Strona 58 z 260 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #571
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #572
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Na podstawie ostatnich plotek śmiało mogę się nazwać jasnowidzem
    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Ten aparat to raczej jest tak trochę na szybko zrobiony, nawet nie ma numerka, tylko R... Może nie byli pewni jak do końca go uplasować pomiędzy innymi konstrukcjami, które pojawią się w przyszłości.
    Moim zdaniem podjęto decyzję o uśmierceniu luster w przeciągu 2 lat. Przyszły rok to będzie coś z większą ilością mpx. i być może jakimiś drobnymi dodatkami. Rok później musi być odpowiednik 1DX2 bez lustra, bez kompromisu (w stylu Canona oczywiście) i cenowo jak za starszego brata z lustrem.
    Pomiędzy tym dwoma korpusami Canon powinien wypuścić coś z aspc dla mniej zamożnych i wymagających, którzy chcą jak dawniej robić zdjęcia na wakacjach i urodzinach cioci ale nowym aparatem.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  3. #573
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tu jeszcze rozkmina na temat obiektywów: https://www.canonrumors.com/the-upco...than-16mm-cr2/

    @RHF - apsc dla robiących u cioci na imieninach Canon już ma od dawna. Robienie tego od nowa ma zero jakiegokolwiek sensu...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #574
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tak ma od dawna, ale losy lustra przesądzają się na naszych oczach. Tyle nowości, naprawdę świetne szkiełka na papierze i nie tylko, ale to się samo nie zwróci. W świecie DSLR z ASPC wyrósł FF, co dało nowe możliwości. Po jakimś czasie rynek konsumencki zaczął "spłacać" te wszystkie semi pro i pro. Tym razem może być podobnie, bo dlaczego by nie? Dlaczego kilka tanich, plastikowych obiektywów z bagnetem RF-s nie może się dobrze sprzedać? Mniejszy i tańszy brat, do którego możesz tak jak dotychczas podpiąć dwa (a właściwie cztery typy obiektywów systemowych). Gdyby ASPC nie miało sensu z obiektywami EF, to już dawno by zniknęło z rynku a przecież ma też swoje zalety. Ciągnięcie luster w nieskończoność to dość ryzykowny temat, a ludzie chcą kupić "dobry" aparat, który zrobi im takie "lepsze" zdjęcia , ale nie za taką kasę! Entuzjaści i profesjonaliści zakupią skończoną ilość eRek a pozostałych ludzi nie będzie na to stać. Nie widzę jak na święta tłumy ludzi w sklepach rtv kupują sobie pod choinkę EOS R lub EOS 1RX z RF 50 f1,2 i 28-70 f2 albo tych, które są patentowane. Ale chęć posiadania tańszej wersji nowych zabawek Canona pozostanie i marzenia, że kiedyś też sobie kupię takie szkło i chcę je podpiąć do swojego ASPC.
    Canon przejściówkami otworzył sobie drzwi do swojej własnej przyszłości, dał sobie czas na tworzenie nowego systemu. Nowe już idzie i tylko kataklizm to może powstrzymać. Moim zdaniem w momencie, w którym zobaczymy patent nowego RF 400 f2.8 to będzie znak, że pro korpus przeszedł pomyślnie założenia odnośnie DPAF w serii oraz buforu ( i mam na myśli minimum 16/20 fps bo mniej niż ma 1DX MKII byłoby trudne do przełknięcia przez fotoreporterów sportowych)i to będzie prawdziwy koniec DSLR. Potem powolne odtwarzanie wszystkich super tele, oraz co jakiś czas rodzynki, których w innych systemach nie będzie. Pro video? Też można załadować nowe matryce, odświeżyć parametry i sprzedawać serię C jeszcze lepszą. Przez jakiś czas rynek wtórny będzie miał swoje złote dni, ale kiedyś się skończy a nowe już dawno będzie...
    Byłem sceptyczny co do ML, ale to chyba jednak dobry kierunek, tylko dla mnie na razie za drogi.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  5. #575
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Moim zdaniem w momencie, w którym zobaczymy patent nowego RF 400 f2.8 to będzie znak
    Jeśli (w ogóle) zobaczymy taki patent, to RF 400/2.8 będzie już w sprzedaży Tak to działa, wbrew temu co wypisują na rumorsach.

    Co do reszty, to mniej więcej zgoda
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-11-2018 o 21:18

  6. #576
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    .. Nie widzę jak na święta tłumy ludzi w sklepach rtv kupują sobie pod choinkę EOS R lub EOS 1RX z RF 50 f1,2 i 28-70 f2

    Byłem sceptyczny co do ML, ale to chyba jednak dobry kierunek, tylko dla mnie na razie za drogi.
    No właśnie. Cena. Body APS-C z kitem są kilkukrotnie tańsze od R z kitem. Największy biznes formy robią jednak na tym tanim towarze.
    Ale Sony A7mk1 jest tani, więc kiedyś te dwa rynki się zrównają. Nie wcześniej niż za kilka lat. Nawet za te kilka lat ilość aparatów będących w rękach fotografów - lustrzanek vs ilość bezluster Canona mówi nam co będzie dominujące. Jakiej optyki będzie schodziło więcej. Tym bardziej że to optyka od lustrzanek będzie tańsza. A rynek szkieł używanych? Będzie mnóstwo możliwości podpinania szkieł lustrzankowych, tańszych. Tak, zdaje sobie sprawę, ze szkła lustrzankowe sie podepnie do ML. Tylko dzieki temu system R pójdzie mocno do przodu.

  7. #577
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Tak ma od dawna, ale losy lustra przesądzają się na naszych oczach. Tyle nowości, naprawdę świetne szkiełka na papierze i nie tylko, ale to się samo nie zwróci. W świecie DSLR z ASPC wyrósł FF, co dało nowe możliwości. Po jakimś czasie rynek konsumencki zaczął "spłacać" te wszystkie semi pro i pro. Tym razem może być podobnie, bo dlaczego by nie? Dlaczego kilka tanich, plastikowych obiektywów z bagnetem RF-s nie może się dobrze sprzedać? Mniejszy i tańszy brat, do którego możesz tak jak dotychczas podpiąć dwa (a właściwie cztery typy obiektywów systemowych). Gdyby ASPC nie miało sensu z obiektywami EF, to już dawno by zniknęło z rynku a przecież ma też swoje zalety. Ciągnięcie luster w nieskończoność to dość ryzykowny temat, a ludzie chcą kupić "dobry" aparat, który zrobi im takie "lepsze" zdjęcia , ale nie za taką kasę! Entuzjaści i profesjonaliści zakupią skończoną ilość eRek a pozostałych ludzi nie będzie na to stać. Nie widzę jak na święta tłumy ludzi w sklepach rtv kupują sobie pod choinkę EOS R lub EOS 1RX z RF 50 f1,2 i 28-70 f2 albo tych, które są patentowane. Ale chęć posiadania tańszej wersji nowych zabawek Canona pozostanie i marzenia, że kiedyś też sobie kupię takie szkło i chcę je podpiąć do swojego ASPC.
    Canon przejściówkami otworzył sobie drzwi do swojej własnej przyszłości, dał sobie czas na tworzenie nowego systemu. Nowe już idzie i tylko kataklizm to może powstrzymać. Moim zdaniem w momencie, w którym zobaczymy patent nowego RF 400 f2.8 to będzie znak, że pro korpus przeszedł pomyślnie założenia odnośnie DPAF w serii oraz buforu ( i mam na myśli minimum 16/20 fps bo mniej niż ma 1DX MKII byłoby trudne do przełknięcia przez fotoreporterów sportowych)i to będzie prawdziwy koniec DSLR. Potem powolne odtwarzanie wszystkich super tele, oraz co jakiś czas rodzynki, których w innych systemach nie będzie. Pro video? Też można załadować nowe matryce, odświeżyć parametry i sprzedawać serię C jeszcze lepszą. Przez jakiś czas rynek wtórny będzie miał swoje złote dni, ale kiedyś się skończy a nowe już dawno będzie...
    Byłem sceptyczny co do ML, ale to chyba jednak dobry kierunek, tylko dla mnie na razie za drogi.
    W ogólności masz rację, w szczegółach jednak wygląda to wszystko trochę inaczej. Póki co jak popatrzeć na największe sieci sprzedaży to hitem sprzedaży jest EOS 1300 - tak wiem ta plastikowa wydmuszka z denkiem od butelki zamiast szkła i z przedpotopową matrycą o ujemnym DR .
    Na kilku rynkach M50 ciągnie sprzedaż całego działu foto, a na większości wyciągnął Canona na pierwsze miejsce w sprzedaży ML. To są fakty z którymi się nie da dyskutować. A jakie wnioski?
    Moim zdaniem takie że uśmiercanie dslr nie może się odbyć ot tak tylko za tym musi pójść cała strategia rynkowa i to na przestrzeni lat. Być może zrobią przejściowo jakieś hybrydy - nie wiem - bez dobrego rozeznania potrzeb to może być bardzo ryzykowna decyzja.
    Drugi raczej oczywisty że będą inwestować w M. I to także ciągnie za sobą raczej mały sens robienia jakiegoś R APSC, bo po co jak już istnieje i to bez konieczności tworzenia nowej szklarni, tworzenia nowego bagnetu itd.
    Prędzej wyobrażałbym sobie jakieś prawdziwy pełnoklatkowy entry level.

    A co do długich szkieł to ciężko powiedzieć jakie Canon ma plany ale jakoś mało widzę wysyp białych telasów specjalnie pod RF, może za ileś lat to zrobią jak EF już pójdzie do muzeum ale teraz to starta kasy taki ruch.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #578
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    A co do długich szkieł to ciężko powiedzieć jakie Canon ma plany ale jakoś mało widzę wysyp białych telasów specjalnie pod RF, może za ileś lat to zrobią jak EF już pójdzie do muzeum ale teraz to starta kasy taki ruch.
    Jest już cała gama długich tele pod EF. Teraz muszą wypuszczać szkła pod RF, bo jak pojawi się sportowe body, to trzeba będzie pokazać zalety nowego mocowania: mniejsze, lżejsze i w ogóle ********e :-)

  9. #579
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Pamiętam jak przedstawiciele Metabones pytani o Speed Boostera z bagnetem EF-M zawsze nabierali wody w usta. Łatwo było się domyśleć, że Canon w tym miesza.
    To teraz taki rysuneczek z patentu (przyznaję bez bicia: jeszcze nie czytałem):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cdw.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	1428

    Po lewej (ML) nasza ulubiona 135/2, po prawej (CL) Metabones Speed Booster...

  10. #580
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jest już cała gama długich tele pod EF. Teraz muszą wypuszczać szkła pod RF, bo jak pojawi się sportowe body, to trzeba będzie pokazać zalety nowego mocowania: mniejsze, lżejsze i w ogóle ********e :-)
    A czy mniejsza odległość bagnet-matryca w ogóle ma znaczenie w długich stałkach czy nawet długich zoomach dla ich wielkości? Bo jakoś nie wydaje mnie się...

Strona 58 z 260 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108158 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •