Strona 37 z 260 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #361
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tylko uprzejmie przypominam żeby sobie odpuścić na forum wszelkie dyskusje światopoglądowe etc.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #362
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Cieszy mnie to, że Canon wypuścił ten adapter do EF i EF-S, który powoduje, że szkła działają jak natywne. Chyba po prostu najlepszym wyjściem będzie dla mnie gdy sobie poczekam, aż wypuszczą sensowną puszkę z RF pod moje potrzeby (czyli APS-C) a wtedy po prostu zamienię "nakrętkę" dla być może lepszego AF [więcej punktów] i nieco mniejszej wagi)
    Moim zdanie szanse na taką puszkę są zerowe. Wyraźnie widać że chcą rozdzielić te dwie linie produktów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #363
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985
    Cieszy mnie to, że Canon wypuścił ten adapter do EF i EF-S, który powoduje, że szkła działają jak natywne. Chyba po prostu najlepszym wyjściem będzie dla mnie gdy sobie poczekam, aż wypuszczą sensowną puszkę z RF pod moje potrzeby (czyli APS-C) a wtedy po prostu zamienię "nakrętkę" dla być może lepszego AF [więcej punktów] i nieco mniejszej wagi)
    I zapewne tak zrobią, bo ma to sens.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moim zdanie szanse na taką puszkę są zerowe. Wyraźnie widać że chcą rozdzielić te dwie linie produktów.
    A ja uważam, że wręcz przeciwnie. Canon zabije serię M i kontynuować będzie R jako full frame i APS-C. Koncepcja bardzo dobra.
    Vide:
    https://www.canonrumors.com/is-there...or-coming-cr1/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #364
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tylko uprzejmie przypominam żeby sobie odpuścić na forum wszelkie dyskusje światopoglądowe etc.
    Eeee, przecież już tutaj było coś o canonowej religii, wyznawcach i coś w ten deseń. Człowiekowi się wydaje, że w tym wątku (i o Sony też) przeczytał już ekstremalna głupotę a potem pojawia się nowy post i udowadnia, że granice są jednak dalej

  5. #365
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Drodzy użytkownicy Sony. To jak to jest z tą optyką canona podpiętą do korpusów Sony. Do niedawna słyszałem, że te obiektywy nie mogą działać dobrze z powodu braku specjalnego dopasowania do korpusu pod który nie zostały zaprojektowane. A teraz słyszę że działają lepiej niż na korpusach Canona

  6. #366
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Drodzy użytkownicy Sony. To jak to jest z tą optyką canona podpiętą do korpusów Sony. Do niedawna słyszałem, że te obiektywy nie mogą działać dobrze z powodu braku specjalnego dopasowania do korpusu pod który nie zostały zaprojektowane. A teraz słyszę że działają lepiej niż na korpusach Canona
    Siedziałem w canonie bardzo długo, od 11 miesięcy mam a7II, myślałem o a7III/RIII, ale wrócę chyba do canona(R) tylko ze względu na kolory.

    Ad w/w pytania - szkła canona smigają na sony, taki C85/1,8 dostał nowe życie. Mam szkła systemowe s16-37/f4 i s24-75/f4, które są szybsze, ale np sony55/f1.8 bardzo drogie szkło, jest tylko trochę lepsze od C50/1.8 STM +CM-11.

    Nie rozumiem zacietwierzewienia canonierów, puszki sony, chodzi mi o ML są, trzeba to obiektywnie stwierdzić, napewno bardziej zaawansowane od R.
    Ale, ja jestem człowiek starej daty i te wszystkie ficzery jestem w stanie poświęcić dla obrazka z canona (pod jednym warunkiem, af musi być super).
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 14-10-2018 o 23:00
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #367
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Drodzy użytkownicy Sony. To jak to jest z tą optyką canona podpiętą do korpusów Sony. Do niedawna słyszałem, że te obiektywy nie mogą działać dobrze z powodu braku specjalnego dopasowania do korpusu pod który nie zostały zaprojektowane. A teraz słyszę że działają lepiej niż na korpusach Canona
    brak spójnego przekazu w ewangelizacji - muszą uzgodnić wspólną linię
    jak czytałem o tym zaprojektowaniu to się nie mogłem powstrzymać od śmiechu
    co do af to ciekawe czy jest coś więcej niż "jest jak jest" czyli czyli af jakoś tam działa trzeba poszukać na sieci odpowiedzi na to pytanie - rodzime fora chyba nie są zdolne udzielić odpowiedzi w którą można by uwierzyć

    apsc na bagnecie R kiedyś się pojawi - wyjdzie 50mpixelowa fullfrejmowa puszka i będzie robić jako dwadzieścia parę pixeli apsc

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Siedziałem w canonie bardzo długo, od 11 miesięcy mam a7II, myślałem o a7III/RIII, ale wrócę chyba do canona(R) tylko ze względu na kolory.
    Ad w/w pytania - szkła canona smigają na sony, taki C85/1,8 dostał nowe życie. Mam szkła systemowe s16-37/f4 i s24-75/f4, które są szybsze, ale np sony55/f1.8 bardzo drogie szkło, jest tylko trochę lepsze od C50/1.8 STM +CM-11.
    zaraz się dowiesz że kolor to tylko kwestia postprocesu

    sony55/f1.8 trochę lepsze - znaczy lepszy jakościowo obrazek? czy szybszy i dokładniejszy af natywnego szkła?

  8. #368
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Drodzy użytkownicy Sony. To jak to jest z tą optyką canona podpiętą do korpusów Sony. Do niedawna słyszałem, że te obiektywy nie mogą działać dobrze z powodu braku specjalnego dopasowania do korpusu pod który nie zostały zaprojektowane. A teraz słyszę że działają lepiej niż na korpusach Canona
    Proponuję o to pytać na forum Sony - serio. Tutaj wszelkie dyskusje w tym temacie są źle odbierane a dyskutant jest nazywany trollem.

    BTW - dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli realnie okaże się, że sigma Art 35 1.4 nie będzie działać z R-ką tak jak działa w Sony to temat bezluster canona u mnie będzie zamknięty i to nawet w przypadku, gdy AF w R-ce będzie najlepsiejszy w całej wsi. Nie sprzedam nagle szkieł sigmy 50 i 35 doskonale działających na sony tylko dlatego, że nie będą działać jak "systemowe" w canonie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-10-2018 o 23:35
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #369
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Nie rozumiem zacietwierzewienia canonierów, puszki sony, chodzi mi o ML są, trzeba to obiektywnie stwierdzić, napewno bardziej zaawansowane od R.
    Ale gdzie masz to "zacietrzewienie"? Chyba nie ma nigdzie miejsca w necie gdzie się tyle wylewa pomyj na naszą "ukochaną" firmę - zresztą w wielu aspektach są to pretensje zupełnie słuszne ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #370
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Proponuję o to pytać na forum Sony - serio. Tutaj wszelkie dyskusje w tym temacie są źle odbierane a dyskutant jest nazywany trollem.

    BTW - dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli realnie okaże się, że sigma Art 35 1.4 nie będzie działać z R-ką tak jak działa w Sony to temat bezluster canona u mnie będzie zamknięty i to nawet w przypadku, gdy AF w R-ce będzie najlepsiejszy w całej wsi. Nie sprzedam nagle szkieł sigmy 50 i 35 doskonale działających na sony tylko dlatego, że nie będą działać jak "systemowe" w canonie.
    Ale co Ty zamierzasz kupić eRkę mając SONY, bo być może coś tam lepiej działa? A magiczny SONY DR i 5ev z cieni? Brak joya do AF, Jeden slot. Bateria słaba. Na SONY robi się po 3tysiace zdjęć ( opinia gościa z optyczne. Tak. Twierdzi, że robi po 3k zdjęć swoim a7III z palcem w nosie) Tego Canon nie da nigdy, a do portretu drobinę lepszy AF to trochę za mało. Zwariowałeś ?!?

Strona 37 z 260 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •