Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar kompot
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Dziękuję za pomoc. Zgodnie ze wskazówkami zrobiłem kolejne zdjęcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1179-3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	1306
    Lubię kompot z czereśni i uwieczniać na zdjęciach kurtyny pcv Pkt 8 regulaminu forum

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Cytat Zamieszczone przez kompot Zobacz posta
    czy walczyć jeszcze ze światłem
    Jeśli tło będzie białe na zdjęciu prosto z aparatu, to odpadnie Ci jedna czynność później.
    Przy robieniu serii przedmiotów albo jednorazowo "zrobisz białe tło" na sesji (na pierwszym ujęciu, i pozostałe z takimi samymi ustawieniami), albo będziesz je poprawiał lub wycinał na każdym ze zdjęć.
    Tło jest białe bez szczegółów ("przepalone"), jeśli albo odbija odpowiednio dużo światła, albo jeśli przepuszcza odpowiednio dużo światła. Trzeba uważać na dwie rzeczy: obiektywy "nie lubią" świecenia prosto w soczewki (spadek kontrastu itd), mocno białe tło będzie także oświetlało Twoje przedmioty.
    Są jeszcze odbicia - czy przy stojącej rolce 4 różne odbicia na metalowej listwie były zaplanowane?
    @Leon007 - czapki z głów, świetna, wyczerpująca odpowiedź.

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar kompot
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Są jeszcze odbicia - czy przy stojącej rolce 4 różne odbicia na metalowej listwie były zaplanowane?
    te odbicia nie były zaplanowane, ale z tym już sobie poradzę. Największy problem stanowiło uzyskanie białego tła.
    Odnośnie białego tła to przy przedmiotach, które są nieprzezroczyste, jakoś to wychodzi. Metalowy wózek, który wrzuciłem kilka postów wcześniej praktycznie nie wymagał wycinania tła. Natomiast przy foliach niestety nie udaje mi się uzyskać efektu białego tła prosto z aparatu. Ale w sumie to nie stanowi wielkiego problemy, skoro można to zrobić programem.
    @Leon007 - czapki z głów, świetna, wyczerpująca odpowiedź.
    Leon007 dziękuję za wsparcie, i że chciało Ci się to zrobić
    Lubię kompot z czereśni i uwieczniać na zdjęciach kurtyny pcv Pkt 8 regulaminu forum

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar kompot
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Tło jest białe bez szczegółów ("przepalone"), jeśli albo odbija odpowiednio dużo światła, albo jeśli przepuszcza odpowiednio dużo światła. Trzeba uważać na dwie rzeczy: obiektywy "nie lubią" świecenia prosto w soczewki (spadek kontrastu itd), mocno białe tło będzie także oświetlało Twoje przedmioty.
    Jutro będę ćwiczył tę kwestię. Postaram się "wyjść" z obiektywem poza strefę światła. Ciekawe czy folie będą wychodziły inaczej. Jak coś się zmieni, to wrzucę zdjęcia przed/po.
    Lubię kompot z czereśni i uwieczniać na zdjęciach kurtyny pcv Pkt 8 regulaminu forum

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Proszę bardzo, miło że mogłem pomóc.

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar kompot
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Jak zrobić zdjęcie półprzezroczsytego plastiku

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Proszę bardzo, miło że mogłem pomóc.
    Jeszcze raz dziękuję, bardzo pomogłeś. Już się zacząłem stresować przez te paski A myślałem, że fotografia to będzie spokojne hobby
    Lubię kompot z czereśni i uwieczniać na zdjęciach kurtyny pcv Pkt 8 regulaminu forum

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •