Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

  1. #21

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    no wlasnie nie jest oczywiste bo ktore z podkreslonych slow jest tu kluczowe?

    twierdze, ze w przypadku 85/1.8 pod wzgledem rozdzielczosci nie ma tu roznicy, bo upakowaniu tych matryc daleko do granic mozliwosci takich stalek. wielka roznice robi natomiast wrazenie ostrosci wywolane mocniejsza separacja planow w FF
    Hmmm matryca apsc jest dużo bardziej upakowana tak więc jest jakiś moment kiedy na apsc zbliżasz się do granicy rodzielczości a przy tej samej ilości MP na FF masz luz. Ja patrzyłem na 80d i 5d3 i na moje oko różnica w szczegółach była mocno zauważalnie na plus 5d3. Czy mogłem się tak mylić? Hmm pewnie tak, wszystko jest subiektywne jesli nie robi się znormalizowanego pomiaru a ja też tą cechę raczej przy okazji sprawdzałem bo ce miałem zupełnie inny natomiast odbiór innych osób był podobny.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Dziś jest trochę inaczej. Różnice są praktycznie widoczne w jasnych szkłach. Jak się przesiadałem z 40d na 5dII( 35L plus 85 1.8) to była przepaść.

  3. #23
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Hmmm matryca apsc jest dużo bardziej upakowana tak więc jest jakiś moment kiedy na apsc zbliżasz się do granicy rodzielczości a przy tej samej ilości MP na FF masz luz. Ja patrzyłem na 80d i 5d3 i na moje oko różnica w szczegółach była mocno zauważalnie na plus 5d3.
    Czy mogłem się tak mylić? Hmm pewnie tak, wszystko jest subiektywne jesli nie robi się znormalizowanego pomiaru a ja też tą cechę raczej przy okazji sprawdzałem bo ce miałem zupełnie inny natomiast odbiór innych osób był podobny.
    ciezko powiedziec. ja moge porownac 6D z 750D bo to mam i regularnie klepie 50/1.4 i 85/1.8 w obu. w zasadzie to biorac pod uwage nieco wiecej pikseli i mocniejsze standardowo wyostrzanie, to dla mnie zdjecia z 750D wydaja sie bardziej szczegolowe. na co moze miec wplyw chocby to wyostrzanie.

    przy czym niewatpliwie jest tez tak, ze takim 50/1.4 bardzo latwo nietrafic w punkt korzystajac z klasycznego fazowego AF w 750D. a glebia ostrosci ponizej f/2 jest papierowa, wiec ostrosc blyskawicznie idzie sie kochac 85/1.8 jest troche lepszy pod wzgledem AF ale i tu odchylki od wzorca moga sie wydarzyc "tak po prostu"


    jak mi sie kiedys bedzie nudzic to przefoce sobie z ciekawosci 85/1.8 na swoich obu korpusach i poogladam szczegolowo...
    www albo tez flickr

  4. #24
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Osobiście gdy przechodziłem z 70d na 6d różnica w moim odczuciu w obrazku była ogromna (na korzyść 6d oczywiście).

    Czy warto wydawać tyle pieniędzy na to by zmienić puszkę musisz odpowiedzieć sobie sam.

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    @akustyk
    A czy Ty porównujesz JPGi prosto z tych puszek czy otwierasz RAWy w wywoływarce?

  6. #26
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    @akustyk
    A czy Ty porównujesz JPGi prosto z tych puszek czy otwierasz RAWy w wywoływarce?
    RAWy na ekranie LR i potem wywolane JPEGi wysokosci 2160 pix na ekranie 4K
    www albo tez flickr

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Witam. Mialo być bardziej na bogato ale faktycznie nie ma moze co szaleć i czytając Wasze
    opinie coś takiego jakbym skompletował 6d II + 17-40 F4 + 35 f2IS i 85 1.8 by została z cropa . Chyba, że naprawdę nie będzie to znaczący skok ,to uzupelnie swoj cropowy zestaw o 35 f2IS choć przyznam że te 17-40 nie daje mi spokoju.Pozdrawiam

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    RAWy na ekranie LR i potem wywolane JPEGi wysokosci 2160 pix na ekranie 4K
    Poza ekranem 4k mamy podobną metodologię :-P
    Cytat Zamieszczone przez mjsp Zobacz posta
    Witam. Mialo być bardziej na bogato ale faktycznie nie ma moze co szaleć i czytając Wasze
    opinie coś takiego jakbym skompletował 6d II + 17-40 F4 + 35 f2IS i 85 1.8 by została z cropa . Chyba, że naprawdę nie będzie to znaczący skok ,to uzupelnie swoj cropowy zestaw o 35 f2IS choć przyznam że te 17-40 nie daje mi spokoju.Pozdrawiam
    Zestaw z 6dmk2 jest bardzo fajny. Na 600d również bardzo dobrze pracuje 35 f2is. Jest jeszcze mniejszy i lżejszy niż c85/1.8, a jakość obrazka jest jeszcze lepsza (względem 85tki). Jednocześnie 35 jest na tyle szeroka na matrycy APS-C, że da się nią robić zdjęcia ludziom w pomieszczeniach :-)

    Ja osobiście nie lubię obiektywów szerokokątnych ale 17-40mm jest obiektywem, z którego widziałem masę zdjęć, które mi się bardzo podobają (m.in. obecnego tu @akustyka). Ludzie robią tym szkłem do tej pory cuda :-) Może przesadzam, ale z tego obiektywu pocztówki podobają mi się najbardziej. Niestety ja nie potrafię się posługiwać takimi instrumentami :-(

    P.S. @mjsp Ja do tej pory często używam 600d do krajobrazu. Jakoś mniej się go boję ustawić na statywie nad przepaścią czy w słonym morzu... To może być czynnik którego nie bierzesz pod uwagę :-P

  9. #29

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Dla mnie 35 to zbędny wydatek w tym zestawie. 6d2 z 17-40 i 85 rewelka. Zamiast 35 50 stm i/lub 15 fish.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Wątpliwości przy przejściu na FF i wymianie szkiel

    Jeżeli bym jeszcze się wstrzymał z FF i postanowił uzupełnic zestaw o 35mm, to którą wybrać droga 35L II czy 35 2.0 IS .

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •