Strona 36 z 260 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #351
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    Jedynie co mnie dziwi w tych postach to ciągłe narzekanie na produkty canona przez osoby które deklarują że produktów tych nie używają.
    Albo mają wiedzę co do produktów sprzed lat.
    Natomiast na trollowanie w kwestii zaje.... jednego systemu względem innego
    nie poradzisz, niezależnie od kontekstu ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #352
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez mirror
    Jedynie co mnie dziwi w tych postach to ciągłe narzekanie na produkty canona przez osoby które deklarują że produktów tych nie używają.
    Acha...
    Znaczy używanie szkiełek canona z mocowaniem FL/FD i EF nie zawiera się w ramach użytkownika systemu canona ??? Użytkownikiem systemu jest wyłącznie ten, który używa puszek z logo canona ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Albo mają wiedzę co do produktów sprzed lat.
    Natomiast na trollowanie w kwestii zaje.... jednego systemu względem innego
    nie poradzisz, niezależnie od kontekstu ....
    A niby po co ktoś miałby wydawać 12.000 PLN na 5D IV jeśli za 4.000 PLN (używane 3.500 PLN) kupi A7 II z wszystkim co potrzebne i nawet dużo więcej ?
    Bo jest związany łańcuchem z systemem ? Bo bez logo canona na korpusie będzie robił gorsze foty ? Bo klienci będą kręcić nosem na mały aparat ?

    Jasne - najlepiej kupić EOSa R za 11.000 PLN + szkiełko 50 mm za kolejne 11.000. Czyli wydać 22.000 PLN na bezlustro z 50-tką zamiast 4.000 PLN na puszkę Sony na której z powodzeniem można używać dowolnych szkieł canona.

    Czekam tylko na logiczne uzasadnienie, że EOSem R w zestawie z 50-tką łącznie za 22.000 PLN PLN fotograf zrobi się lepsze zdjęcia od zestawu za 6.000 PLN - A7 II + 50 mm (porównujemy bezlustra!)
    .
    Oczywiście zakładam, że wszyscy piszący są fotografami zawodowymi zarabiającymi na zdjęciach każdego m-ca nie mniej niż 30.000 PLN i te 16.000 PLN różnicy w cenie zestawów to dla nich pikuś.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-10-2018 o 09:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #353
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Jak dobrze, ze zawsze znajdzie sie ktos chetny, by niesc ten krzyz i przecierac zaslepione oczy... jakis taki chrystus, gotow przyniesc ewangelie do glodnych slowa bozego...
    Może mają jakieś dyżury?

  4. #354
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Może mają jakieś dyżury?
    Moze. W nocy, na kladce. Zadaja dwa pytania (o ciezar i DR) i jesli odpowiesz poprawnie to mozesz przejsc na druga strone, tam gdzie trawa jest bardziej zielona...

    Tylko wschodu slonca musza pilnowac, bo petryfikacja jest nieodwracalna

  5. #355
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Acha...
    Znaczy używanie szkiełek canona z mocowaniem FL/FD i EF nie zawiera się w ramach użytkownika systemu canona ??? Użytkownikiem systemu jest wyłącznie ten, który używa puszek z logo canona ?
    jeżeli używasz obiektywów canona w obcym systemie to moim zdaniem świadczy tylko o słabości obcego systemu i doskonałości optyki canona

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Czekam tylko na logiczne uzasadnienie, że EOSem R w zestawie z 50-tką łącznie za 22.000 PLN PLN fotograf zrobi się lepsze zdjęcia od zestawu za 6.000 PLN - A7 II + 50 mm (porównujemy bezlustra!)
    .
    Oczywiście zakładam, że wszyscy piszący są fotografami zawodowymi zarabiającymi na zdjęciach każdego m-ca nie mniej niż 30.000 PLN i te 16.000 PLN różnicy w cenie zestawów to dla nich pikuś.
    a co tu uzasadniać - każdy kupuje to co lubi - zawodowiec kieruje się rachunkiem ekonomicznym, a my amatorzy oczekujemy wysokiej jakości obrazka dlatego jako amator nie używam np. c50/1.4 a sigmę S50A gdyby 90% mojej fotografii obracała się wokół zdjęć jakie robię S50A to nowe 50mm byłoby w moim zakresie zainteresowań (potrzeby w zakresie innych szkieł miałbym mniejsze - takie na dwie stałki i wsio) - hobby albo lepiej powiedzieć pasja wymaga nakładów i nakłady te nie wynikają z rachunku ekonomicznego bo taki w przypadku amatora nie istnieje.

  6. #356
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    A niby po co ktoś miałby wydawać 12.000 PLN na 5D IV jeśli za 4.000 PLN (używane 3.500 PLN) kupi A7 II z wszystkim co potrzebne i nawet dużo więcej ?
    Bo jest związany łańcuchem z systemem ? Bo bez logo canona na korpusie będzie robił gorsze foty ? Bo klienci będą kręcić nosem na mały aparat ?
    Widzę, że dzisiaj masz dyżur oświeconego na tym forum (poprzedni mają urlop?)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jasne - najlepiej kupić EOSa R za 11.000 PLN + szkiełko 50 mm za kolejne 11.000. Czyli wydać 22.000 PLN na bezlustro z 50-tką zamiast 4.000 PLN na puszkę Sony na której z powodzeniem można używać dowolnych szkieł canona.

    Czekam tylko na logiczne uzasadnienie, że EOSem R w zestawie z 50-tką łącznie za 22.000 PLN PLN fotograf zrobi się lepsze zdjęcia od zestawu za 6.000 PLN - A7 II + 50 mm (porównujemy bezlustra!)
    Hmm, znam kilka osób co są w stanie zrobić "lepsze" zdjęcie camera obscura z pudełka, dziurki i kawałka papieru foto - koszt poniżej 100 zł (lustra nie ma) No i co teraz?

    ps. czy "konwertyci" muszą się jakość dowartościowywać?

  7. #357
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Acha...
    Znaczy używanie szkiełek canona z mocowaniem FL/FD i EF nie zawiera się w ramach użytkownika systemu canona ??? Użytkownikiem systemu jest wyłącznie ten, który używa puszek z logo canona ?



    A niby po co ktoś miałby wydawać 12.000 PLN na 5D IV jeśli za 4.000 PLN (używane 3.500 PLN) kupi A7 II z wszystkim co potrzebne i nawet dużo więcej ?
    Bo jest związany łańcuchem z systemem ? Bo bez logo canona na korpusie będzie robił gorsze foty ? Bo klienci będą kręcić nosem na mały aparat ?

    Jasne - najlepiej kupić EOSa R za 11.000 PLN + szkiełko 50 mm za kolejne 11.000. Czyli wydać 22.000 PLN na bezlustro z 50-tką zamiast 4.000 PLN na puszkę Sony na której z powodzeniem można używać dowolnych szkieł canona.

    Czekam tylko na logiczne uzasadnienie, że EOSem R w zestawie z 50-tką łącznie za 22.000 PLN PLN fotograf zrobi się lepsze zdjęcia od zestawu za 6.000 PLN - A7 II + 50 mm (porównujemy bezlustra!)
    .
    Oczywiście zakładam, że wszyscy piszący są fotografami zawodowymi zarabiającymi na zdjęciach każdego m-ca nie mniej niż 30.000 PLN i te 16.000 PLN różnicy w cenie zestawów to dla nich pikuś.
    Wiesz co myślałem, że będzie można z tobą pogadać. Myliłem się. Kolejny "SONY krucjata" i obsmarowywanie sprzętu Canona na forum Canona - czyli tego, na co wydali kupę kasy użytkownicy tego forum.

  8. #358
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A niby po co ktoś miałby wydawać 12.000 PLN na 5D IV jeśli za 4.000 PLN (używane 3.500 PLN) kupi A7 II z wszystkim co potrzebne i nawet dużo więcej ?
    Bo jest związany łańcuchem z systemem ? Bo bez logo canona na korpusie będzie robił gorsze foty ? Bo klienci będą kręcić nosem na mały aparat ?

    Jasne - najlepiej kupić EOSa R za 11.000 PLN + szkiełko 50 mm za kolejne 11.000. Czyli wydać 22.000 PLN na bezlustro z 50-tką zamiast 4.000 PLN na puszkę Sony na której z powodzeniem można używać dowolnych szkieł canona.

    Czekam tylko na logiczne uzasadnienie, że EOSem R w zestawie z 50-tką łącznie za 22.000 PLN PLN fotograf zrobi się lepsze zdjęcia od zestawu za 6.000 PLN - A7 II + 50 mm (porównujemy bezlustra!)
    .
    Oczywiście zakładam, że wszyscy piszący są fotografami zawodowymi zarabiającymi na zdjęciach każdego m-ca nie mniej niż 30.000 PLN i te 16.000 PLN różnicy w cenie zestawów to dla nich pikuś.
    A po co ja mam kupować jakieś szkło za 11 tyś. albo Soniacza który się wiesza z moimi szkłami - sorry ale co Ty bierzesz że proponujesz mi coś takiego . I że w ogóle znajdujesz czas żeby prowadzić tu takie bezproduktywne rozkminy....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #359
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce]

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiesz co myślałem, że będzie można z tobą pogadać. Myliłem się. Kolejny "SONY krucjata" i obsmarowywanie sprzętu Canona na forum Canona - czyli tego, na co wydali kupę kasy użytkownicy tego forum.
    No jasne. Pisanie o tym, że nie miałem zamiaru ładować kasy w kolejną (jedenastą) puszkę canona to "SONY krucjata".

    Interesujące jest założenie, że użytkownicy tego forum "wydali kupę kasy" na sprzęt canona, które oznacza możliwość wyłącznego wychwalania tego sprzętu na tym forum.

    A to Polska właśnie i kraina PIS-u. Fakt, zapomniałem o tym. Przepraszam urażonych, że śmiem w jakikolwiek sposób obrażać uczucia religijne osób, które wydały wydały " kupę kasy" na swoje piękne lustrzanki albowiem wielbią one swoje sprzęty rano i wieczorem.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    I że w ogóle znajdujesz czas żeby prowadzić tu takie bezproduktywne rozkminy....
    Nie za bardzo mam czas. Właśnie wróciłem z sesji i po drodze minąłem kilka ślubnych sesji. Muszę przejrzeć, obrobić i odesłać A Wy czas macie na jałowe dyskusje?

    ps. na osłodę dodam, że dwóch ślubniaków, których mijałem obwieszonych było 5D III i IV z 70-200 f/2.8 L USM IS.

    ps.2
    potestuję pod koniec m-ca EOSa R, wyrobię sobie własne zdanie w tym temacie i obaczymy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-10-2018 o 17:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #360
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Niejednokrotnie pisałem, że posiadanie Sony wzbudza agresję. Co wyżej widać. Chłopie ogarnij się, bo większego bełkotu już dawno tu nie było, a wstawka o Polsce PiSu jest już kompletnym idiotyzmem z Twojej strony.

Strona 36 z 260 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •