Strona 78 z 262 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #771
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Prognozy są mało optymistyczne https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...urczy-sie-o-50

    "W wywiadzie przeprowadzonym przez japoński serwis Nikkei, CEO Canona Fujio Mitarai prognozuje, że w ciągu 2 najbliższych lat rynek skurczy się o kolejne 50%. Informuje też, że sprzedaż aparatów Canona spada o ok. 10% w skali roku.

    To także jeden z powodów, dla których producent ociągał się z poważnym wejściem w bezlusterkowy system. Jak twierdzi Mitarai, rosnąca z roku na rok popularność bezlusterkowców nie przekłada się na ogólny wzrost sprzedaży aparatów i tworzenie nowych odnóg rynku. Modele bez lustra zastępują po prostu lustrzanki. Toteż inwestowanie w rozwój systemu RF oznaczało dla producenta świadomą kanibalizację sprzedaży systemu EF. Canon zamierza w większym stopniu skupić się na kliencie biznesowym i przyłożyć większą wagę do rozwiązań przemysłowych oraz tych tworzonych na potrzeby monitoringu i medycyny. "

    Prawda jest taka, że aparaty które posiadamy z dnia na dzień nie przestaną robić zdjęć, ale przyszłość jakoś nie maluje się różowo i na razie zamierzam być obserwatorem a mój aparat jeszcze trochę pociągnie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-01-2019 o 23:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #772
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    ale dziwi cie to?
    największy skok technologiczny zrobiono z aparatami w telefonach
    ja i nie tylko ja foce zarówno telefonem jak i lustrem, często lustra nie chce mi się wyjąć bo do zrobienia np. ciekawego murala iphone wystarcza
    i myślę ze komory zjedzą tez bez lustra
    ale do przyrody, studia czy sportu lustra dalej będą najlepsze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #773
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Kolekcjoner jakby zmiana systemu była taka prostą sprawą i osoba która jest z Canonem od 2006 roku z łatwością mogła zmienić system. Tu chodzi o to właśnie, że użytkownicy canona kupią i tak to co zrobi, bo to canon. Może dlatego nie konkurują innowacyjnością mając takich wiernych fanów. Jako osoba która kupiła masę ich sprzętu, w tym obiektywów, mam prawo wymagać by nadążali za postępem techniki a nie wypuszczali odświeżone kotlety, bo i tak ciemny lud to kupi. ....]
    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Przewaga A7RIII to nie tylko szumy (Więcej MPX, stabilzowana matryca, większa rozpiętość tonalna, 120FPS w full HD, sloty na dwie karty, cicha migawka w trybie seryjnym, lepsza funkcja eye-focus, więcej zdjęć na akumulatorze, tego można mnożyć). Wiem, że i tak zostanę przy Canonie, mimo, że jego EOSR rozczarowuje. .......


    Nie chcę dolewać oliwy do ognia, tylko krótka uwaga. Od kilkunastu lat jestem w systemie canona, w 2017 zdradziłem go i kupiłem sony A7ii + 3 obiektywy systemowe. Po 14 miesiącach nawróciłem się, kupiłem R-kę pozbywając się dobytku sony. Ile do tego interesu dołożyłem nie jest w tej dyskusji istotne, ważne jest to, że jestem jednym z nielicznym tutaj osób, które posiadały obie te puszki jednocześnie. Moje odczucie jest takie, że za wcześnie wróciłem do C i mogę się podpisać pod tym co to co napisał @Photointo. Canon po mistrzowsku wykorzystuje swoją pozycję, olewając użytkowników, ale rzeczą dla mnie zupełnie niezrozumiałą jest "wyrozumiałość" elewanych (to napewno deszcz...).

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Proszę czego to się można dowiedzieć czytając forum. To mając Sony już nawet myśleć nie trzeba.... no, no wiedziałem że coś mnie ominęło .

    BTW: ja jednak ciągle robię coś nie tak, bo jako użytkownik alfy od kilku lat nie mogę się przyzwyczaić do ergonomii tego czegoś i ciągle jednak muszę myśleć gdzie coś nieintuicyjnie poumieszczali - no ale ja zawsze byłem inny i to pewnie dlatego ...
    Fakt, menu w S jest porąbane, ale po dobrym skonfigurowaniu nie ma problemu.

    Z tym myśleniem jest coś na rzeczy, bo są momenty że, przy C muszę pomyśleć, gdzie w S jest to gotowe.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #774
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale dziwi cie to?
    największy skok technologiczny zrobiono z aparatami w telefonach
    ja i nie tylko ja foce zarówno telefonem jak i lustrem, często lustra nie chce mi się wyjąć bo do zrobienia np. ciekawego murala iphone wystarcza
    i myślę ze komory zjedzą tez bez lustra

    Komórki to raczej nie zjedzą belzuster a z pewnością nie FF. Obecnie można w zasadzie stwierdzić zgon sprzedaży tanich kompaktów bo tu doskonale spisują się smartfony. Istnieje też spora migracja z DSLR na ML fotografów, którzy doceniają ich zalety. Swego czasu przesiadłem się na ML i dobrze mi w nim a za DSLR nie tęsknię.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale do przyrody, studia czy sportu lustra dalej będą najlepsze
    Polemizowałbym A9 do sportu i przyrody nadaje się idealnie i ma osiągi lepsze od DLSR

    Podobnie ze studiem, jakoś moje starawe ML sprawują się lepiej niż DSLRy ktorych wcześniej używałem

    To wyłącznie osobiste preferencje bo w zasadzie możliwości obecnego sprzętu foto są dość podobne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-01-2019 o 23:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #775
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Canon po mistrzowsku wykorzystuje swoją pozycję, olewając użytkowników, ale rzeczą dla mnie zupełnie niezrozumiałą jest "wyrozumiałość" elewanych (to napewno deszcz...).
    Uważam, że Canon daje w kolejnych puszkach to co ma gotowe, zdatne do wypuszczenia na rynek bez afery z naprawami a'la Nikon. Może i są jakieś rozgrzebane rozwiązania ale chyba póki co nie nadają się do ludzi. Nie ma cudownych matryc, szybkich procków, IBIS 5EV w wersji handlowej, zalegającej półki do sączenia przez kolejne lata.
    Myślę tak na podstawie wypuszczanych szkieł - jak mają dobre ( a mają) to nie cedzą tylko wypuszczają - nawet kilka na raz. Puszki są zapóźnione i tyle.
    Poza tym ogólna filozofia firmy jest mocno nasączona CSR i "kyosei" - to nie tylko marketingowy slogan.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #776
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    szandor dzięki za zrozumienie, miast tekstów "to idź do sony i po kłopocie"...

    Tak jak pisałem, Canon albo technologicznie nie potrafi wypuścić puszki z matrycą i rozwiązaniami dorównującymi tym z sony albo (co gorsza?) ma takie technologie ale świadomie ich nie wypuszcza bo wie, że i tak się to sprzeda, a poza tym nie chce (co zrozumiałe) zabić sprzedaży swoich luster. Ale takie kunktatorstwo niesie ze sobą pewne ryzyko - jak widać sony się nie waha i wypuszcza raz za razem to co ma najlepsze, każda kolejna puszka bezlustra przynosi coś na miarę małej rewolucji. To powoduje, że obecni użytkownicy Canona którzy chcą przejść na profesjonalną pełną klatkę mocno zastanawiają się nad zmianą systemu... I wg. mnie Canon będzie na tym tylko tracił. Obudzi się z ręką w nocniku widząc, że większość pro przeszła na system sony, a on traci sprzedaż i musi iść do obrazowania medycznego i innych tego typu "wymówek".

    Canon za to ma ogromną, kosmiczną przewagę w obiektywach. Robi takie których nie ma nikt, jest w tym bardzo innowacyjny, ale musi szybko wypuścić szkła do RF bo straci sporo klientów.

    Jeśli ten od Canona myślał, że bezlustra zrobią nową odnogę rynku i będą istnieć na równi z lustrami przez wiele lat to chyba zgłupiał. Bezlustra po prostu zastąpią lustra, nie będzie wzrostów sprzedaży, sam to widzi i powinien "ratować" co się da, walcząc o nowy rynek bezluster. Canon na tym polu traci, Sony zyskuje. A Canon zachowuje się, jakby chciał powiedzieć: "nie chcecie kupować więcej aparatów, to my bierzemy swoje klocki i idziemy gdzie indziej". Z drugiej strony mówią, że system RF zostaje na kolejne 30 lat. Widać, że Canon sam nie wie co robić. Dlatego tak dużo osób zastanawia się nad zmianą systemu. Po Sony nie widać, by miał się wycofać, a puszki takie jak A7RIII są technologicznie wydajne na lata. O EOSR tego samego powiedzieć nie można.

    Jeśli jest tak, że rynek tanich lustrzanek i kompaktów jest pożerany przez komórki to Canon chcąc zachować sprzedaż musi zareagować. To tylko moje spostrzeżenia, być może bardzo naiwne i zabawne, ale jako użytkownikowi komórek, małych bezluster, lustrzanek APS-C, lustrzanek pełnoklatkowych i ostatnio EOSR mogę coś od siebie powiedzieć. Przy spadającej sprzedaży małych lustrzanek Canon zamiast robić je coraz mniejsze (200D) lepiej by zrobił odchodząc od tych aparatów, które i tak są dużo większe od bezluster EOSM. Nadzieją na sprzedaż małych bezluster jest właśnie ich mały rozmiar, waga oraz możliwości komunikacji między aparatem a komórką. Najlepiej by było gdyby zrobili EOSM ze slotem na karte SIM i wbudowanymi komunikatorami typu Whatsapp czy Messenger Przewagą komórek poza ich rozmiarem jest też to, że zdjęcie można wysłać bezpośrednio. Przerzucałem zdjęcia z EOSM na komórke i wysyłałem je ale trwa to dużo dłużej, co dla większości użytkowników nie będzie warte zachodu. Druga sprawa to, że przy zmniejszającym się rynku dla amatorów Canon powinien skupić się na zastosowaniach PRO, a tu przyszłość należy do pełnoklatkowych bezluster z małymi i lekkimi obiektywami (tzn mniejszymi i lżejszymi od EF, Canon jak na razie robi coś wprost przeciwnego, w odrożnieniu do Sony). Jeśli w lutym Canon RP okaże się odświeżoną matrycą z 6D Mark II nazwa RP równie dobrze mogłaby się nazywać RiP...
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 30-01-2019 o 08:29

  7. #777
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    dziwne wszędzie piszą że canon produkuje profesjonalne pelne klatki już od dawna, ale pewnie sie nie znają
    z tego co slychac maja dość szybkie pany na wypuszczanie szkieł RF, ale nie ma jakiegoś tragicznego pośpiechu szkła EF sa w pełni używalne z RF a wychwalna tu pod niebiosa konkurencja opiera się na szkłach EF canona i przejściówce od sigmy i zmienia się to bardzo powoli
    mam jednak wrażenie że canon nie działa na zasadzie "pali się" i "ratujemy co się da" ale ma jakąś bardziej przemyślaną strategę - która oczywiście nie każdemu może odpowiadać ja też chciałbym bardziej wypasionych produktów za niższą cenę
    uwazam ze powinieneś zmienić system po co się męczyć, a to da impuls canonowi do zmian

  8. #778
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    ^^ No wybacz, z punktu widzenia biznesu opowiadasz głupoty. Płaczesz a przecież masz wybór. Idziesz do Sony (albo Panasonica), jesteś zadowolony i masz to czego tak bardzo szukasz - po to jest konkurencją, wybierasz co Ci pasuje.

    Ps. Mirror mi się wpakował przed mojego posta

  9. #779
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    obawiam się że optyka pro i lżejsza i mniejsza jest jak statyw lekki, tani i wytrzymały znaczy nikt takowego nie widział - tendencja jest odwrotna szkła dające dobry obrazek ale te w wersji pełnoklatkowej niestety ważą swoje
    a nowy RP pewnie będzie miał matrycę 6DII, dlaczego nie, skoro ludzie to łykną jak pelikan rybę, znacznie słabsze rozwiązania były łykane przez rynek bez problemu.

  10. #780
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    kmeg nigdy nie miałem sony, mam sporo obiektywów canona, sprzedam je, sporo stracę, okaże się że sony kupa heh. Chodzi mi o to, że chciałbym by canon wypuścił coś na miarę A7RIII i parę szkieł do RF, tyle i aż tyle na taką potężną firmę jak Canon?

    Wiem, że lekkość i dobra optyka oraz niska cena nie idą w parze. Już nie chodzi o tą cenę. Sony wypuściło ostry obiektyw FE 12-24 o wadze 565 gramów. 100-400, tu waga już pewnie nie może zejść niżej niż te 1395 gram.

    Co do statywu to dobry jest befree carbon, waga 1,1 kg, cena wysoka, ale tu jak wyżej, mniejsza waga i zachowane możliwości muszą iść w parze z wyższą ceną.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 30-01-2019 o 10:19

Strona 78 z 262 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •