Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    focus breathing jest generalnie niekorzystną cechą, a szczególnie przy zdjęciach krajobrazowych daje się z tym żyć ale to wada.
    pytanie czy mowa o obiektywie w wersji 4 czy 2.8?
    70-200 /4 zarówno z is jak i bez oddychały pytanie czy wersja II is oddycha i jak bardzo (pewnie tak ze względu na wewnętrzne ogniskowanie) - ogónie to niekorzystna cecha.
    Miałem na myśli wersję f/2.8. Oczywiście, że to wada optyczna. Natomiast mam wrażenie, że portrecistą zależy na jak najdłuższych ogniskowych. Dlatego pewnie wystrzegają się obiektywów, klasy 70-200 mm, których maksymalna odniskowa "skraca się" np. do 135mm podczas ustawiania ostrości na niewielkie odległości.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Natomiast mam wrażenie, że portrecistą zależy na jak najdłuższych ogniskowych. Dlatego pewnie wystrzegają się obiektywów, klasy 70-200 mm, których maksymalna odniskowa "skraca się" np. do 135mm podczas ustawiania ostrości na niewielkie odległości.
    Kupujesz te 200 to, tyle chcesz mieć. Nikor 2.8 II schodzi do 135 przy minimalnej odległości ostrzenia. Canon 2.8 II chyba robi 185 - w każdym razie 200 raczej też nie wyciąga.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Kiedyś czytałem (przy okazji testów tamrona 70-200mm g2), że Canon 2.8 II robi 220mm. Ale teraz nie mogę znaleźć źródła, wiec ta informacja może być nie wiarygodna :/

  4. #14
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    focus breathing jest generalnie niekorzystną cechą, a szczególnie przy zdjęciach krajobrazowych daje się z tym żyć ale to wada.
    pytanie czy mowa o obiektywie w wersji 4 czy 2.8?
    70-200 /4 zarówno z is jak i bez oddychały pytanie czy wersja II is oddycha i jak bardzo (pewnie tak ze względu na wewnętrzne ogniskowanie) - ogónie to niekorzystna cecha.
    Stary 70-200 ma niezly FB, niby w krajobrazie da sie z tym zyc, bo w PS przy stackingu automatycznie przyzoomuje inne kadry i calosc klatek sie wyrowna ladnie, ale jednak przy takiej obrobce sa minimalne straty jakosci. W sumie nic istotnego. co do portretu lubie 70-200, ale tam gdzie moge to stosuje 135 2.0 (nawet na przeslonach 8.0) lepsza rozdzielczosc, szybszy AF (a czesto mam nie tak jasno).

    --- Kolejny post ---

    Luso. Mozna sprawdzic wg zasady: jesli matrcya ma 36x24 mm obszaru rejestrowanego , to pelne krycie prostokata 3,6 m x 2,4 m w kadrze powinno byc z 22 m.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Zakupiłem ten obiektyw i mam bezpośrednie porównanie do wersji poprzedniej z IS. Jeszcze jestem w trakcie testów, ale prawdopodobnie go zostawię, a starego sprzedam.

    To co rzuca się w oczy to jeszcze lepszy kontrast i kolor. Ostrość powiedziałbym że ciężka do odróżnienia, bardzo równy w całym zakresie. Do tego na oko szybszy AF i zdecydowanie cichsza stabilizacja, która jest też bardziej wydajna (udało mi się uzyskiwać nawet 1/5s na 70mm). To co też zauważyłem to większy opór pierścienia ogniskowej, który w starszej wersji stawiał bardzo mały opór.

    Technicznie rzecz biorąc idealne szkło, już poprzednik był moim zdaniem jednym z najlepszych tele Canona, rozkładającym obie wersje 100-400 na łopatki, a ten jest jeszcze lepszy.

    Ale żeby nie było idealnie to musiałem go kalibrować w body. Na długim końcu wymagał -4 w mikroregulacji bo trafiał za, a na dystansach bliskich nieskończoności była to już spora różnica i gołym okiem widziałem, że głębia się rozchodzi za bardzo za obiekt, wręcz przestaje go obejmować. Nie wiem na ile to kwestia egzemplarza, serii produkcyjnej itp. nie miałem drugiego egzemplarza żeby mieć porównanie, ale to pierwsze tele Canona, z którym miałem problem z trafianiem AF.
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez winiarro Zobacz posta
    Technicznie rzecz biorąc idealne szkło, już poprzednik był moim zdaniem jednym z najlepszych tele Canona, rozkładającym obie wersje 100-400 na łopatki, a ten jest jeszcze lepszy.
    No szczególnie mocno to widać na ogniskowych powyżej 200 ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No szczególnie mocno to widać na ogniskowych powyżej 200 ....
    Fakt, nieprecyzyjne się wyraziłem. We wspólnym zakresie .
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EF 70-200 mm f / 4 IS II

    Cytat Zamieszczone przez winiarro Zobacz posta
    Fakt, nieprecyzyjne się wyraziłem. We wspólnym zakresie .
    Nie wiem które egzemlarze porownywałeś ale...
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=3&APIComp=2

    ... także ten....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •