Strona 59 z 262 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #581
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Skoro już przy speed boosterach jesteśmy, z okazji black friday można korzystnie kupić nowy produkt Viltroxa:

    https://pl.aliexpress.com/item/Viltr...b645990d7cbe0a

    Ponieważ opinie są mieszane, raczej zaczekam na "oryginał" (metabones).

  2. #582
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    A czy mniejsza odległość bagnet-matryca w ogóle ma znaczenie w długich stałkach czy nawet długich zoomach dla ich wielkości? Bo jakoś nie wydaje mnie się...
    Tradycyjna optyka mówi, że raczej nie. Ale skoro tele z bagnetem RF mają być głównie oparte o DO, to może okazać się, że będzie inaczej. Np. element DO bardziej "odchyla" światło, więc zwykle potrzebuje dodatkowych elementów, które zapewniałyby telecentryczność. Jeśli jednak umieścić go właśnie bliżej matrycy, to te dodatkowe elementy przestają być potrzebne.

  3. #583
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon M50

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Pamiętam jak przedstawiciele Metabones pytani o Speed Boostera z bagnetem EF-M zawsze nabierali wody w usta. Łatwo było się domyśleć, że Canon w tym miesza.
    To teraz taki rysuneczek z patentu (przyznaję bez bicia: jeszcze nie czytałem):

    Załącznik 1428

    Po lewej (ML) nasza ulubiona 135/2, po prawej (CL) Metabones Speed Booster...
    Ale to raczej wygląda na jakiś natywny konwerter do danego szkła - w każdym razie jeden z ciekawszych patentow jakie ostatnio się pojawiły.
    Jeszcze z ciekawych rzeczy to jest jakiś ichni patent na AF komtrastowy który "wie" w którą stronę ostrzyć. Nie wiem czy czegoś podobnego nie ma Panas.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #584
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    A czy mniejsza odległość bagnet-matryca w ogóle ma znaczenie w długich stałkach czy nawet długich zoomach dla ich wielkości? Bo jakoś nie wydaje mnie się...
    To prawda że zalety krótkiego rejestru dotyczą głównie szkieł szerokich i krótkich tele, ale wszystkie nowe długie tele są lżejsze od poprzedników, więc nie ma powodu, żeby w przypadku R miało być inaczej :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 23-11-2018 o 15:43

  5. #585
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To prawda że zalety krótkiego rejestru dotyczą głównie szkieł szerokich i krótkich tele, ale wszystkie nowe długie tele są lżejsze od poprzedników, więc nie ma powodu, żeby w przypadku R miało być inaczej :-)
    Ale czy to będzie zasługa nowego mocowania? Czy może rozwój technologii wytwarzania tych szkieł DO?

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #586
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    my tu gadu gadu, a konkurencja ucieka z technologią - a u nas 4K z ogromniastym marketingowym? czy technologicznym? cropem (zastanawiam się co jest gorsze) - nie to żeby mnie to ruszało bo i tak nie filmuję i sprzętu konkurencji pewnie nie kupię (pomimo że fotograficznie też pewnie odjedzie) ale z ciekawością popatrzę co się będzie działo

    https://www.diyphotography.net/60mp-...9ii-and-a7riv/
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 25-11-2018 o 11:41

  7. #587
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    my tu gadu gadu, a konkurencja ucieka z technologią - a u nas 4K z ogromniastym marketingowym? czy technologicznym? cropem (zastanawiam się co jest gorsze) - nie to żeby mnie to ruszało bo i tak nie filmuję i sprzętu konkurencji pewnie nie kupię (pomimo że fotograficznie też pewnie odjedzie) ale z ciekawością popatrzę co się będzie działo

    https://www.diyphotography.net/60mp-...9ii-and-a7riv/
    Filmowanie to jedno. Fotograficznie prawdopodobnie też będą więcej niż ciekawe, choćby z uwagi na podstawowy tryb 16-bitowy sugerujący dalszy, istotny wzrost DR. Poza tym dużo łatwiej (taniej) będzie zrobić puszkę wykorzystującą te 16-bit w fotografii niż filmującą 8K...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-11-2018 o 12:15

  8. #588
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nie no 8K to podstawa. Przecież niektóre komórki już to niedługo będą miały. Jak to tak kupić aparat bez 8K i pokazać się na mieście z czymś takim .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #589
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie no 8K to podstawa. Przecież niektóre komórki już to niedługo będą miały. Jak to tak kupić aparat bez 8K i pokazać się na mieście z czymś takim .....
    Myślę, że mimo wszystko jeszcze nie wsadzą tego do aparatu. Profesjonalna kamera sony lub innego producenta.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #590
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Poza tym dużo łatwiej (taniej) będzie zrobić puszkę wykorzystującą te 16-bit w fotografii niż filmującą 8K...
    Ja się dziwię, ze w małym obrazku nie zawitał zapis 16 bit. DR w body Sony i Nikona jest takie, że ledwo sie daje zapisac w 14 bitach. W MF bywa zapis 16 bitowy.
    Z drugiej strony 14 a 12 bitów jet sprawie nie do odróżnienia, a juz zupełnie nie do odróżnienia w normalnych zdjęciach. Gdy się ciagnie o 5 EV to inna sprawa. Ciekawe, dadzą opcje zapis 12, 14, 16 bit?
    16 bit z matrycy 45-50-60 Mpx to jest to dość spory plik.

Strona 59 z 262 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •