Strona 19 z 260 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #181
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Podejrzewam, że jest to świadoma decyzja i jakiś sens w tym jest. Tylko jeszcze nie wiem jaki... Wszyscy idą w FF, może faktycznie APS-C będzie tylko dla amatorów, którzy nie kupią niczego poza kitem i ew. jedną jasną stałką, a jak się uprą, to cała reszta jest w EF.

  2. #182

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Hm, dziwna decyzja.
    To znaczy, że Canon będzie musiał utrzymywać 3 bagnety: EF, EF-M i RF, przy czym EF-M i RF będą kompletnie nie adaptowalne (adapter musiał by mieć 2mm grubości).

    p,paw
    Właściwie to 4 albo 3,5 bo jeszcze ef-s ;-)

  3. #183
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Całkiem podobnie się zachowują np. pewni fanatycy EFV.
    Faktycznie mamy problem ze zrozumieniem innych.
    "Uderz w stół...."
    To zaczyna wyglądać jak dyskusja w małżeństwie o poprawie relacji.
    Musimy poprawić nasze relacje, Ty musisz się zmienić !

    Piszę że po przejściu z OVF na EVF :
    - jest wiele cech ułatwiających używanie aparatu których nie było w OVF,
    - kilka z nich używam
    - i nie wyobrażam sobie powrotu do OVF

    Jeśli ktoś pisze że używa OVF i mu wystarczy do jego celów to co mu to daje .... ok, jego sprawa

    Jednak jeśli ktoś kto w codziennym używaniu nie ma EVF i krytykuje/rozpisuje się że te dodatkowe cechy EVF nie są potrzebne, nie pomagają, nie mają sensu itd ... to czy to nie jest właśnie "fanatyzm"?

    A wyszukiwanie w necie zdjęć by twierdzić że przepalone mimo że robione z EVF albo twierdzenie że po godzinie z EFV boli oko to jeszcze "fanatyzm" czy już śmieszność ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-09-2018 o 10:10
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #184
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Parę lat temu szef Canona stwierdził, że nie widzi problemu, żeby Canon miał 4 linie obiektywów. Trudno wtedy było ocenić, co to w praktyce oznacza. Teraz już mniej więcej wiadomo.

  5. #185
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Kiedyś producenci aut mieli 3 modele na krzyż, a dziś większość sprzedaje się znakomicie i tych klasyków i tych co przejadą 50km na "pełnym baku".... tez byli tacy co mówili, po co to to komu. Tylko sony jak narazie jedzie z jednym projektem foto, resztę samoistnie uśmiercając lub wysyłając do muzeum...autostradą.

  6. #186
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Proponuję wydzielić dyskusje miszaka, Jana P. i Jacka Z. do oddzielnego wątku. Tego nie da się już czytać.

  7. #187

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Parę lat temu szef Canona stwierdził, że nie widzi problemu, żeby Canon miał 4 linie obiektywów. Trudno wtedy było ocenić, co to w praktyce oznacza. Teraz już mniej więcej wiadomo.
    Pamiętam coś takiego. Wtedy to się nie mieściło w głowie. Teraz wiele osób ma dwa a nawet trzy systemy w domu i to przestaje dziwić.
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 04-09-2018 o 10:58
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #188
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    ja pierrr i znowu. Człowieku ogarnij się, bo jak bym był moderatorem, to już by Cię tu dawno nie było. Naprawde nikt nie ma prawa zwrócić Ci uwagi? A może zamiast grupy aktywnych osób, próbujących tu normalnie rozmawiać to niech wszyscy to zrobią, to może dotrze że trolujesz, aż iskry idą ?
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 04-09-2018 o 10:50

  9. #189

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    - jest wiele cech ułatwiających używanie aparatu których nie było w OVF,

    jp
    W praktyce z ostatniej sesji. Niedziela godz. ok 19. O 19:20 zachód słońca ale już wcześniej zaszło za chmury i za drzewa. Na błocie ciemna szarość. Ekspozycja ISO 1600 F/5,6 1/20. Ovf w takich warunkach zawsze podpowiadał mi - miszak czas się zbierać. W EVF obraz jest jeszcze wciąż bardzo dobrej jakości. Bardzo fajnie się fotografuje i podglada to co się dzieje. Miałem fajny przypadek bo dwie czaple obchodziły mnie w kółko - jedna z przodu, druga z tyłu. Fajnie było na nie popatrzeć "z bliska" bo wypełniały całą klatkę. Czy jest to jakiś plus EVF ? Jeśli ktoś przebywa w takich warunkach to na pewno. Jeśli ktoś filmuje to bezwzględnie jest to ogromna zaleta w przypadku słabego światła. Po początkowych narzekaniach nowi użytkownicy R docenią zalety tego rozwiązania.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #190
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    W praktyce z ostatniej sesji. Niedziela godz. ok 19. O 19:20 zachód słońca ale już wcześniej zaszło za chmury i za drzewa. Na błocie ciemna szarość. Ekspozycja ISO 1600 F/5,6 1/20. Ovf w takich warunkach zawsze podpowiadał mi - miszak czas się zbierać. W EVF obraz jest jeszcze wciąż bardzo dobrej jakości. Bardzo fajnie się fotografuje i podglada to co się dzieje. Miałem fajny przypadek bo dwie czaple obchodziły mnie w kółko - jedna z przodu, druga z tyłu. Fajnie było na nie popatrzeć "z bliska" bo wypełniały całą klatkę. Czy jest to jakiś plus EVF ? Jeśli ktoś przebywa w takich warunkach to na pewno. Jeśli ktoś filmuje to bezwzględnie jest to ogromna zaleta w przypadku słabego światła. Po początkowych narzekaniach nowi użytkownicy R docenią zalety tego rozwiązania.
    EVF EOS-R (wg. plotek) rozdzielczość ma bardzo dobrą 3,7 Mpix (tyle co A7R3, lepiej od A7M3).
    Powinno być ok
    Nie wiadomo co z odświeżaniem i ile energii zużywa ale te cechy dla zwykłego fotografowania są drugorzędne.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 19 z 260 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •