Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon 7D na Olympus OM-D 10

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Cześć,

    Zastanawiam się nad zmianą Canona 7D. Posiadam do niego obiektyw Canon 50 mm 1,8 STM.
    Jest już nawet wystawiony na aukcjach w dobrych cenach.
    Chciałbym zmienić na Olympusa OM-D Mark 10, wersja 1.
    Nie robię ślubów, ani tego typu zarobkowych spraw. Głównie wycieczki, jakiś tam obrazek natury, troszkę ze spacerów uliczne zdjęcia.

    Chcę zmienić, ponieważ 7D jest jednak troszkę za duży i za ciężki na codzienne wyprawy.

    Czy warto ?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Poproszę o link do aukcji.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Wziąłbym Canona M50 zostawiając sobie 50-tkę STM , jeśli Ci odpowiada to szkło (oczywiście potrzebny będzie adapter). A potem dokupił 22/2
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-05-2018 o 11:17

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    M50 fajny, ale nie ta cena, którą mam przeznaczoną

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    to moze po prostu 200D albo 800D, w zaleznosci od upodoban. z kitem 18-55 jest male ale sensowne w obsludze, a optycznie zupelnie uczciwe
    www albo tez flickr

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Nie podobają mi się 200D i 800D

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Rozumiem twoją decyzję bo sam mam 7d MKI i MKII + cały worek szkieł i chce na co dzień kupić coś małego.
    Mam też eosa M2. Dlaczego też myślę o olku? Nie ujmując nic canonowi by nikogo nie urazić w M2 brakuje mi wizjera bo wzrok mam słaby.
    Natomiast M50 albo M5 nie kupię bo to nie wiele zmieni. obiektywy nadal będą duże i ciężkie. Sam chce kupić M10 tyle że uważam iż lepszym wyborem jest MKII z obiektywem 14-42 EZ - bardzo mały i niesamowicie funkcjonalny zestaw. Co do jakości zdjęć - przy iso 200-1600 nie odczujesz różnicy co do ziarna. Na plus trzeba uznać u olka wyciąganie ze świateł i cieni na minus balans bieli. Co do kolorów to można ustawić pod siebie. Af w jasnych miejscach nie odczujesz różnicy w ciemności i w ruchu to już gorzej ale nie tragicznie.
    Bawiłem się tym zestawem i wiem co robię - dzo czego innego będę używał 7d a do czego innego olka choć znając życie 70% zdjęć będzie robionych olkiem a 30% canonem - szybkie akcje i coś zarobkowego gdzie liczy się wielkość aparatu a nie to co on potrafi .
    Zastanów się nad MKII i obiektywem EZ - na pewno to wiele zmieni pod względem wielkości choć taki zestaw do najlżejszych nie należy.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 7D na Olympus OM-D 10

    Olympus MKII jest trochę droższy, także jednak zostanę przy opcji MKI.
    Z tego 7D jestem bardzo zadowolony, ale jednak nie robię zdjęć zarobkowych. Jedynie dla własnej przyjemności, także Olympus MKI chyba w zupełności wystarczy :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •