Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Przesiadka z APS-C na FF

  1. #1
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Przesiadka z APS-C na FF

    Witam

    Po świetnie spędzonych czterech latach z moim pierwszym prywatnym aparatem nadszedł czas na zmianę sprzętu. Moja dzielna 600D z początku mi wystarczała. Mogę to śmiało stwierdzić - jest godna polecenia dla amatora. Tak też było ze mną, dopiero cztery lata temu zacząłem zagłębiać się w fotografię od strony praktycznej jak i technicznej - choć od najmłodszych lat mnie ten temat w miarę ciekawił, ponieważ mój tata robił kiedyś mnóstwo zdjęć, ale dopiero po skończeniu gimnazjum zdecydowałem, że pójdę do szkoły związanej z fotografią bo to jest to, co chciałbym w życiu robić - no i się nie myliłem

    Z każdym dniem łapałem na to coraz to większą zajawkę. Wychodziłem w miasto, żeby sobie po prostu postrzelać... potem aby uchwycić ciekawe sytuacje, intrygujące twarze, architekturę czy wyjechać w jakieś spokojne ciche miejsce i spędzić je z aparatem. Zacząłem tym żyć. Wkręciłem się w to, lecz w którymś momencie jednak zdałem sobie sprawę z tego, że mój sprzęt mnie ogranicza i będzie trzeba go wkrótce zmienić abym mógł zacząć działać w branży profesjonalnie.
    Oczywiście zaznaczę, że miałem już styczność ze studiem oraz dużo lepszym sprzętem od mojego (m.in. Canon 5D Mark II, Canon 6D)

    Nigdy nie inwestowałem w szkła, bo to co miałem mi wystarczało - EF-S 18-135mm USM, Helios 44M 58mm, Helios 44-2 58mm, a wiedziałem, że prędzej czy później będę musiał zmienić sprzęt więc jedyne co przez te cztery lata ze szkieł zakupiłem to standard EF 50mm 1.8 w pierwszej wersji właśnie z myślą o pełnej klatce

    Teraz przechodzę do sedna sprawy. Co wybrać? Starszą wersje aparatu a więcej zainwestować w szklarnię
    6D
    5D Mark III

    Czy może jednak warto wstrzymać się z kupnem i uzbierać tyle funduszy, aby kupić jeden z nowszych aparatów a mniej zainwestować w szklarnię
    6D Mark II
    5D Mark IV

    Liczę na odpowiedzi od osób, które miały te aparaty w dłoni oraz wiedzą na co stać wymieniony wyżej sprzęt i mają już doświadczenie

    Czekam na sugestie

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    5d3. Polecam. + szkło. Ale jakie? Nie napisałeś czego oczekujesz w zakresie ogniskowej. Masz 50mm, przypnij do 5d3 i rób zdjęcia :-)

  3. #3
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    5d3. Polecam. + szkło. Ale jakie? Nie napisałeś czego oczekujesz w zakresie ogniskowej. Masz 50mm, przypnij do 5d3 i rób zdjęcia :-)
    Jeżeli zoomy to prawdopodobnie jeden, dwa z tych: 16-35mm / 24-70mm / 24-105mm / 70-200mm
    Jeżeli patrzeć na stałki myślałem nad: 35mm / 85mm
    Ostatnio edytowane przez norbi_g ; 30-05-2018 o 13:18

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    5d4 na takie pstrykanie amatorskie za drogi ale jak Cię stać kto zabroni.

    J/w 5d3 szkła ... zależy do czego, ogólnie większość eLek jest ok.

  5. #5
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    5d4 na takie pstrykanie amatorskie za drogi ale jak Cię stać kto zabroni.

    J/w 5d3 szkła ... zależy do czego, ogólnie większość eLek jest ok.
    Aparat będzie głównie służył do portretów w plenerze (rzadko korzystam ze studia), do krajobrazów, architektury oraz fotografii ulicznej.
    Zależy mi na tym, aby aparat dawał radę w ciężkich warunkach na wysokim ISO oraz żeby AF był celny i szybki.

    Już mam małe doświadczenie i kupuję aparat w celach zarobkowych.
    Ostatnio edytowane przez norbi_g ; 30-05-2018 o 18:01

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Kup 5D mark IV i szkła: 35 mkII do krajobrazów, architektury i street oraz 135 do portretów w plenerze.
    Kolega tak kupił w celach zarobkowych i sobie chwali, obskoczy tym wszystko.
    Po takim wydatku skup się na pozyskiwaniu zleceń (reklama, www, ulotki) żeby sprzęt sie zwrócił i żebyś zarobił na życie.
    Canon -> Fuji

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Wydaje mi się, że warto zacząć rozważania w sposób profesjonalny. Zastanowić się najpierw jakich obiektywów potrzebujesz a potem do czego je podłączyć. Co więcej napisałeś, że ogranicza Cię aparat, ale nie napisałeś dlaczego? Może tak jest, że jednak ograniczają Cię twoje obiektywy?

  8. #8
    Awatar norbi_g
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    26
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Wydaje mi się, że warto zacząć rozważania w sposób profesjonalny. Zastanowić się najpierw jakich obiektywów potrzebujesz a potem do czego je podłączyć. Co więcej napisałeś, że ogranicza Cię aparat, ale nie napisałeś dlaczego? Może tak jest, że jednak ograniczają Cię twoje obiektywy?
    Kilka postów wyżej wymieniłem obiektywy nad którymi się zastanawiam. Często robię zdjęcia nocą a mój aparat na ISO 800 już bardzo szumi i ma problem z ostrzeniem. Jakość obrazka nie jest zadowalająca.
    Pracowałem z moją starą 50mm na lepszej puszce w podobnych warunkach i różnica była kolosalna.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    dmk3 + 16-35mm+24-105mm jeśli lub 16-35mm+24-70mm+70-200mm do tego masz stałoogniskową 50mm
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Przesiadka z APS-C na FF

    Cytat Zamieszczone przez norbi_g Zobacz posta
    Kilka postów wyżej wymieniłem obiektywy nad którymi się zastanawiam. Często robię zdjęcia nocą a mój aparat na ISO 800 już bardzo szumi i ma problem z ostrzeniem. Jakość obrazka nie jest zadowalająca.
    Pracowałem z moją starą 50mm na lepszej puszce w podobnych warunkach i różnica była kolosalna.
    Mam ten aparat i wiem jak on szumi na iso800. Ale jeśli do tego aparatu podepniesz obiektyw o dwie działki jaśniejszy to zamiast iso800 będziesz miał iso200 :-P A na takiej czułości ten aparat wciąż robi dobre zdjęcia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •