Strona 42 z 262 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 2613

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #411
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Oj ja nie do Ciebie, tak tylko ogólnie narzekam, bo szkłami żongluję dużo i odkryta matryca ( co by ładnie na zdjęciach promo w gazecie wyglądała ) to dla mnie żałosny pomysł. p.s a wiedzieliście że w a7 III jest taki bajer, że jak jedna karta padnie podczas zapisu lub się zapełni to nie można zapisywać zdjęć na drugiej. Taki beckup wynaleziony przez ludzi co nie wiedzą po co jest beckup. No ale ludzie nalegali to zrobili. Pisze to, bo coraz częściej zerkam w stronę ML Sony. Oczywiście dla żony ;P
    Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze.
    W A7x wersje 3 ustawia się w menu co "robi aparat" gdy jedna (lub) obie karty się zapełnią.
    Jedną z możliwości jest nadpisywanie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-10-2018 o 15:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #412
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze.
    W A7x wersje 3 ustawia się w menu co "robi aparat" gdy jedna (lub) obie karty się zapełnią.
    Jedną z możliwości jest nadpisywanie

    jp
    Ken rockwell: If you set it to record to two cards simultaneously as I do for backup, it locks-up and won't shoot if you remove either card or either card fills or has an error. It should just shoot to either card that has space, not leave you dead in the water if one dies; that's the whole point of this mode.

    W takim razie Ken tego nie odkrył

  3. #413
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ken rockwell: If you set it to record to two cards simultaneously as I do for backup, it locks-up and won't shoot if you remove either card or either card fills or has an error. It should just shoot to either card that has space, not leave you dead in the water if one dies; that's the whole point of this mode.

    W takim razie Ken tego nie odkrył
    Ale gdzie jest problem? Jak mi padnie karta to dobrze, że aparat daje o tym znać blokują robienie zdjęć. Wyjmuję wtedy wadliwą kartę i albo przestawiam na tryb pojedynczego zapisu albo wkładam zapasową i robię zdjęcia dalej. Wolałbyś, żeby aparat nadal robił zdjęcia bez powiadomienia, że jest problem z jedną z kart ?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #414
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W plotach Canon RF 24mm f/1.2L & RF 85mm f/1.2L w przyszłym roku?

  5. #415
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W plotach Canon RF 24mm f/1.2L & RF 85mm f/1.2L w przyszłym roku?
    Ceny, niech zgadnę, 11-15k zł trochę dziwne, że nie wypuszczą najpierw 35L. To chyba najpopularniejsza stałka L.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #416
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Ale gdzie jest problem? Jak mi padnie karta to dobrze, że aparat daje o tym znać blokują robienie zdjęć. Wyjmuję wtedy wadliwą kartę i albo przestawiam na tryb pojedynczego zapisu albo wkładam zapasową i robię zdjęcia dalej. Wolałbyś, żeby aparat nadal robił zdjęcia bez powiadomienia, że jest problem z jedną z kart ?
    Nigdzie nie ma problemu. Tak. Wolał bym żeby aparat dał komunikat, że padła karta, a zdjęcia dało się robić dalej z zapisem na drugiej karcie, niż mieć zablokowaną możliwość robienia tych zdjęć, bo muszę wymienić kartę lub coś tam zmieniać w menu by konturować. Logiczne chyba no nie? Zresztą nie mam tego aparatu, wiec mam to w...

  7. #417
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Logiczne chyba no nie?
    Nie. A swoją drogą (to nie jest złośliwe pytanie - pytam serio) jak to działa w Canonach ? Miałem 7d2, ale nigdy nie miałem potrzeby zapisu na dwóch kartach (zresztą w Sony też z tego nie korzystam).
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #418
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ceny, niech zgadnę, 11-15k zł trochę dziwne, że nie wypuszczą najpierw 35L. To chyba najpopularniejsza stałka L.
    35L niedawno wypuścili w wersji II. Ciekawe czy będą jeszcze wypuszczali jasne stałki na bagnecie EF.

  9. #419
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Nie. A swoją drogą (to nie jest złośliwe pytanie - pytam serio) jak to działa w Canonach ? Miałem 7d2, ale nigdy nie miałem potrzeby zapisu na dwóch kartach (zresztą w Sony też z tego nie korzystam).
    Ja nie wiem. Wyczytałem o tym u Rockwella w wadach a7III bo akurat zagłębiłem się w lekturę tego body i się podzieliłem tym na forum. JP sądzi co innego niż Rockwell i tyle. Ja korzystam z beckupu zawsze w 5dIII. Mam ustawione RAwy na jednej plus jpg na drugiej karcie. Nigdy nie zdarzyło mi się zapełnić kart do końca ani (tfu tfu ) żadna mi nie padła.

  10. #420
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    35L niedawno wypuścili w wersji II. Ciekawe czy będą jeszcze wypuszczali jasne stałki na bagnecie EF.
    No do odświeżenia zostało tylko ef50L, ew. 135L. Myślę, że w końcu to zrobią, bo i tak będą się świetnie sprzedawały. Choć przyszłość to raczej R. Wypuszczą takie szkła, że sporo osób się przesiądzie po drodze wymieniając swoją dotychczasową szklarnie ef.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 42 z 262 PierwszyPierwszy ... 3240414243445292142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •