Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 1ds mk2 czy 1D mk3?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Witam po długiej nieobecności.
    Mam dylemat jak w temacie. A przeszukiwanie stron i forów tylko coraz bardziej gmatwa mi w głowie.
    O becnie uzywany przezemnie D40 zaczyna już trochę szwankować i potrzebował bym puszki którą nadal w pełni świadomie osiągał bym zdjęcia bdb jakości. Szkłami się nie martwię bo mam już to co potrzebuję. Natomiast wróciłem do fotografii po przerwie i robię znów trochę reporterki typu Downhill 4x4. Co skłaniało by mnie do 1D mk3 ale też zawsze pragnąłem mieć pełną klatkę bo posiadam bardzo szerokie szkło bezdystorsyjne którego używam przy fotografowaniu wnętrz. Budrzet mam obecnie mocno ograniczony tak że łapią sie cenowo głównie te dwa modele. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są przedewszystkim różnice w działaniu AF w tych puszkach. Szybkość zapełniania bufora i jeśli porównał by ktoś jakość obrazu powiedzmy przy iso 1600.
    Chyba że będziecie mi w stanie uzasadnić wybór innej puszki to przemyślę.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Ludu mój ludu czemuś mnie opuścił. Czy nikt nic nie pomoże?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    1dmk3 to i tak szerzej niż 40D (D40?) bo jest APS-H
    Do tego argument, że 1dsmk2 to już bywał problem z serwisem z powodu braku części więc jak cena dobra i nie boisz się padu migawki to...
    , za to taniej jest rewitalizować akumulator - bo chyba kupuje się eneloopy z fabrycznie przylutowaną blaszką do łączenia w pakiety.
    1DX + 50L

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    zapomnij o 1ds 2, staroć. Obsługa może doprowadzic do furii, 1d3 jakim s wyborem jest, jelsi budżet ograniczony moze 7 d.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    O to są odpowiedzi które mnie cieszą. A o 7D nie myslałem wcześniej. Ba w ogóle jest mi bardzo mało znany, a widzę iż to podobna półka cenowa do 1D mk3, a na pewno wyświetlacz itp "bajery" będą lepsze bo to w miare świerzy sprzęt. Muszę poszukać info o szybkości i skuteczności AF. A pewnie szansa na nie "zaklepaną" sztukę większa.

    Zerknąłem na to co na optyczne piszą o nim i ma on mnóstwo zalet jak większy wizjer szybki AF i tryb seryjny i coś czego strasznie mi brak na Downhillu czyli zdalne sterowanie lampami. Jednak to nadal APS-C
    Ostatnio edytowane przez Wojciech O. ; 26-07-2018 o 23:57

  6. #6
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Miałem 7D i 1dIII. 1DS2 nie miałem. W tym wypadku (sport) z trzech wybrał bym z pewnością 1dIII. Coś co mi się zawsze podobało w 1dIII to kolory, zwłaszcza koszulek na boisku.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Coraz większy mam mętlik w głowie. Poluje na sensowny 1dmk3 a tu jest w miare dobra cena na 1dmk4 co prawda przebieg 600 tyś. ale może warto ryzykować? Jak jest wasza opinia o mk4?
    A tak w ogóle czy jest jakieś APS-c które byście polecali do dynamicznych akcji z bdb AF i minimum 7kl/s. ?

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Cytat Zamieszczone przez Wojciech O. Zobacz posta
    A tak w ogóle czy jest jakieś APS-c które byście polecali do dynamicznych akcji z bdb AF i minimum 7kl/s. ?
    7D Mark II
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    A to jeszcze ze 2 lata zbierania
    Czyli zostaję przy polowaniu na 1d

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: 1ds mk2 czy 1D mk3?

    Coraz bardziej zastanawiam sie nad tym 7D mk2 bo zyskał bym faktycznie lepszy AF. 10kl/s jak w 1D mk3/4 moim zdaniem wyższe czułości ISO są uyżyteczne ale może ktoś to zweryfikuje. 20Mpix to wydaje mi się trochę za dużo, jednak tego nie przeskocze. Awaryjnie na wypad z rodziną tryb filmowania, nie targał bym kamery. Został bym przy spacerzoomie pod APS-C. I w tej kwestii zaczynają się lekkie schody przy 1d, bo APS-H to jednak nie FF i całość standardowych Zooomoszkieł tak naprawdę jest trochę nie na miejscu bo 24mm to już jakieś 30mm, a naprawdę zakres 24-135 jaki mniej więcej daje 15-85 na rodzinne wypady jest rewelacją. Za to 16-35 i 17-40 troche mało praktyczne wychodzą. Ale GO już bliższa FF i tego też mi bardzo niejednokrotnie brak.
    Chyba za dużo myślę, to już obsesja bo spać nie mogę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •