Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [s1amber] Przyroda

  1. #1

    Domyślnie [s1amber] Przyroda

    1. Mniszek lekarski

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dandelion.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	217,5 KB
ID:	744

    2. Szyszka sosny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_9633.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	218,2 KB
ID:	745

    3. Huba pod oblężeniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7173.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	209,3 KB
ID:	747

  2. #2
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [s1amber] Przyroda

    Jeśli się nie mylę to Twoje pierwsze kadry w zabawie z fotografią ....
    Ale drąż temat dalej, jak na razie to -taki proste ,,pstryki''
    Zdjęcie nr 1 - Kwiat -mniszek, rośnie w naturze w pionie, więc lepszym kadrem było by kadrowanie pionowe....
    Reszta bez komentarza....

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: [s1amber] Przyroda

    hehe, też tak miałem że pierwsze wyjście z aparatem w plener to strzelałem co popadnie, aby tylko zdjęcie zrobić i zobaczyć jak wyszło.

    Każdy chyba miał takie początki, przynajmniej w fotografii cyfrowej gdzie zdjęcie teoretycznie nie kosztuje nic

    Na forum trafią Ci się przeróżne komentarze. Po prostu nie bierz tego do siebie i się nie obrażaj. Wyciągaj wnioski a z każdym kolejnym zdjęciem będzie coraz lepiej.

    Szyszka, pomijając sensowność takiego kadru i tego co miał przedstawiać, trochę za ciemna.

    jak napisał Italy, pstrykaj, pstrykaj i jeszcze raz pstrykaj.
    Im dalej w las tym więcej będziesz wiedział lub wiedziała (nie ma podpisu a po samym nicku ciężko wyczuć)

    Za rok wrócisz do tych zdjęć z pierwszego posta i będziesz mieć sporo śmiechu

    Tak jak napisałem wyżej, nie bierz do siebie komentarzy które mogą się pojawić tylko wyciągaj z nich wnioski.
    Wrzucaj kolejne fotki.

    Pobaw się RAW-ami. Większość zdjęć, na pierwszy rzut oka źle naświetlonych, da się tam poprawić (jak choćby tą szyszkę).
    Z czasem gdy Cię to wciągnie, kup Lightrooma lub zainstaluj jakiś darmowy program do obróbki RAWów. Naprawdę warto.

    Pozdrawiam
    adamm
    Canon 70D, EF-S 18-135 KIT, EF 100L 2.8 IS USM, YN600EX-RT, 1x400Ws, 2x300Ws

  4. #4

    Domyślnie Odp: [s1amber] Przyroda

    Chyba faktycznie to "wyczucie" przychodzi z czasem bo na moje amatorskie oko zdjęcie "Huba pod oblężeniem" jest rewelacyjne !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •