Strona 55 z 262 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #541
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tymczasem Nikon przechwala się, że wkrótce będzie numerem 1. na rynku FF. Pomijając fakt, że wiele już było takich firm, które twierdziły, że będą numerem 1. i zwykle kiepsko się to skończyło, to domyślam się, że pewnie liczą na nowy hiper-sensor przygotowywany (bodaj) na 2020. Tyle, że skoro nawet ja o tym wiem, to co dopiero Sony czy Canon. Nawet jeśli nie mają w planach bezpośredniej konkurencji, to i tak mają inne metody w zanadrzu.

  2. #542
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tymczasem Nikon przechwala się, że wkrótce będzie numerem 1. na rynku FF. Pomijając fakt, że wiele już było takich firm, które twierdziły, że będą numerem 1. i zwykle kiepsko się to skończyło, to domyślam się, że pewnie liczą na nowy hiper-sensor przygotowywany (bodaj) na 2020. Tyle, że skoro nawet ja o tym wiem, to co dopiero Sony czy Canon. Nawet jeśli nie mają w planach bezpośredniej konkurencji, to i tak mają inne metody w zanadrzu.
    Dość ciekawa opinia osoby testującej Nikona Z7 - jakby podsumowująca pośpiech w premierze

    "Pierwsze co chcę podkreślić to AF. Jest wyraźnie wolniejszy niż w Sony A9. Mówię o wykorzystaniu szkła natywnego. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z A7Riii, żeby porównać, ale do A9 mu daleko. D850 też miałem pod ręką w czasie testów i również wydaje się być sprawniejszy niż Z7.
    Tym czym zawiodłem się najbardziej to adapter. Liczyłem na to, że Nikon będzie potrafił "dostroić" swoje technologie tak, żeby to działało perfekt. Ale jedyny obiektyw, który działał mniej więcej tak samo to nowy 70-200. Reszta to loteria, działanie na poziomie obiektywów Canona z puszkami Sony przez adapter MC-11... Oczywiśice jest to używalne w pełni, ale jeśli ktoś łudził się że będzie tak samo jak na lustrzankach to przykro mi... Jeśli uznawać szkła z lustrzanek za część oferty bagnetu Z, to trzeba tak samo uznać cały lineup canona za część oferty E-mount
    Druga rzecz, która widzę, że jest gdzieniegdzie nagłaśniana jako zaleta tej puszki, czyli wykorzystanie do sportu i szybkiej akcji też jest kompletną bzdurą. Trochę jak miało to miejsce w przypadku d850. Jest niby te 10 klatek na sek, ale bufor malutki, a używać się tego da tylko bez AF. Bo jak obiekt się porusza, to słabo z ostrzeniem."

    Co by nie mówić to jednak adaptery canona są zdźiebko bardziej dopracowane A i AF w Z6/7 jakoś nie porywa jak widzę użytkowników i oby nie skończyło się jak z serią 1. W sumie trochę dziwne bo akurat w serii 1 to AF był całkiem niezły.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2018 o 18:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #543
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Zwłaszcza, że Sony i Sigma cały czas pracują nad tym, żeby lepiej działać ze szkłami Canona , a Nikon musi sam się męczyć ze szkłami Nikona Siła złego na jednego

  4. #544
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zwłaszcza, że Sony i Sigma cały czas pracują nad tym, żeby lepiej działać ze szkłami Canona , a Nikon musi sam się męczyć ze szkłami Nikona Siła złego na jednego
    A dodatkowo mają pod górę z trylionem rodzajów przeniesienia AFa z puszki do obiektywu i odwrotnie (sławetne śrubokręty itp.) Swego czasu się nieco zdrzaźniłem jak canon zmienił mocowanie FL,FD na EF, ale jak widać po latach nie był to zły ruch
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2018 o 18:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #545
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tymczasem Nikon przechwala się, że wkrótce będzie numerem 1. na rynku FF. Pomijając fakt, że wiele już było takich firm, które twierdziły, że będą numerem 1. i zwykle kiepsko się to skończyło, to domyślam się, że pewnie liczą na nowy hiper-sensor przygotowywany (bodaj) na 2020. Tyle, że skoro nawet ja o tym wiem, to co dopiero Sony czy Canon. Nawet jeśli nie mają w planach bezpośredniej konkurencji, to i tak mają inne metody w zanadrzu.
    Chyba za dużo sake ... Jak nie zrobią sensownego bezlustra apsc to mogą zapomnieć nawet o miejscu na podium. Podobno fuji przekroczyło w tym roku 20% udziałów w rynku dla tego segmentu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #546
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dość ciekawa opinia osoby testującej Nikona Z7 - jakby podsumowująca pośpiech w premierze

    "Pierwsze co chcę podkreślić to AF. Jest wyraźnie wolniejszy niż w Sony A9. Mówię o wykorzystaniu szkła natywnego. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z A7Riii, żeby porównać, ale do A9 mu daleko. D850 też miałem pod ręką w czasie testów i również wydaje się być sprawniejszy niż Z7.
    Jaki pośpiech? Kilka lat za Sony. I przed ... Canonem. To raczej by mozna było napisać, że canon się pośpieszył by mieć odpowiedź na 2 nikonowskie bezlustra.
    Obie firmy musiały nad tym pracowac od dawna, bo miesiąc rónicy w premierach to żadna róznica. Więc albo uznajmy, że obie formy sie spieszyły, abo że .. żadna z nich. Po prostu taka ich polityka (nie usmiercanie lustrzanek)
    Co do AF z Z7. Chciałbym zauważyc, że porównano do A9, czyli do AF lepszego od A7. Natomiast D850 to najlepsze lustrzankowe (także pod katem AF) body ever, wyżej sa tylko dwa flagowce - 1DX i D5, z tym, że flagowce nie sa uniwersalne, a D850 o dziwo jest i wielomegapikselowcem i czymś do repo. D850 - 45 Mpx, 9 fps, najszerzej i najwięcej w lustrzankach punktów AF krzyżowych, matryca o najwiekszym DR, focus-shift (stacking) itd itd. Megakombajn, flagowce maja jedynie więcej fps.
    Sie zastanawiam ciągle skąd tu tylko dyskusja Canon vs Sony. Chyba dlatego, że pisza tu ludzie, którzy zbyli w Canonie i poszli do Sony, do bezluster. Poznajcie inne systemy. Że w Nikonie sa malkontenci - OK, a gdzie ich nie ma, nie trzeba ich cytować. Nie narzekacie na Canona? Narzekacie. To, że pierwsze bezlustra nie są idealne to w sumie wiedziałem przed premierą. Tak było z trzech powodów. 1 - nie ukatrupić lustrzanek. 2 - brak doświadczenia w bezlustrach FF, 3 - by w kolejnym modelu zaoferowac więcej i znaleźć kolejnych nabywców.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zwłaszcza, że Sony i Sigma cały czas pracują nad tym, żeby lepiej działać ze szkłami Canona , a Nikon musi sam się męczyć ze szkłami Nikona Siła złego na jednego
    Sony gdzies pisało, że pracuje by ich szkła pracowały na Canonach?
    Co do Sigmy to oni musza popracowac bardzej nad dobrą współpracą z Canonami właśnie, bo w Nikonie działają one świetnie. Nikoniarze są zachwyceni Artami i Sigma tu nie musi nad niczym pracować, niech robia to co robili.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A dodatkowo mają pod górę z trylionem rodzajów przeniesienia AFa z puszki do obiektywu i odwrotnie (sławetne śrubokręty itp.)
    Ten trylion to dokładnie dwa rodzaje. Śrubokręt ostatni wypuscili chyba z 15 lat temu, jak nie dawniej (końcówka lat 90-tych).
    Za chwile będzie wspominanie że szkła Nikona z lat 70-tych nie mają AFu
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-11-2018 o 21:36

  7. #547
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony gdzies pisało, że pracuje by ich szkła pracowały na Canonach?
    A muszą pisać? Pamiętam jak na premierze któregoś z pierwszych bezluster przedstawiciel Sony wyciągnął zestaw z obiektywem Canona pokazując, że jest taka możliwość jeśli chodzi o AF.

    Wydawałoby się, że to pozornie najgorszy możliwy układ:
    - Sony, któremu powinno zależeć na sprzedaży własnych obiektywów,
    - Sigma, która robi MC-11 jednak przecież głównie z myślą o sprzedaży własnych obiektywów, a nie Canona,
    - Canon, któremu niekoniecznie musi zależeć na współpracy jego obiektywów z korpusami Sony

    A jednak z każdym nowym modelem bezlustra Sony i każdym nowym firmware (Sony i Sigmy), ten układ działa coraz lepiej i to nawet w najtrudniejszym obszarze teleobiektywów. Dla mnie na tyle dobrze (najlepiej?), że bez wahania wybieram zestaw A9 + MC-11 + obiektyw Canona (tam gdzie nie ma odpowiednika Sony czyli jeszcze w bardzo wielu przypadkach 135, 200, 300, 400/4, 400/5.6, 500 czy 600mm).

    A poza tym są jeszcze rzeczy, o których nie wiemy I prędko się nie dowiemy... I nie chodzi tu o to, że Canon kupuje od Sony trochę małych gratów (LCD, sensory 1" itp), a Sony kupuje od Canona trochę bardzo dużych gratów (litografia, OLED).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-11-2018 o 22:20

  8. #548
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ostatnio (na przykład) do myślenia dały mi dwa takie obrazki:

    Canon 400/2.8 L IS III
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lens-construction.png
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	1420

    Sony 400/2.8 GM OSS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lens23.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	1421

    No i teraz pytania:

    Jak to jest, że przez kilkadziesiąt lat rozwoju teleobiektywów nikt (?) nie stosował (nie patentował?) takiego rozwiązania (chodzi o odsunięcie kolejnych elementów za soczewką wejściową)? A może jest zbyt trywialne? Mimo, że wszyscy walczyli z dużą masą obiektywów i wysokimi kosztami obróbki dużych elementów optycznych (w tym z fluorytu)? I nagle dwie firmy w tym samym czasie stosują (niezależnie?) to samo rozwiązanie?

    Przyznam, że brakuje mi wiedzy, żeby odpowiedzieć na te pytania. Może ktoś pomoże?

    Odpowiedź na pytanie skąd Sony nagle używa elementów z fluorytu jest dla mnie mniej ciekawa Przyjmijmy na razie, że kiedyś Minolta takich używała (żółte i fioletowe elementy na schematach to fluoryt właśnie).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-11-2018 o 23:10

  9. #549
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ten trylion to dokładnie dwa rodzaje
    z milionem kombinacji jak kostka rubika

    Obiektywy Pre-AI
    "obiektywów Pre-AI nie wolno montować do współczesnych aparatów, bo jak się zamontuje, to już się nie zdemontuje. Mocowanie bagnetowe Pre-AI zatrzaśnie się i żeby odpiąć obiektyw trzeba będzie rozkręcić cały aparat."

    i AF-P,
    "kompatybilność z obiektywami AF-P ma w tej chwili 5 lustrzanek: D850, D500, D7500, D5600 oraz D3400, a ponadto… wszystkie bezlusterkowce Nikon 1 przez przejściówkę FT-1. Po aktualizacji oprogramowania z obiektywów AF-P można korzystać także z lustrzankami D810, D5, D750, D610, D600, D5500 i D5300, aczkolwiek w D5500 i D5300 nie da się wyłączyć autofokusa. Następna grupa to aparaty Df, D7200, D7100, D5200 i D3300, do których po aktualizacji firmware’u można przyłączyć obiektywy AF-P, ale po wybudzeniu z uśpienia aparatu trzeba ponownie ustawić ostrość, bo uśpienie przestawia ostrość na nieskończoność. Z aparatami D4S, D4, D3X, D3S, D3, D800, D800E, D700, D300, D300S oraz D7000 obiektywy AF-P działają, ale nie da się w nich wyłączyć stabilizacji – VR jest zawsze aktywne. Z pozostałymi lustrzankami Nikona, w tym względnie nowymi D5100, D5000, D3200 i D3100 obiektywy AF-P nie działają.
    D7000 w ogóle nie współpracuje z obecną optyką AF-P przeznaczoną na format DX (10-20, 18-55, 70-300), nie da się ostrzyć nawet ręcznie. Współpracuje tylko z wyżej wspomnianym AF-P na format FX (70-300mm, F4.5-5.6), gdzie uśpienie aparatu przestawia ostrość.

    Nikon okroił współpracę ze starymi obiektywami nie tylko w serii D3XXX i D5XXX, ale również w najnowszym modelu serii D7XXX, tj. D7500. Usunęli dźwignię sprzężenia światłomierza (AI indexing tab), która była w D7200 i poprzednich modelach. Tak więc dla obiektywów Ai/Ai-S nie działa już światłomierz ani priorytet przysłony (tylko tryb M), nie są też zapisywane dane o ogniskowej w EXIF-ach. "

    Trzeba być orłem i sokołem, aby wiedzieć co, jak i z czym będzie działało (lub nie) w Nikonie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-11-2018 o 00:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #550
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jak to jest, że przez kilkadziesiąt lat rozwoju teleobiektywów nikt (?) nie stosował (nie patentował?) takiego rozwiązania (chodzi o odsunięcie kolejnych elementów za soczewką wejściową)? A może jest zbyt trywialne? Mimo, że wszyscy walczyli z dużą masą obiektywów i wysokimi kosztami obróbki dużych elementów optycznych (w tym z fluorytu)? I nagle dwie firmy w tym samym czasie stosują (niezależnie?) to samo rozwiązanie?
    Podobną formułę mają dosyć nowe zoomy C70-300L i C100-400LII - przy zmianie ogniskowej przednia sekcja "odjeżdża" do przodu i przy maksymalnej ogniskowej jest dość daleko od reszty soczewek.
    Tylko soczewki przedniej sekcji mają większą średnicę - reszta jest mała.
    W obiektywach patentuje się jak widać każdą formułę indywidualnie a nie ogólny "pomysł".
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 55 z 262 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •