Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Yongnuo YN600EX-RT II oraz 80 d.

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN600EX-RT II oraz 80 d.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Lepiej mi odpowiedz chociaż raz na to:
    "A co ma do rzeczy (...) oprogramowanie w sytuacji użycia mechanicznej przekładni aby ustawić ostrość(...)
    Tu jest możliwy jakiś rozrzut?
    Tak.
    Canon ma pełną dokumentację, więc wie, jakie wymagania ma spełniać osprzęt. Producenci niezależni, z tego co kiedyś czytałem w sieci, oficjalnie nie mieli udostępnionej dokumentacji. W nowych modelach Canon może zaprojektować elektronikę i firmware, które mieści się w jego tolerancji, a producenci niezależni mogą minimalnie to* przekroczyć, i są problemy.
    * - tą tolerancję, po przekroczeniu której jakieś dane nie są poprawnie odczytywane przez body lub obiektyw, co może mieć wpływ na automatykę.
    Pierwsze z brzegu przykłady w pełni mechaniczne, z błędami potwierdzenia AF:
    https://photography-on-the.net/forum...d.php?t=979856
    http://forum.mflenses.com/m42-to-eos...ip-t59122.html
    Według Ciebie to celowe działanie Canona, który "rozpoznaje" nieoryginalny obiektyw i losowo wprowadza błędy, według mnie np. drobne różnice w oprogramowaniu, które w Canonie mieści się w dopuszczalnych granicach, a u producentów niezależnych jakoś je przekracza, z tego powodu, że nie wiedzą, jakie są te granice. Zaznaczam, że to tylko moje przypuszczenia, więc z mojej strony to koniec dyskusji nie na temat tego wątku.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN600EX-RT II oraz 80 d.

    Czip w adapterze generalnie powinien służyć jedynie do wykrycia obiektywu przez aparat i do aktywacji- w związku z tym- detektora fazy, bo adapter bez czipa nie daje informacji o podpięciu obiektywu i body zachowuje się tak, jakby go w ogóle nie było, a detektor fazy jest nieaktywny. Natomiast promienie świetlne przechodzące przez dowolny obiektyw zachowują się tak samo i niezależnie od oprogramowania, czyli albo są zgodne w fazie, albo nie są, i to ma stwierdzić detektor fazy, jest to więc kwestia optyki, a nie elektroniki i jej oprogramowania. Układ pomiarowy może być skalibrowany tak, że uwzględnia przesunięcia fazowe w jakimś zakresie, czyli ma jakąś tolerancję dla potwierdzenia ostrości, ale to powinno dotyczyć każdego obiektywu, a nie tylko niektórych. Jeżeli natomiast dla obiektywów Canona pole tolerancji jest węższe lub tolerancja jest zerowa, a dla innej optyki to pole tolerancji jest rozszerzone, co skutkuje nieostrzeniem w punkt, to jest to świadome działanie na niekorzyść producentów niezależnych.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN600EX-RT II oraz 80 d.

    Witam.
    podepnę się pod temat ponieważ mam 2 sztuki yn-600ex oraz kupiłem yn-e3-rt który nie gada z 80d. Lampy wyzwalane z transmitera przyciskiem test działają poprawnie niestety aparat go nie widzi w czym możne być problem - styki? Lampy działają prawidłowo wcześniej jedna robiła za sterownik i była gitara a e3-rt korpus nie widzi. Proszę o pomoc bo nie wiem czy dosyłać czy coś nie tak podłączam.
    Pozdrawiam

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN600EX-RT II oraz 80 d.

    Cytat Zamieszczone przez LIPSKY_ Zobacz posta
    Witam.
    podepnę się pod temat ponieważ mam 2 sztuki yn-600ex oraz kupiłem yn-e3-rt który nie gada z 80d. Lampy wyzwalane z transmitera przyciskiem test działają poprawnie niestety aparat go nie widzi w czym możne być problem - styki? Lampy działają prawidłowo wcześniej jedna robiła za sterownik i była gitara a e3-rt korpus nie widzi. Proszę o pomoc bo nie wiem czy dosyłać czy coś nie tak podłączam.
    Pozdrawiam
    Na początek proponuje aktualizację firmware w sterowniku yn-e3-rt oraz w lampach yn-600ex
    1DX + 50L

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •