Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Pisałem, że to doskonałe uzupełnienie ekwipunku budowlańca i film reklamowy to potwierdza. Wprawdzie w reklamie, jak to w reklamie, mamy wymuskanego kolesia fotografującego efekty architektoniczne, ale w sumie chodzi o sprowokowanie do zakupów kierowników budowy :-)
    He he. Dla mnie na budowie dużo lepszy jest jednak iphone w obudowie. Zawsze pod ręką, wodoszczelny (5 niestety nie była) a dzięki aplikacji SiteWorks określam dokładnie w którym miejscu na elewacji zrobione było zdjęcie.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Dla mnie wprost przeciwnie. Widzę szereg zastosowań do tego Zeissa. SSD, Lightroom, optyka, rozdzielczość, social media. Np. ślub królewski w Anglii i 5 minut po wyjściu z kościoła masz obrobionego rawa w 3 wydawnictwach. Wszystko z poziomu body.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Bardzo ciekawe. Nic tylko zrobić sobie presety. Dyski SSD mocno potaniały.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dla mnie wprost przeciwnie. Widzę szereg zastosowań do tego Zeissa. SSD, Lightroom, optyka, rozdzielczość, social media. Np. ślub królewski w Anglii i 5 minut po wyjściu z kościoła masz obrobionego rawa w 3 wydawnictwach. Wszystko z poziomu body.
    Wyobrażasz sobie obrabianie RAW przy tym procesorze na tym ekraniku ?
    I że tak obrobiony obraz "pójdzie" do czasopisma ?

    Owszem optyka może być bardzo dobra ale nie jest to (jak RX1, A7R) typu R czego się spodziewałem.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Oczywiście, że sobie wyobrażam. Obróbka to często gęsto kosmetyka temperatury i kontrastu bo przecież przez EVF ekspozycję ustawisz idealnie sobie. Poza tym dlaczego przekreślasz ekran - skoro ludzie obrabiają foty na telefonach?

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Oczywiście, że sobie wyobrażam. Obróbka to często gęsto kosmetyka temperatury i kontrastu bo przecież przez EVF ekspozycję ustawisz idealnie sobie. Poza tym dlaczego przekreślasz ekran - skoro ludzie obrabiają foty na telefonach?
    RAW to jakieś 40 MB, wymogi wydawnictwa są na prawdę duże.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Ale tak się domyślasz, czy masz doświadczenie w tych kwestiach. Bo mi się kilka razy zdarzyło być świadkiem, gdzie na gali, po akcji czerwony dywan, paparazzi zgrywali jpegi na lapka i wysyłali gdzie trzeba. Nie trzeba wcale rawów wysyłać Mnie po gali w sobotę, już w niedzielę rano nękali, że materiał ma być do 13 max oddany. Są sytuacji gdzie ma być szybko i tyle a ten zeiss daje super jakość z możliwością obróbki plus wysyłki w jednym. Twój sony i mój Canon tego nie potrafią.

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Jak w telefonie. Cyk, obróbka i wysyłka .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Zeiss (a nie Sony) RX1 III ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale tak się domyślasz, czy masz doświadczenie w tych kwestiach. Bo mi się kilka razy zdarzyło być świadkiem, gdzie na gali, po akcji czerwony dywan, paparazzi zgrywali jpegi na lapka i wysyłali gdzie trzeba. Nie trzeba wcale rawów wysyłać Mnie po gali w sobotę, już w niedzielę rano nękali, że materiał ma być do 13 max oddany. Są sytuacji gdzie ma być szybko i tyle a ten zeiss daje super jakość z możliwością obróbki plus wysyłki w jednym. Twój sony i mój Canon tego nie potrafią.
    ... pisałeś o obróbce RAWa w body, co można zobaczyć (dynamika, kolory,...) na tym erkaniku ?

    Nowością jest obróbka zdjęcia (w LR) wprost w body, wysyłanie to już "norma".
    Myślę, ze się skończy ustawianiem/korekcją w LR zdjęcia przed jego wykonaniem, możliwością tworzenia "jednorazowego" presetu do każdego zdjęcia

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •