejnym argumentem przeciw DP w następcy 5ds będą raczej kiepskie możliwości/zastosowania filmowe. Ale z drugiej strony jest aplikacja DP, która świetnie pasuje do profilu takiej puszki używanej w studiu: focus guide.

  8. #568
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ogólnie potwierdzają, że dslry będą stopniowo znikać i to raczej szybciej niż się wydawało.
    Następca 5Ds w postaci bezlustra jest całkiem logiczny. Przy czy tu właśnie bardzo wielki sens ma AF na matrycy z wykrywaniem oka.
    Jeśli prawdą są ploty o 3 puszkach R w przyszłym roku (w co osobiście nie wierzę) to pewnie jakiś entry level FF też jest planowany. Tylko co jeszcze można wyciąć z takiej eRki ....
    Ja bardziej wierzę że pojawi się jakiś mały wszystkomający FF dla repo - rodzaj jedynki w mniejszym opakowaniu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #569
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    matryca >50MPx z Dual Pixelem, to pewnie droga będzie.
    Oj tam. Sklejone dwa sensory z 80D, wymapowany w sofcie pasek po sklejeniu, 2 szt. Digic 8 jakoś to odczytają
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #570
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Oj tam. Sklejone dwa sensory z 80D, wymapowany w sofcie pasek po sklejeniu, 2 szt. Digic 8 jakoś to odczytają
    Hmmm, to może sam sobie zmajstruję

Strona 57 z 260 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107157 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •