Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: kompakt : PowerShot SX540 HS - PowerShot SX60 HS - CANON SX540HS

  1. #1

    Domyślnie kompakt : PowerShot SX540 HS - PowerShot SX60 HS - CANON SX540HS

    Cześć
    dla forumowiczów pytanie o doświadczenie z kompaktami... obecnie użytkuję FinePixa S5600, aparat ma już swoje latka, chciałbym kupić nowy (a może używany) w budżecie około 1000zł.
    Dylemat mam ogromny ponieważ i Canon i Nikon i Lumix, Sony maja ciekawą ofertę, no trudno wybrać.
    Generalnie moje zdjęcia to rodzina, okazjonalne, moje dzieci, wakacje od czasu do czasu - generalnie amatorskie, ale zoom jest dla mnie ważny.
    Wybór kompaktu cyfrowego wydaje mi się dobry - ale jak wybrać tego jednego ?

    W Fuji przeszkadzało mi jego wolność oraz brak dobrych zdjęć w ciemniejszych porach dnia, oraz dość mała możliwość zooma.
    Pomijam wiek :-)
    Czy ktoś z Was ma doświadczenia w obecnie dostępnych kompaktach.
    Rozważam również Lumixa lub Nkona COOLPIX. Wiem, że sa aparaty kompatkowe z wymienną optyką, ale cena może być zbyt wysoka
    Przeglądałem forum i jest mnóstwo wątków również o lustrzankach, ale nie mam pewności czy na moje potrzeby lustrzanka jest potrzebna.
    Trudno też w jednym sklepie sprawdzić wszystkie modele, bo ich fizycznie nie ma.
    Jak ktoś ma wskazówki w tym zakresie będę bardzo wdzięczny.
    Przemek

  2. #2
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: kompakt : PowerShot SX540 HS - PowerShot SX60 HS - CANON SX540HS

    Niestety ale masz wzajemnie wykluczające się wymagania - kompakt z dużym zoomem jest zazwyczaj ciemny, więc w gorszych porach dnia zdjęć raczej nie porobisz. Do tego malutkie matryce generują duże szumy przy podwyższonych ISO. Do 1000 zł tez chyba żadnego wypasionego sprzętu nie trafisz. Poczytaj sobie o Sony HX60, może ci przypasuje. Ale cudów się nie spodziewaj - chociaż przy przesiadce z tego Fuji to i tak będzie duży przeskok . Jeśli chcesz jednak więcej zainwestować przyjrzyj się Lumixom z serii TZ80/90, albo Nikonowi B700 lub P900 - te mają dużego zoooma ale też sporo przekraczają budżet.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  3. #3

    Domyślnie Odp: kompakt : PowerShot SX540 HS - PowerShot SX60 HS - CANON SX540HS

    Cześć, dzięki, na tapecie mam SONY HX400V
    Przemek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •