Strona 71 z 262 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #701
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A ja wam mówię, ze bezlustra M wygaszą. Wyjdzie może jeszcze 1 szkło i tyle. Zestaw optyki na dziś jest skromy i nie ma w nim fajerwerków dla bardziej wymagających. To zestaw dla podróżników, takich systemów jest kilka (Fuji Olek czy Sony A6xxx) i ludzie się przesiadają na smartfony.
    Przyznam, że jakoś dużo osób kibicuje pomysłowi wygaszenia linii M. I to w momencie, gdy ten systemik jakoś się wykrystalizował i nawet okrzepł na rynku.
    Nie wiem jak to wygląda na wiekszą skalę ale ja mam wrażenie, że sporo użytkowników DSLR dokupuje M (tak na podstawie forum amerykańskiego i niemieckiego) bo to małe, skuteczne i jako bonus można podpiąć swoje stare szkła. Dokupiłem M, żadnego z pozostałych (Fuji, Oly, A6XXX) bym nie kupił. Fuji - tragiczna ergonomia, Oly - mały obrazek, Sony .
    Absolutnie też nie wierzę w to, że nowy, niedoświadczony użytkownik szukający lepszego obrazka niż smartfon dostrzega przewagę DSLR nad ML w APSC. Cena ML ta sama, AF przyjazny, małe obiektywiki (i duże też jakby co). Wybór to tylko kwestia co podpowie marketing.
    M50 za 20% ceny R to jednak łatwy wjazd w świat ML i systemu EF-M, EF i EF-S.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 11-01-2019 o 20:28
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #702
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Zapowiedzieli RF 24-70/2.8. Teraz jest patent:
    https://www.canonrumors.com/patent-c...mm-f-2-8l-usm/
    Chyba się ukaże
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #703
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ciekawy jest teź ten patent (nie pierwszy zresztą)...
    https://www.canonrumors.com/patent-c...ngth-reducers/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #704
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przyznam, że jakoś dużo osób kibicuje pomysłowi wygaszenia linii M. I to w momencie, gdy ten systemik jakoś się wykrystalizował i nawet okrzepł na rynku.
    Nie wiem jak to wygląda na wiekszą skalę ale ja mam wrażenie, że sporo użytkowników DSLR dokupuje M (tak na podstawie forum amerykańskiego i niemieckiego) bo to małe, skuteczne i jako bonus można podpiąć swoje stare szkła. Dokupiłem M, żadnego z pozostałych (Fuji, Oly, A6XXX) bym nie kupił. Fuji - tragiczna ergonomia, Oly - mały obrazek, Sony .
    Absolutnie też nie wierzę w to, że nowy, niedoświadczony użytkownik szukający lepszego obrazka niż smartfon dostrzega przewagę DSLR nad ML w APSC. Cena ML ta sama, AF przyjazny, małe obiektywiki (i duże też jakby co). Wybór to tylko kwestia co podpowie marketing.
    M50 za 20% ceny R to jednak łatwy wjazd w świat ML i systemu EF-M, EF i EF-S.
    Smartfony mają już po kilka obiektywów/"aparatów", ilość pikseli coraz większa, wspomaganie AI, wszyscy mają je w kieszeni zawsze przy sobie
    Czym dla przeciętnego użytkownika prezentującego zdjęcia w sieci różni się kompakt czy też ML APS-C od smartfonu ?

    Jako jedyny wyróżnik/sens noszenia czegoś poza kieszenią do robienia zdjęć została jeszcze/tylko matryca FF (technicznie i psychologicznie)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-01-2019 o 08:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #705
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawy jest teź ten patent (nie pierwszy zresztą)...
    https://www.canonrumors.com/patent-c...ngth-reducers/
    Kilka firm juz robi podobna rzecz, speedbooster to sie nazywa czy jakos tak. Zmniejsza wielkosc rzutu z ff na aps-c skupiajac światło wychodzace z obiektywu. O ile dobrze pamietam, jednak degraduje obrazek.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #706
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kolejny "news" .
    Ma być eRka z IBIS i 100MPx .....
    https://www.canonrumors.com/ibis-and...-r-camera-cr2/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #707
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Kilka firm juz robi podobna rzecz, speedbooster to sie nazywa czy jakos tak. Zmniejsza wielkosc rzutu z ff na aps-c skupiajac światło wychodzace z obiektywu. O ile dobrze pamietam, jednak degraduje obrazek.
    Myślę że tu zamysł jest taki że skoro robią to pod konkretne szkło to degradacja jakości będzie minimalna, a szkła będzie się dało użyć "międzysystemowo"...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #708
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kolejny "news" .
    Ma być eRka z IBIS i 100MPx .....
    https://www.canonrumors.com/ibis-and...-r-camera-cr2/
    Takie informacje potwierdzają fakt, że obecna R ustawiona jest na testowanie rynku (przez testerów) i dopiero w kolejnych zakrętkach z serii R uzupełnione zostaną rzeczy z których wykastrowano obecną puszkę. Znając tempo canona za 2-3 lata może wyjść coś ciekawego na poziomie tego co oferują od kilku ładnych lat (od 2014 roku) inni producenci.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #709
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że tu zamysł jest taki że skoro robią to pod konkretne szkło to degradacja jakości będzie minimalna, a szkła będzie się dało użyć "międzysystemowo"...
    Metabones to robi.
    By te kilka dodatkowych soczewek, pewnie w dwóch grupach, miało nie psuć jakości to cena będzie eLkowa. Zysk jest na świetle (coś około 0.7EV). Może faktycznie ktoś dokupi taki adapter do 70-200/4 by miec na kropie odpowiednik standardowego zakresu 70-200 i swietle 3.2. Ale jesli telekonwerter kosztuje tyle co obiektyw, to ten speedbooster od canona pewnie tez bedzie.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  10. #710
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Metabones to robi.
    Tylko pod konkretne szkła?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 71 z 262 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •