Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jaki darmowy program do raw

  1. #1

    Domyślnie jaki darmowy program do raw

    witam, jaki darmowy program polecacie do obróbki plików raw? Znalazłem darktable, a także klucz do aftershot 3 ale wersja nie pro, niepełna i dxo photolab, ale też wersja nie pełna, tych kluczy co kiedyś rozdawali za darmo. Co polecacie, może jakiś inny program?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    witam, jaki darmowy program polecacie do obróbki plików raw? Znalazłem darktable, a także klucz do aftershot 3 ale wersja nie pro, niepełna i dxo photolab, ale też wersja nie pełna, tych kluczy co kiedyś rozdawali za darmo. Co polecacie, może jakiś inny program?
    Raw therapee jeszcze jest oraz canonowski DPP.

  3. #3
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    + DarkTable
    + polowanie na darmową wersję DxO Optics Pro (czasem puszczają za free, ale są to oferty ograniczone czasowo)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #4

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    A ja polecam Fotor. Ostatnie wersje mogą naprawdę się spodobać, szczególnie osobom, które lubią się zdjęciami bawić. Stąd można ściągnąć: https://www.fotor.com/windows/index.html (dla maca z app store). Od razu tłumaczę czemu. Bo można zdjęcie poprawić (jak w klasycznych innych programach, jasność, kontrast, ostrość itd.), bo można korzystać z gotowców, bo można poprawić twarz na portrecie ściemnić niebo i ogólnie sporo zrobić naprawdę się nie napracując.

    Jest sporo filmów, pokazujących możliwości programu, może na początek: https://www.youtube.com/watch?v=dBy__3GVFg0

  5. #5

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    + polowanie na darmową wersję DxO Optics Pro (czasem puszczają za free, ale są to oferty ograniczone czasowo)
    Z DxO - może być teraz krucho. A przynajmniej nie liczyłbym zbyt szybko na darmowe okazje. Są w tzw. upadłości. Nie wiadomo jak to się skończy - ale obecnie zarządza nimi francuski odpowiednik naszego syndyka. Oby to nie był koniec - sam po ostatniej aktualizacji samodzielnego LR (6.14) - kupiłem DxO PhotoLab Elite i jestem więcej niż zadowolony. Z darmowych DPP. Lub z tańszych izraelski Picktorial - o ile działasz na Mac'u ? Jest w nieustającej, wiecznie odnawiającej się promocji za 39,99 USD - można wypróbować.
    Ostatnio edytowane przez PavelZet ; 18-05-2018 o 18:10

  6. #6

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Nie trzeba polować. DXO 11 ciągle za darmo: https://www.dxo.com/us/digitalcamerauk

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Cytat Zamieszczone przez krzyskle Zobacz posta
    witam, jaki darmowy program polecacie do obróbki plików raw? Znalazłem darktable, a także klucz do aftershot 3 ale wersja nie pro, niepełna i dxo photolab, ale też wersja nie pełna, tych kluczy co kiedyś rozdawali za darmo. Co polecacie, może jakiś inny program?
    DPP canona.

  8. #8

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Cytat Zamieszczone przez Vertidonar Zobacz posta
    Nie trzeba polować. DXO 11 ciągle za darmo: https://www.dxo.com/us/digitalcamerauk
    o dzięki! a nie wiesz jeszcze czy współpracuje ta wersja z nik collection ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    Jeżeli w ogóle współpracuje to chyba jedynie za pomocą opcji "Eksportuj do aplikacji"

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: jaki darmowy program do raw

    A ,który jest najprzyjemniejszy w użytkowaniu i podobny do LR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •