Strona 70 z 262 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #691

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wygląda na to że wciąż dslry żyją i mają się całkiem nieźle i to szczególnie w segmecie entry level. Tam jednak ciągle panuje zasada że prawdziwy aparat to lustrzanka.
    .....
    Raczej jest tak dlatego, że seria M przegrywa konkurencję z entry level dslr a duża część kupujących nie jest bezmyślna.

    Natomiast zgadzam się z kolejną opinią że w dalszym ciągu część osób kupujących entry level nie zdaje sobie w ogóle sprawy z rozwoju ML. Myśleli o zakupie od lat i nie zmieniają założeń.

  2. #692
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Raczej jest tak dlatego, że seria M przegrywa konkurencję z entry level dslr a duża część kupujących nie jest bezmyślna.
    to nie wiem. doraznie to zdaje sie sprzedaz M50 przebija z okladem wszystkie inne modele Canona.

    jak jest z konkurencyjnoscia to pewnie kwestia indywidualnej oceny. dla mnie M ma wiecej sensu niz Rebel ze wzgledu na optyke (combos 32/1.4 + 22/2 jest fantastyczny). dla przecietnego Kowalskiego zestaw M50 z 15-45 moze wygrywac ze wzgledu na rozmiar/wage, ale to ciezko jakos uogolniac.

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Natomiast zgadzam się z kolejną opinią że w dalszym ciągu część osób kupujących entry level nie zdaje sobie w ogóle sprawy z rozwoju ML. Myśleli o zakupie od lat i nie zmieniają założeń.
    mysle, ze tu dziala troche podobny efekt jak z samochodami... OK, te nowe Toyoty, Kijanki, francuzy (czy inne marki na fu...) moga miec ladne opakowanie i elektryczne cuda-wianki w srodku. ale mnostwo osob jak wybiera auto to raczej takie, zeby miec (mentalna) pewnosc, ze ono zawsze dojedzie do celu (stad sprzedaz aut z logo VW pod maska / albo Volvo) albo tez zeby miec sie czym pochwalic (stad te wszystkie inne auta zza Odry - z kolkiem dzielonym na trzy lub cztery)

    po prawdzie, to jako ktos klepiacy rok w rok po 50k, to tez jestem zdania, ze byle pod maska pisalo VW, bo to po prostu dziala i jest trwale. chociaz dochodze juz do wieku, ze moglbym tez miec brzydkie Volvo
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-01-2019 o 10:30
    www albo tez flickr

  3. #693
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    A ja wam mówię, ze bezlustra M wygaszą. Wyjdzie może jeszcze 1 szkło i tyle. Zestaw optyki na dziś jest skromy i nie ma w nim fajerwerków dla bardziej wymagających. To zestaw dla podróżników, takich systemów jest kilka (Fuji Olek czy Sony A6xxx) i ludzie się przesiadają na smartfony.
    Canon ma ambitnie ruszyć z systemem R, nie zapomniec o lustrzankach i jescze robić coś ambitnie dla M? Nie wierzę w ten system. Olympusowcy są przygnębieni w kwestiach co do rozwoju systemów z małą matrycą. Nikon 1 zamknął linię, Samsung się wycofał, Panasonic nie mówi o 4/3 tylko o dużym formacie. Pentax ma 1 body FF, za drogie dla Pentaksiarzy, bez rozwoju optyki na niego, zostają lustrzanki APS-C i .. marazm.
    Zostają lustzranki FF, lustzranki APS-C z rozpędu (tanie i są duże systemy), bezlustra FF (to trzej producenci - C N S) i nisze gdzie inni producenci kombinują jak mogą by nie upaść. Po co Canonowi rozwój 3 linii bagnetów gdy ma rozwijać Canon R? Ma sie bić w ML APS-C z firmami mającymi szerszą ofertę i mającymi mimo to kłopoty?
    Sony chyba nadal robi lustrzanki APS-C i FF? Słyszał ktoś coś o tym? Chodzi mi tu o to co producenci mówią oficjalnie a jaka jest praktyka.

  4. #694
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A ja wam mówię, ze bezlustra M wygaszą. Wyjdzie może jeszcze 1 szkło i tyle. Zestaw optyki na dziś jest skromy i nie ma w nim fajerwerków dla bardziej wymagających. To zestaw dla podróżników, takich systemów jest kilka (Fuji Olek czy Sony A6xxx) i ludzie się przesiadają na smartfony.
    juz tlumacze, czemu nie do konca w to wierze...

    gros dochodow dzialu foto w Canonie robia Rebele. 800D, 200D i tego typu wynalazki, gdzie R&D jest znikomy, redundancja czesci elektronicznych i mechanicznych gigantyczna a wolumin sprzedazy niezly. to jest odbiorca, ktory kupuje korpus z kitem. jeden na dziesieciu takich dokupuje dlugiego kita, czyli jakas dewiacje 55-200. i tyle

    Rebel ma jedna wade - jest drozszy w produkcji (i serwisowaniu!) od bezlusterkowca. przeniesienie tych odbiorcow do M obniza Canonowi koszta przy podobnych marzach. a dla takiegoz odbiorcy juz wszystko w "systemie" M jest, jakkolwiek bysmy sie nie smiali z tego "wszystko"

    do takiego korpusu nie trzeba nie wiadomo ilu opcji wymiennej optyki. jest 15-45 jak ma byc male i 18-150 jak ma byc jeden obiektyw zeby wszystkimi rzadzic. dla chetnych tanie opcje wydluzenia (55-200) i poszerzenia (11-22), jakie by one optycznie nie byly. i 22 i 32 dla pasjonatow (oba znakomite). pewnie dorzuca tu jakies 60/2 macro (takie, zeby od razu robilo za obiektyw portretowy) i temat maja zalatwiony. potrzeby zeby zduplikowac Fuji nie ma zadnej. i tak M-ek sprzedaje sie wiecej i pewnie z lepsza dochodowoscia (bo koszty R&D i produkcji ma Canon doszlifowane!)


    z tej perspektywy to raczej Rebel bylby do odstrzalu. ale to zalezy od tego jak rynek reaguje, poki co ciagna dwa tematy. czy docelowo ktorys ubija i ktory to bedzie - pozyjemy, zobaczymy

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Olympusowcy są przygnębieni w kwestiach co do rozwoju systemów z małą matrycą.
    jeszcze 3-4 lata temu wieszczyli zgodnie upadek luszczanek i rzut wszystkich pro i amatorow zgodnie na male korpusy z dostatecznie duza matryca

    co poszlo nie tak?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikon 1 zamknął linię,
    ja bym polemizowal z tym, czy oni to w ogole otworzyli cos tam wy*dzieli, ale chyba nikt tego nie bral na powazne, poza ich wlasnymi marketoidami. ale marketoidy to ogolnie typ, ktory zawsze wierzy w wlasna ewangelie, nawet jak rzeczywistosc jej zaprzecza
    www albo tez flickr

  5. #695

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    juz tlumacze, czemu nie do konca w to wierze...

    gros dochodow dzialu foto w Canonie robia Rebele. 800D, 200D i tego typu wynalazki, gdzie R&D jest znikomy, redundancja czesci elektronicznych i mechanicznych gigantyczna a wolumin sprzedazy niezly. to jest odbiorca, ktory kupuje korpus z kitem. jeden na dziesieciu takich dokupuje dlugiego kita, czyli jakas dewiacje 55-200. i tyle

    Rebel ma jedna wade - jest drozszy w produkcji (i serwisowaniu!) od bezlusterkowca. przeniesienie tych odbiorcow do M obniza Canonowi koszta przy podobnych marzach. a dla takiegoz odbiorcy juz wszystko w "systemie" M jest, jakkolwiek bysmy sie nie smiali z tego "wszystko"

    do takiego korpusu nie trzeba nie wiadomo ilu opcji wymiennej optyki. jest 15-45 jak ma byc male i 18-150 jak ma byc jeden obiektyw zeby wszystkimi rzadzic. dla chetnych tanie opcje wydluzenia (55-200) i poszerzenia (11-22), jakie by one optycznie nie byly. i 22 i 32 dla pasjonatow (oba znakomite). pewnie dorzuca tu jakies 60/2 macro (takie, zeby od razu robilo za obiektyw portretowy) i temat maja zalatwiony. potrzeby zeby zduplikowac Fuji nie ma zadnej. i tak M-ek sprzedaje sie wiecej i pewnie z lepsza dochodowoscia (bo koszty R&D i produkcji ma Canon doszlifowane!)


    z tej perspektywy to raczej Rebel bylby do odstrzalu. ale to zalezy od tego jak rynek reaguje, poki co ciagna dwa tematy. czy docelowo ktorys ubija i ktory to bedzie - pozyjemy, zobaczymy
    Trudno się z tym nie zgodzić. APS-C to linia, która przynosi duże zyski a nie wymaga inwestycji. Takie Sony robi całkiem dobrą kasę na linii A6x000 a poza tym, że marketing ciągle podkreśla jakaż to ta linia jest dla nich ważna rozwoju na razie nie widać żadnego. Legendarnego A7000 dalej nie ma, a nowych szkieł dedykowanych dla APS-C też. Wypuścili bardzo udany spacer-zoom i tyle.
    Również sądzę, że dalekosiężny plan Canona jest na przeniesienie bazy użykowników Rebeli na M - wymaga to tylko połamania kilku stereotypów, co zapewne zajmie jeszcze trochę czasu.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #696
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A ja wam mówię, ze bezlustra M wygaszą. Wyjdzie może jeszcze 1 szkło i tyle. Zestaw optyki na dziś jest skromy i nie ma w nim fajerwerków dla bardziej wymagających. To zestaw dla podróżników, takich systemów jest kilka (Fuji Olek czy Sony A6xxx) i ludzie się przesiadają na smartfony.
    Canon ma ambitnie ruszyć z systemem R, nie zapomniec o lustrzankach i jescze robić coś ambitnie dla M? Nie wierzę w ten system. Olympusowcy są przygnębieni w kwestiach co do rozwoju systemów z małą matrycą. Nikon 1 zamknął linię, Samsung się wycofał, Panasonic nie mówi o 4/3 tylko o dużym formacie. Pentax ma 1 body FF, za drogie dla Pentaksiarzy, bez rozwoju optyki na niego, zostają lustrzanki APS-C i .. marazm.
    Zostają lustzranki FF, lustzranki APS-C z rozpędu (tanie i są duże systemy), bezlustra FF (to trzej producenci - C N S) i nisze gdzie inni producenci kombinują jak mogą by nie upaść. Po co Canonowi rozwój 3 linii bagnetów gdy ma rozwijać Canon R? Ma sie bić w ML APS-C z firmami mającymi szerszą ofertę i mającymi mimo to kłopoty?
    Sony chyba nadal robi lustrzanki APS-C i FF? Słyszał ktoś coś o tym? Chodzi mi tu o to co producenci mówią oficjalnie a jaka jest praktyka.
    Najwyraźniej Jacku masz lepsze rozeznanie rynku i wiedzę co do przyszłych posunięć Canona niż Yoshiyuki Mizoguchi san .

    Ja uważam że szkoda bić pianę w tej materii. Sytuacja producentów jest mocno różna i prosta ekstrapolacja kto się z czego wycofał, a kto zostaje jest kompletnie bez sensu, bo trzebaby rozpatrywać każdy przypadek z osobna.
    Co do rozwoju kilku bagnetów to ja zupełnie nie rozumiem jaki z tym jest problem. Tu znowu warto się zagłebić w powyższy artykuł i jakie stwierdzenia tam padają na temat szerokości spektrum produktów i kto je ma i ewidentnie chce mieć największe. I jakie znaczenie ma na przykład dla Canona rozwój linii Cinema.
    Naprawdę warto przeczytać ten artykuł zamiast wymyślać teorie zupełnie oderwane od realiów .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-01-2019 o 22:37
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #697
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W tym artykule pojawia się troszkę na marginesie jedna rzecz bardzo ciekawa. Ma się pojawić seria obiektywów RF o zupełnie nowej konstrukcji niespotykanej dotychczas na rynku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #698
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W tym artykule pojawia się troszkę na marginesie jedna rzecz bardzo ciekawa. Ma się pojawić seria obiektywów RF o zupełnie nowej konstrukcji niespotykanej dotychczas na rynku.
    Byle miały też stabilizację albo nowsze puszki R ją miały.

    Przy dzisiejszych rozdzielczościach matryc i rozdzielczościach (nowych) obiektywów klasyczna reguła t=1/f daje mizerne skutki.
    Pokazują to (realne) testy/porównania ze stabilizacja on/off dla Z7, A7R3.
    https://www.dpreview.com/articles/58...traffic_source

    Bez stabilizacji, dla czasów [sec] 1/30 (dla f=24mm), 1/50 (dla f=55mm) oraz 1/200 (dla f=200mm) procent nierozmytych zdjęć był w przedziale 10% - 40%

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-01-2019 o 00:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #699
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Najwyraźniej Jacku masz lepsze rozeznanie rynku i wiedzę co do przyszłych posunięć Canona niż

    Naprawdę warto przeczytać ten artykuł zamiast wymyślać teorie zupełnie oderwane od realiów .
    Przeczytaj pierwsze słowo tytułu wątku.
    Ja piszę co myślę w danym temacie. Oczywiście to nie wiedza (w tym temacie nie ma jej nikt) tylko spekulacja. Czy się sprawdzi - czas pokaże. Całkiem sporo rzeczy przewidziałem prawidłowo. Np śmierć lustrzanek Sony albo Nikon 1 - co nie było trudne bo wszyscy na nikoniarzach klęli jak zobaczyli pierwszy model z mikroskopijną matrycą. Zupełnie nie koliduje z tym fakt, że pare osób co ma takie aparaty (znam 2 osobiście) jest z nich zadowolona.

    Myslę, ze Canon nie wygasi Rebela tylko M. Zobaczymy czy zrobi (kiedyś) R z matrycą APS-C, to nam cos powie o przyszłości M.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-01-2019 o 03:33

  10. #700
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wątek plotkarski tylko idąc tym tropem jaki ma sens pisanie że ktoś np. spekuluje że Nikon wygasi produkcję aparatów foto, bo im interes idzie coraz gorzej. Takie bajki oczywiście można pisać tylko czemu to ma służyć, nie mam pojęcia.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 70 z 262 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •