Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: zdalne wyzwalanie lamp + lampa na sankach

  1. #1

    Domyślnie zdalne wyzwalanie lamp + lampa na sankach

    Hej,

    Chciałbym zdalnie wyzwolić z Canona 5d mkIII od 1 do 3 lamp błyskowych (YN560III) i dodatkowo błyskać YN685 (w manualu lub w TTL) zamontowaną na sankach. Pomyślałem że na sanki zamontuję YN622CII a na to YN685. Drugi YN622CII podepnę pod YN560-TX. Teoretycznie robiąc zdjęcie, lampa na sankach powinna błyskać swoje a wyzwalacz pod lampą wyzwoli ten drugi wyzwalacz, który z kolei wyzwoli 560-TX a ten pozostałe lampy. Czy taka konfiguracja ma szansę zadziałać? Brakuje mi jednego YN622CII żeby sprawdzić

    Jeśli istnieje inny sposób wyzwolenia lamp zdalnie i lampy na sankach - chętnie wezmę pod uwagę wszelkie pomysły.

    Pozdrawiam
    Tomek
    --
    Tomasz Walas
    Tu możesz mnie lajknąć na fejsie. A tu obejrzysz moje portfolio.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: zdalne wyzwalanie lamp + lampa na sankach

    Lampa założona na sanki nadajnika to nie to samo, co lampa na sankach aparatu - jest wyzwalana jak na odbiorniku w grupie A.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3

    Domyślnie Odp: zdalne wyzwalanie lamp + lampa na sankach

    Dzięki za odpowiedź. Z wyzwalaniem lampy na sankach / na nadajniku jest najmniejszy problem. Gorzej z wyzwalaniem pozostałych lamp poprzez YN622CII. Rozwiązałem ten problem kupując lampę z wbudowanym wyzwalaczem YN560-TX i 622 nie używam wcale.
    --
    Tomasz Walas
    Tu możesz mnie lajknąć na fejsie. A tu obejrzysz moje portfolio.

  4. #4

    Domyślnie Odp: zdalne wyzwalanie lamp + lampa na sankach

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Walas Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Z wyzwalaniem lampy na sankach / na nadajniku jest najmniejszy problem. Gorzej z wyzwalaniem pozostałych lamp poprzez YN622CII. Rozwiązałem ten problem kupując lampę z wbudowanym wyzwalaczem YN560-TX i 622 nie używam wcale.
    Tak jak wyżej już opisano YN622CII mają tryb Mixmode, ale jest ograniczony. W skrócie tylko wyzwolisz, a parametry będziesz musiał biegać do lampy wklepać ręcznie.

    Mix Control Mode works with E-TTL and manual modes together, but loses the ability to manage
    manual levels from the camera. It is available only in 622 Mode.
    · Change to Mix Mode by holding down the [CH] button for several seconds.
    · The on-flash settings take priority. E-TTL and Manual can be mixed.
    · Types A and B cameras may be used.
    · A Type B camera defaults to hi-speed sync.
    · All Classes of flash may be used. Each flash (including an on-TX flash) can be set on-flash
    to E-TTL, Manual or Multi depending on the flash’s capabilities.
    · The camera’s Flash Mode is fixed as E-TTL.
    · A remote flash set to Manual cannot have its level set from the camera menus.
    · FEC, FEB, Ratio and Shutter sync can be set in-camera.
    · Use the camera menu to set the shutter sync mode. The on-flash setting is ignored.

    Zoom and Mix Control
    · The camera’s zoom menu setting is disabled.
    · Set each flash’s zoom setting on-flash – Auto or Manual 24 to 105mm.

    Puszki i słoiki z zaklinaczem piorunów.
    ___________________________________________
    http://flisinski.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •