Strona 66 z 260 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #651
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Możesz mieć rację ale mało prawdopodobne że na matrycach (lustrzankowej i R) o tej samej rozdzielczości obiektyw na R z przejściówką da tą samą rozdzielczość zdjęcia co na lustrzance.

    Pewno pokażą się wiarygodne testy, zobaczymy

    Gdyby tak było to poco przewidywana jest cała szklarnia R.
    Gdyby "dospawać" przejściówkę do R i wszystkie obiektywy EF można by wpinać to przecież byłby ML killer
    No ale tak jest. Jaką chcesz zobaczyć różnicę podpinając przykładowo 70-200 do 5DmkIV i R?
    Ja nie mam co prawda eRki ale jak podpinam szkła lustrzankowe do eM to nie widzę żadnej różnicy. Te szkła pracują po prostu jakby były podpięte do dslr z rejestrem do jakiego zostały zaprojektowane.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #652
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    czyli pomijasz kwestie innego rejestru, bo sie tak nie da zrobić.
    Załóżmy, że się da. Dlaczego niby miały byc inne MTF, skoro jest ta sama matryca? Jakikolwiek argument poproszę.
    1.
    Nie bardzo wiem dlaczego by się miało nie dać.
    Podpinam obiektyw EF do R przez przejściówkę, robię zdjęcie tablicy testowej, następnie do lustrzanki, robię zdjęcie i porównuję zdjęcia.

    2.
    Ze względu na mniejszą niż w lustrzankach odległość w ML matrycy "od obiektywu" zarówno obiektywy systemowe ML jak i matryce/piksele ML są inaczej projektowane niż w systemie "lustrzankowym" by zapewnić optymalne kąty padania promieni na całej powierzchni matrycy.
    Ma to wpływ na wszystkie cechy jakościowe zdjęcia.

    MTF obiektywu (na stole, w lustrzance czy przejściówce ML) będzie takie same ale rozdzielczość zdjęcia będzie inna.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #653
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    2.
    Ze względu na mniejszą niż w lustrzankach odległość w ML matrycy "od obiektywu" zarówno obiektywy systemowe ML jak i matryce/piksele ML są inaczej projektowane niż w systemie "lustrzankowym" by zapewnić optymalne kąty padania promieni na całej powierzchni matrycy.
    Ma to wpływ na wszystkie cechy jakościowe zdjęcia.
    Masz gdzieś jakieś wsparcie, że te matryce w Canonie nie są przystosowane do szkieł EF?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #654
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Masz gdzieś jakieś wsparcie, że te matryce w Canonie nie są przystosowane do szkieł EF?
    To jest wiedza z różnych artykułów Zeiss o projektowaniu obiektywów dla ML gdy poszukiwałem info dlaczego GO wyświetlana na Batis jest znacznie inna niż pamiętam "z dawnych lat".
    Informacje dlaczego trzeba na nowo projektować obiektywy i "optyczne" cechy matryc przy zmianie odległości "obiektyw"/matryca jeśli chce się uzyskiwać optymalne efekty. Dużo matematyki, wykresów, wiele po niemiecku, nie miałem szans (ani ochoty) wejść w temat
    Uznałem że Zeiss ma rację.

    Ale .... nie był wymieniony żaden producent obiektywów czy też matryc

    Do każdego systemu ML są "od nowa" projektowane obiektywy systemowe.
    Sigma "na szybko" wypuścił obiektywy do A7/9 z przyspawaną przejściówką i obiecuje że w połowie 2019 zaczną wychodzić obiektywy specjalnie projektowane pod ML

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-12-2018 o 18:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #655
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A to od kiedy Zeiss projektuje matryce dla Canona?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #656
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest wiedza z różnych artykułów Zeiss o projektowaniu obiektywów dla ML gdy poszukiwałem info dlaczego GO wyświetlana na Batis jest znacznie inna niż pamiętam "z dawnych lat".
    Informacje dlaczego trzeba na nowo projektować obiektywy i "optyczne" cechy matryc przy zmianie odległości "obiektyw"/matryca jeśli chce się uzyskiwać optymalne efekty. Dużo matematyki, wykresów, wiele po niemiecku, nie miałem szans (ani ochoty) wejść w temat
    Uznałem że Zeiss ma rację.
    jp
    Kolego Janie, wszystko już jasne. Nigdy więcej nie będę kpił z Twoich wpisów. Uznam, że nie wgłębiłeś się w temat, stąd musisz uważać, że masz rację

  7. #657
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    "...nie miałem szans (ani ochoty) wejść w temat
    Uznałem że Zeiss ma rację..."
    Wyznanie wiary.
    6D/M100/MeizuM8

  8. #658
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Informacje dlaczego trzeba na nowo projektować obiektywy i "optyczne" cechy matryc przy zmianie odległości "obiektyw"/matryca jeśli chce się uzyskiwać optymalne efekty. Dużo matematyki, wykresów, wiele po niemiecku, nie miałem szans (ani ochoty) wejść w temat
    Uznałem że Zeiss ma rację.

    jp
    na pewno cajs miał rację - dlatego canon używając przejściówki zmienia odległość rejestrową na właściwą dla mocowania EF i obiektywy EF pracując na właściwej dla siebie odległosci rejestrowej są optymalnie zaprojektowane, a matrycę ma taką samą bo po co miałby zmieniać mikrosoczewkowanie jak najlepiej jest jak jest telecentrycznie - proste jak drut i cajs ma rację

    może konkurencja ze swoim za małym bagnetem musi nadawać jakieś dziwne "optyczne" cechy matrycom

    a sigma pewnie miała na myśli że zaprojektuje obiektyw do krótszego rejestru bez dospawanej ****, ciekawe czy będzie sie to im opłacać na tak mały rynek

  9. #659
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A to nie jest tak, że taki obiektyw sigmy będzie z grubsza pasował do ML C, N i S?
    Miłego dnia
    moja www

  10. #660
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A to nie jest tak, że taki obiektyw sigmy będzie z grubsza pasował do ML C, N i S?
    Z grubsza tak ale z grubsza w takim znaczeniu że odległości się jednak nieznacznie różnią

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 66 z 260 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •