Strona 72 z 262 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #711
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jako jedyny wyróżnik/sens noszenia czegoś poza kieszenią do robienia zdjęć została jeszcze/tylko matryca FF (technicznie i psychologicznie)
    jak ja uwielbiam tego typu bezsensowne banały niepoparte żadnym logicznym uzasadnieniem, oprócz "bo ja tak myślę", "bo ja sobie nie wyobrażam zastosowania".

    otóż telefonom brakuje jeszcze sporo do matryc apsc. i mówi to użytkownik "nołtów" od samsunga, czyli potencjalnie topowych maszyn, w tym do foto.
    ebe ebe

  2. #712
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Metabones to robi.
    ..Zysk jest na świetle (coś około 0.7EV). Może faktycznie ktoś dokupi taki adapter do 70-200/4 by miec na kropie odpowiednik standardowego zakresu 70-200 i swietle 3.2.
    Zysk na świetle wynosi tyle o ile skrócono ogniskową. Wartość przysłony to kwadrat średnicy otworu do ogniskowej obiektywu. Średnica otworu przysłony sie nie zmienia, Konwerter zmienia tylko ogniskową (dopiszę - nie zmieniając otworu czynnego).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-01-2019 o 01:43

  3. #713
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    100MP IBIS, ciekawe czy będą dwa sloty i jakie iso będzie użyteczne?

    Aha ta nowa R'ka zdjęć na EF nie zrobi bo porojekt szkła z lat 90 a mamy... 2019... fazowy, kontrast szajs batis...

  4. #714
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Canon EOS 1Dx Mark III
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Canon-Kids-Camera-Concept.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	1641

    -oczywiście bezlusterkowiec.


    https://www.photographybay.com/2019/...s-at-ces-2019/
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 14-01-2019 o 17:48

  5. #715
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zysk na świetle wynosi tyle o ile skrócono ogniskową. Wartość przysłony to kwadrat średnicy otworu do ogniskowej obiektywu. Średnica otworu przysłony sie nie zmienia, Konwerter zmienia tylko ogniskową.
    Oj.. chyba nie. Wartość przysłony to średnica otworu przysłony (a faktycznie to średnica równoważna pola powierzchni otworu przysłony) do długości ogniskowej - i to o ile pamiętam, ustawionego na nieskończoność.
    Kiedy zmienia się długość ogniskowej, a nie zmienia się otwór w przysłonie (fizycznie), to jasność obiektywu się jednak zmienia.

    Sprostowanie: wartość przysłony to oczywiście odwrotność tego ułamka.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tylko pod konkretne szkła?
    Wydaje się ze raczej pod konkretne mocowania. Pamiętałem, że są te "wide-konwertery".. zajrzalem na ebay, a tam multum opcji, w tym od innych producentów.

    https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=speedbooster+canon
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-01-2019 o 01:45 Powód: łaczenie postów

  6. #716
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Wydaje się ze raczej pod konkretne mocowania. Pamiętałem, że są te "wide-konwertery".. zajrzalem na ebay, a tam multum opcji, w tym od innych producentów.

    https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=speedbooster+canon
    Ale co innego konkretne mocowania a co innego szkła. Optymalizacja jakościowa może być zupełnie nieporównywalna dlatego ekstrapolowanie tych przypadków nie ma sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #717
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Kiedy zmienia się długość ogniskowej, a nie zmienia się otwór w przysłonie (fizycznie), to jasność obiektywu się jednak zmienia.
    Przecież tak napisałem:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zysk na świetle wynosi tyle o ile skrócono ogniskową.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Średnica otworu przysłony sie nie zmienia,
    No bo sie nie zmienia (niby jak), co wcale nie znaczy, że wyrażona cyferką wartość przysłony się nie zmienia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-01-2019 o 01:50

  8. #718
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przecież tak napisałem:


    No bo sie nie zmienia (niby jak), co wcale nie znaczy, że wyrażona cyferką wartość przysłony się nie zmienia.
    Może po prostu definicja (np. z Wikipedii) :

    Jasność obiektywumiara ilości światła przepuszczanego przez obiektyw do wnętrza aparatu fotograficznego.

    Jej wielkość obliczana jest jako kwadrat stosunku średnicy otworu obiektywu do jego ogniskowej, jest więc kwadratem wielkości otworu względnego obiektywu :

    B = O2 = (d/f)2

    gdzie :
    O - otwór względny obiektywu
    d - średnica otworu przysłony
    f - ogniskowa

    W uproszczeniu, miarą jasności obiektywu jest jego minimalna liczba przysłony.

    W astronomii synonimem jasności obiektywu jest światłosiła (np. teleskopu).

    jp

    PS
    1.
    Nie musisz pisać że tak przecież pisałeś
    2.
    Dotyczy wszystkich obiektywów w tym także Canona
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-01-2019 o 07:07
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #719
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Sprawa jest banalnie prosta. Konwerter 0,7 z pełnoklatkowego obiektywu 70-200/4 robi obiektyw 49-140/2,8 kryjacy matrycę APS-c.
    Dziura w obiektywie się nie zmienia, ale zmienia się ogniskowa, czyli zmienia się otwór względny.

  10. #720
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co innego konkretne mocowania a co innego szkła. Optymalizacja jakościowa może być zupełnie nieporównywalna dlatego ekstrapolowanie tych przypadków nie ma sensu.
    Zgadza się - moją "obawą", wyrażoną wcześniej była cena, jeśli jakość ma być na poziomie L. TC2xIII kosztuje kolo 2tys - a jest w nim 7 soczewek i nic, poza zatrzaskiem bagnetu, się nie porusza. To prawie tyle co za ef70-200l usm.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 72 z 262 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •