Strona 65 z 260 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #641
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czy ja wiem? To wcale nie musi tak działać. Moźe być tak że po wypuszczeniu R ludzie zaczną wracać do Canona właśnie przez to że nie kupowali natywnych szkieł do Sony tylko EFy. Długoterminowo to może nie być wcale takie dobre dla Sony natomiast dla Canona? - Może tu kapliczka ...?
    Tak, ale zauważ jak u nich narracja się zmienia. Na początku, jak nie mieli swoich szkieł, to wszędzie pisali, że da się podpiąć wszystkie szkła (w domyśle Canona). Teraz, jak już coś tam naprodukowali, to podobno tylko natywne się nadają. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w kolejnym firmware wyłączyli możliwość używania obcych szkieł. To do nich podobne, bo ostatnio po aktualizacji, aku niezależnych producentów przestały działać. Co mnie najbardziej cieszy to to, że nie będzie przejściówki z R ani z Z na Sony. Niech się kiszą w tym sonozeissowskim sosie.
    A wracając do mc-11. Pamiętam jak to A9 wypuścili. "Sportowe" body bez jednego długiego szkła, no ale przecież można podpiąć Canona :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-12-2018 o 00:42

  2. #642
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie GoPro + Canon = Współpraca(???)


  3. #643
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Moim zdaniem zupełna abstrakcja. Gopro to przy Canonie mucha i to jeszcze zdychająca . Jedyne co by mogło zmienić kwestię to to, że posiadają (GoPro) jakieś interesujące patenty no ale wtedy ich kupią i po temacie "współpracy" ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #644
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Tak, ale zauważ jak u nich narracja się zmienia. Na początku, jak nie mieli swoich szkieł, to wszędzie pisali, że da się podpiąć wszystkie szkła (w domyśle Canona). Teraz, jak już coś tam naprodukowali, to podobno tylko natywne się nadają. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w kolejnym firmware wyłączyli możliwość używania obcych szkieł. To do nich podobne, bo ostatnio po aktualizacji, aku niezależnych producentów przestały działać. Co mnie najbardziej cieszy to to, że nie będzie przejściówki z R ani z Z na Sony. Niech się kiszą w tym sonozeissowskim sosie.
    A wracając do mc-11. Pamiętam jak to A9 wypuścili. "Sportowe" body bez jednego długiego szkła, no ale przecież można podpiąć Canona :-)
    Najlepiej jakby taki adapter zrobił sam Canon ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #645
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Tak, ale zauważ jak u nich narracja się zmienia. Na początku, jak nie mieli swoich szkieł, to wszędzie pisali, że da się podpiąć wszystkie szkła (w domyśle Canona). Teraz, jak już coś tam naprodukowali, to podobno tylko natywne się nadają. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w kolejnym firmware wyłączyli możliwość używania obcych szkieł. To do nich podobne, bo ostatnio po aktualizacji, aku niezależnych producentów przestały działać. Co mnie najbardziej cieszy to to, że nie będzie przejściówki z R ani z Z na Sony. Niech się kiszą w tym sonozeissowskim sosie.
    A wracając do mc-11. Pamiętam jak to A9 wypuścili. "Sportowe" body bez jednego długiego szkła, no ale przecież można podpiąć Canona :-)
    Zgoda, Sony nie miało wielu szkieł do ML FF i były/są przejściówki by można było podpiąć "wszystkie" szkła
    Ale wiadomo że aby wykorzystać wszystkie cechy ML FF trzeba podpinać szkła natywne i takie powstają.

    Identycznie jest w systemie R jak i Z
    Gdy ma się obiektyw lustrzankowy Canona to można go podpiąć przez przejściówkę albo A7/9 albo do R
    Masz prawo wyboru lepszej dla Ciebie puszki ML, ale w obu przypadkach będzie to proteza

    Ile teraz Canon ma obiektywów R ?
    Musi trochę potrwać aż powstanie pełny zestaw.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-12-2018 o 05:00
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #646
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zgoda, Sony nie miało wielu szkieł do ML FF i były/są przejściówki by można było podpiąć "wszystkie" szkła
    Ale wiadomo że aby wykorzystać wszystkie cechy ML FF trzeba podpinać szkła natywne i takie powstają.

    Identycznie jest w systemie R jak i Z
    Gdy ma się obiektyw lustrzankowy Canona to można go podpiąć przez przejściówkę albo A7/9 albo do R
    Masz prawo wyboru lepszej dla Ciebie puszki ML, ale w obu przypadkach będzie to proteza

    Ile teraz Canon ma obiektywów R ?
    Musi trochę potrwać aż powstanie pełny zestaw.
    To bardziej skomplikowane.
    Szkła z systemu lustrzankowego nie staną sie na bezlustrach gorsze. Jeśli jakieś szkło w lustrzance jest dobre, to na bezlustrze nie może nagle dawać gorszych MTF, gdy matryca jest ta sama.
    Inna kwestia to sprawa ZYSKU ze szkieł natywnych do ML. On będzie występował, gdy będą to konstrukcje "ambitne" (a nie budżetowe), mam na mysli ostrość jaką dają, nie ich rozmiary. Bo zyskiem może być mniejsza waga i rozmiar przy gorszej jakości optycznej. Zysk można różnie rozumieć. Ja piszę o ostrości. No i kiedy ten ZYSK będzie? Gdy zostanie wykorzystany krótszy rejestr (i jesli chodzi o Nikona to także większa średnica bagnetu). Soczewki blisko matrycy generalnie są pożądane w obiektywach szerokokątnych. tam może sie pojawić duży zysk (w drogich szkłach). Przy standardzie i krótkich tele to ma już znaczenie mniejsze, a przy długich tele to już zupełnie traci na znaczeniu. Czyli teleobiektywy do ML już są. To te od lustrzanek, z przejściówką.
    Ale to nie koniec, bo sa jeszcze 2 sprawy. Nowe teleobiektywy będą robione. Bo producent chce zmniejszac wagę (np po to by lepiej się trzymało zestaw), wprowadzi konstrukcje z DO albo Nikon z PF. No i sprawa istotna. Jak supertele ostrzą na ML. Nie wiem, jest trochę pozytywnych informacji, ale na razie to pisza entuzjaści. Poczekajmy na opinie profi pracujących na 400/2.8 (może już są, ja nie znam, nie szukam, nie moja bajka).

  7. #647
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdy ma się obiektyw lustrzankowy Canona to można go podpiąć przez przejściówkę albo A7/9 albo do R
    Masz prawo wyboru lepszej dla Ciebie puszki ML, ale w obu przypadkach będzie to proteza
    Podpinanie szkieł EF do Sony przez niefirmowe przejściówki to zupełnie inna sytuacja niż przez natywne do Canona. Nie ma tu symetrii. I rzeczywiście w przypadku Sony to proteza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #648
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podpinanie szkieł EF do Sony przez niefirmowe przejściówki to zupełnie inna sytuacja niż przez natywne do Canona. Nie ma tu symetrii. I rzeczywiście w przypadku Sony to proteza.
    Możesz mieć rację ale mało prawdopodobne że na matrycach (lustrzankowej i R) o tej samej rozdzielczości obiektyw na R z przejściówką da tą samą rozdzielczość zdjęcia co na lustrzance.

    Pewno pokażą się wiarygodne testy, zobaczymy

    Gdyby tak było to poco przewidywana jest cała szklarnia R.
    Gdyby "dospawać" przejściówkę do R i wszystkie obiektywy EF można by wpinać to przecież byłby ML killer

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #649
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Możesz mieć rację ale mało prawdopodobne że na matrycach (lustrzankowej i R) o tej samej rozdzielczości obiektyw na R z przejściówką da tą samą rozdzielczość zdjęcia co na lustrzance.
    czyli pomijasz kwestie innego rejestru, bo sie tak nie da zrobić.
    Załóżmy, że się da. Dlaczego niby miały byc inne MTF, skoro jest ta sama matryca? Jakikolwiek argument poproszę.

  10. #650
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    czyli pomijasz kwestie innego rejestru, bo sie tak nie da zrobić.
    Załóżmy, że się da. Dlaczego niby miały byc inne MTF, skoro jest ta sama matryca? Jakikolwiek argument poproszę.
    wprowadźmy jakiś porządek w tą dyskusję - mowa jest o podpinaniu szkieł EF do korpusu R - przejściówke podpina się żeby zwiększyć rejestr korpusu - nawet jak się komuś napisało inaczej

    też jestem ciekaw dlaczego miałoby być coś nie tak ze szkłem EF - system to system, a nie zabawa pleśniakami

Strona 65 z 260 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •