Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

  1. #1

    Domyślnie Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Hej! mam taki problem, nie wiem czy to istotne, ale zakupiłam niedawno drugie body 6dmII, początkowo nie było problemu, natomiast dziś zrobiłam parę zdjęć (robie tylko w RAW) po czym przerzuciwszy je do CR - zdjęcie (RAW) otwierało się mega za ciemne - pomimo, że na wyświetlaczu jest poprawnie naświetlone(wg ustawień także jest dobrze naświetlone) Inne rawy z poprzednich dni otwierają się normalnie. Próbowałam na różnych kartach. W ustawieniach poza czasem i migawką oraz ISO nie było zmieniane nic w aparacie. Ktoś miał coś podobnego?

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Możesz zrobić zrzut ekranu z widocznym histogramem i podstawowymi ustawieniami?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Tak już dodaje, natomiast co ciekawe, weszłam w histogram na aparacie i mimo, że wyświetla się poprawne to histogram "mÓwi co innego"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-07-17 o 10.49.20.png
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	913,2 KB
ID:	1021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8328.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	655,3 KB
ID:	1022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8329.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	4,81 MB
ID:	1023

  4. #4
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    No właśnie... Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to ustawienia wyświetlacza/dopasowanie się do oświetlenia itd., co podczas robienia zdjęć daje Ci złudne wrażenie, że jest ok. Ale nie znam tego korpusu, więc to moje przypuszczenie tylko.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Umieść tego Raw-a w sieci, to go podejrzymy na innych komputerach.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    histogram (ten na wyświetlaczu) pokazuje że jest ciemno albo nawet konkretnie ciemno, w trybie M można ustawić co się komu żywnie podoba ale wyświetlacz nie jest czymś co się nadaje do oceny tych ustawień , ACR dodatkowo nie używa tych ustawień picture style i D+ (co rozjaśni światła - swoją drogą przy takim histogramie - jakie światła #$%%?) do wywołania, więc wygląda jeszcze gorzej - mz wszystko jest prawidłowo i jak miało być tzn. jak zostało ustawione - brakuje co najmiej 2.5 - 3 EV
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-07-2018 o 12:55

  7. #7

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    A jak z zapisem RAW + JPG, jak wygląda histogram na jotpegu z tego samego ujęcia? Warto by to tak sprawdzić. Dziwna sprawa - histogram, to histogram nie może się różnić tu czy tu, jeśli plik nie jest grzebany suwaczkami. Czy problem się powtarza?

    EDIT:
    Co prawda profil "Adobe kolor" nieco wygrubia histogram i lekko przesuwa w stronę cieni - w porównaniu do domyślnego "Kamera standardowo", ale bez przesady nie aż tak! oc kmn?
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 17-07-2018 o 13:32

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Cytat Zamieszczone przez marlo Zobacz posta
    A jak z zapisem RAW + JPG, jak wygląda histogram na jotpegu z tego samego ujęcia? Warto by to tak sprawdzić. Dziwna sprawa - histogram, to histogram nie może się różnić tu czy tu, jeśli plik nie jest grzebany suwaczkami. Czy problem się powtarza?
    to co widzisz na zdjęciu z aparatu z wyświetlaczem to histogram z jpega jest (bo niby z czego miałby być) na zdjęciu komputera z acr histogram nie różni się jakoś dramatycznie od tego na wyświetlaczu (oba mają charakterystykę ciemnego zdjęcia i takie jest zdjęcie - wszystko się zgadza) - takie same (histogramy w acr i na wyświetlaczu) nie będą nigdy i nic w tym nie ma dziwnego - oba histogramy pokazują że jest ciemno i jest ciemno

    na ile jest ustawiona jasność wyświetlacza w aparacie?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-07-2018 o 13:44

  9. #9
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    a sprawdzałeś w innej wywoływarce?
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  10. #10

    Domyślnie Odp: Rawy w CR o wiele ciemniejsze niż w puszce

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    - oba histogramy pokazują że jest ciemno i jest ciemno
    No ale ten w ACR to już jednak totalna nędza z zawartością "cieni w cieniach", nie jesteśmy ślepi, coś tu nie gra

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •