Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

  1. #1

    Domyślnie Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Hej, jak w temacie, zauważyłem wysyp gorących pixeli na zdjęciach nocnych, czyszczenie matrycy nic nie dało i zastanawiam się czy da radę w ogóle coś zrobić z tym ? jaki ewentualny koszt ?

    Jeśli tylko wymiana matrycy (obecna ma ledwo 26 000 zdjęć) za 2000zł+++ t w tym wypadku następuje druga część pytania, na co zmienić aparat w cenie do 4000zł ?
    Oczywiście samo body, ale tak by było kompatybilne z obiektywem z 50D który mam obecnie ?
    Czy 80D będzie dobrym wyborem czy lepiej mi szukać czegoś innego ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5684.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	2,58 MB
ID:	1057
    Ostatnio edytowane przez bullseye ; 28-07-2018 o 00:07

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Hej,
    jeden ze sposobów jest tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=WJBuGhMnvFo
    Niektóre programy (np. Capture One) usuwają pojedyncze świecące pixele - to jest program płatny, ale możesz wypróbować przez miesiąc za darmo. Między 50D i 80tką jest ogromna różnica - na korzyść tej drugiej jeśli chodzi o matrycę, ale na niekorzyść, jeśli chodzi o całą resztę (dla mnie to np. brak joysticka do wybierania pkt. AF, trzymanie w dłoni, tandetny plastik, itd).

  3. #3

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    50D to było ostatnie body z serii xxD, ko którym można było powiedzieć półprofesjonalny aparat. Od 60D zmniejszyli je i pogorszyli ergonomię, obniżając klasę serii xxD.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Cytat Zamieszczone przez Polak w Kanadzie Zobacz posta
    50D to było ostatnie body z serii xxD, ko którym można było powiedzieć półprofesjonalny aparat. Od 60D zmniejszyli je i pogorszyli ergonomię, obniżając klasę serii xxD.
    na nic przycisków i kółek kupa jak matryca d..a - i to by było tyle w temacie półprofesjonalności 50D - zastanawiam się co było gorsze 15 czy 18 megapikselowe cropowe matryce
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 28-07-2018 o 21:38

  5. #5
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Nie przesadzaj, na swoje czasy to był i jest dobry aparat, którym jak się ma pojęcie o fotografii, to można dużo zwojować...

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Nie przesadzaj, na swoje czasy to był i jest dobry aparat, którym jak się ma pojęcie o fotografii, to można dużo zwojować...
    widocznie ja nie mam pojęcia o fotografii bo dla mnie liczy się obraz - miałem wątpliwą przyjemność posiadania 15 mpix matrycy z dużą ulgą zmieniłem na 6D, ale jak ktoś lubi czuć magnezowy korpus w dłoni i kręcić kółeczkami, a zdjęcia są mniej istotne to będzie miał zabawę

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    To wcale nie jest wielki wysyp hotpixeli. Włącz funkcję redukcji dla zdjęć nocnych (czyli odjęcie ciemnej klatki od zdjęcia).
    Czy czyszczenie manualne na pewno zrobiłeś na dłużej niż 30 sekund?)
    1DX + 50L

  8. #8

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    To wcale nie jest wielki wysyp hotpixeli. Włącz funkcję redukcji dla zdjęć nocnych (czyli odjęcie ciemnej klatki od zdjęcia).
    Czy czyszczenie manualne na pewno zrobiłeś na dłużej niż 30 sekund?)
    Właśnie dzisiaj zrobiłem przez przypadek na dłużej, czyli jakieś 10minut czyszczenie ręczne, i faktycznie czarne zaczęło być czarne

    Podpowiesz jeszcze o co chodzi z funkcją redukcji dla zdjęć nocnych ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Masa gorących pixeli w 50D - naprawa czy przejście na nowy aparat ?

    Prawdopodobnie chodziło jemu o opcję "Redukcja zakłóceń (dł.czas)".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •