Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A sony 20/2,8? Kupisz za 500 zeta. Do tego masz rewelacyjny zestaw konwerterów. Tak wiem, malkontenci i posiadacze wypasionych eLek już się śmieją.... ;-) Sprawdź to jest świetny zestaw. Porównywałem obrazek z a6300 z 80d i G9. Na wyższych iso sony lepszy od Canona. G9 to w ogóle półka niżej. Ja używam 16/2,8 plus fisheye ale ten obiektyw jest normalnie słaby poniżej f4. Potem jest akceptowalny. Natomiast w połączeniu z fishem rewelacyjny zestaw. 20tka jest lepsza optycznie od 16 ale jak się ma do canona 22mm nie wiem. Bezpośrednio nie miałem okazji porównać. Wiem za to jak się ma a6300 do m50 czy m5.... ale nic nie powiem ;-)
    Naleśnik Sony vs Canon:

    https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...93_942_989_819

  2. #12
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A sony 20/2,8? Kupisz za 500 zeta. Do tego masz rewelacyjny zestaw konwerterów. Tak wiem, malkontenci i posiadacze wypasionych eLek już się śmieją.... ;-) Sprawdź to jest świetny zestaw. Porównywałem obrazek z a6300 z 80d i G9. Na wyższych iso sony lepszy od Canona. G9 to w ogóle półka niżej. Ja używam 16/2,8 plus fisheye ale ten obiektyw jest normalnie słaby poniżej f4. Potem jest akceptowalny. Natomiast w połączeniu z fishem rewelacyjny zestaw. 20tka jest lepsza optycznie od 16 ale jak się ma do canona 22mm nie wiem. Bezpośrednio nie miałem okazji porównać. Wiem za to jak się ma a6300 do m50 czy m5.... ale nic nie powiem ;-)
    Obiektyw i jest ale nie ma żadnego porównania do ef-m 22mm/2, co i pokazuje też poprzednia uwaga , nawet na tych stronach. A pozatym z czego tu się śmiać, masz sporo obiektywów Canona to kupujesz bezlusterkowiec Canona, najlepiej ze sobą współpracują. Do EOS M też masz zestaw konwertorów do wszystkiego co da się podpiąć po M-kę.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    @jotes25 @RomanS - hmmm a sens słów "bezpośrednio nie miałem okazji porównać" nie jest dla Was zrozumiały?


    @RomanS i właśnie dlatego, że do M można podpiąć wszystkie szkła C autor pyta o a6300??? Gdyby go to nie interesowało to może by nie pytał? ;-) Poza tym w ogóle nie wiesz o jakich konwerterach ja pisałem. Nie ma takich w systemie M. Jest to bardzo fajne rozwiązanie sonego.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Na ten moment chyba faktycznie zaryzykuję przesiadkę na Sony a6300 ze względu na bezgłośną migawkę, oraz o niebo lepsze wykonanie niż m50. Szkoda tylko że 20mm jest jednak gorsze optycznie i nie pozwoli wykorzystać parametrów tego body. Na szczęście mam sporo innych manualnych szkieł, które powinny spisać się lepiej. W każdym razie mam jeszcze dwa tygodnie na decyzję.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    ----
    A75(2004) -> 350D(2005) -> 600d(2013) -> 6d(obecnie) + 17-40mm f/4L; 50mm f/1,4 + 70-200mm f/2,8L USM;
    VELBON Sherpa Plus 600 + VELBON PHD-52Q + Canon Speedlite 430EX II + Aputure Amaran HN100

  5. #15
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Add. „miszak”

    O knwertarach z jakimi kolwiek soczewkami nie myślałem, bo takiego czegoś nigdy nie zakładam. Inne wszystkie adaptery są w EOS M. A człowiek pyta bo taką ma potrzebę, to że dostaje róże odpowiedzi nic dziwnego. I tak sam coś spróbuje i sam musi się do tego przekonać i tego nauczyć.
    Ostatnio edytowane przez RomanS ; 18-07-2018 o 14:18

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Szukam co wrzuciłem z 16tki sonego. To jest bez wątpienia najsłabszy optycznie obuektyw jaki miałem. Ale gdybym go nie miał to bym nie miał tej foty. To jest z konwerterem fisheye. Czy oba jest rewelacyjna? Na pewno nie. Temat jednak dosyć trudny a fotografów tam setki. Można sprawdzić w sieci Boka Kotorska w szerokim ujęciu i wybrać zdjęcia zdecydowanie lepsze.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00009417311860

    --- Kolejny post ---

    Aha to było na nowym monitorze i nowym a6000 kiedyś i kolorów na nim wtedy jeszcze nie opanowałem .... ;-)

  7. #17

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    Add. „miszak”

    O knwertarach z jakimi kolwiek soczewkami nie myślałem, bo takiego czegoś nigdy nie zakładam. Inne wszystkie adaptery są w EOS M. A człowiek pyta bo taką ma potrzebę, to że dostaje róże odpowiedzi nic dziwnego. I tak sam coś spróbuje i sam musi się do tego przekonać i tego nauczyć.
    Jakie konwertery są w sytemie M? Konweretry bagnetu chyba tylko? Te w sony są naprawdę fajnym rozwiązaniem. U mnie to szkiełko jest standardowo podpięte.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jakie konwertery są w sytemie M? Konweretry bagnetu chyba tylko? Te w sony są naprawdę fajnym rozwiązaniem. U mnie to szkiełko jest standardowo podpięte.
    Powiedz mi po co Canonowi konwertery skoro ma największy wybór szkieł i systemowych i niesystemowych. To nie sony, gdzie szkła muszą być specjalnie projektowane Robi się po woli absurdalnie.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Powiedz mi po co Canonowi konwertery skoro ma największy wybór szkieł i systemowych i niesystemowych. To nie sony, gdzie szkła muszą być specjalnie projektowane Robi się po woli absurdalnie.
    Np. taki 200-400L z wbudowanym TC to idiotyczna konstrukcja?

    No i strzeliłeś sobie w stopę. Bo co taaaaaki wielki canon ma do zaoferowania w temacie FISHEYE do apsc? Co ma w bagnecie M? Podpowiem - nic nie ma Czyli co, Canon jest lepszy bo nie ma nic a sony jest gorsze bo ma praktyczny zestaw z konwerterem? Bądź choć trochę poważny Canon M50 z adapterem i 15/2,8 fiseye to dopiero śmiech na sali Ja go też mogę podpiąc pod sony z takiom samym skutkiem. Canon w ogóle w apsc jest cienki i wstydziłby się aby jego klienci dźwigali słoiki od FF. W M to w ogóle ze szkłami jest porażka.... chyba, że podepniesz słoiki L. No to teraz liczę na bardziej obiektywny komentarz Jak widać po raz nie wiadomo który CANON olewa swoich wiernych klientów. Jedzie na tym, że produkuje ten sprzęt od wielu lat i jest go dużo. I to jest oczywista zaleta ale takie komentarz jak Twój powyżej to tylko automatyczna wiara w markę C. Na tej wierze również Canon opiera swój marketing - każdy canonier automatycznie twierdzi, że ma wszystko i najlepsze. Tym razem pudło. ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon EOS M + Canon EF-M 22mm f2 vs Sony a6300 + ???

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Np. taki 200-400L z wbudowanym TC to idiotyczna konstrukcja?

    No i strzeliłeś sobie w stopę. Bo co taaaaaki wielki canon ma do zaoferowania w temacie FISHEYE do apsc? Co ma w bagnecie M? Podpowiem - nic nie ma Czyli co, Canon jest lepszy bo nie ma nic a sony jest gorsze bo ma praktyczny zestaw z konwerterem? Bądź choć trochę poważny Canon M50 z adapterem i 15/2,8 fiseye to dopiero śmiech na sali Ja go też mogę podpiąc pod sony z takiom samym skutkiem. Canon w ogóle w apsc jest cienki i wstydziłby się aby jego klienci dźwigali słoiki od FF. W M to w ogóle ze szkłami jest porażka.... chyba, że podepniesz słoiki L. No to teraz liczę na bardziej obiektywny komentarz Jak widać po raz nie wiadomo który CANON olewa swoich wiernych klientów. Jedzie na tym, że produkuje ten sprzęt od wielu lat i jest go dużo. I to jest oczywista zaleta ale takie komentarz jak Twój powyżej to tylko automatyczna wiara w markę C. Na tej wierze również Canon opiera swój marketing - każdy canonier automatycznie twierdzi, że ma wszystko i najlepsze. Tym razem pudło. ;-)

    Klasycznie masz znowu problem ze zrozumiem co sam piszesz i co piszą inni. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, potem co napisałem ja a potem weź głęboki oddech i przeanalizuj - może wpadniesz na coś, ewentualnie może jednak wolniejsze czytanie albo wolniejsze pisanie pomoże? Niestety ale merytorycznie nie mogę się odnieść do tego bełkotu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •