Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

  1. #1
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Hej,
    użytkuje z powodzeniem swojego Canona 5D MK III w górach. Głównie się z nim wspinam, więc w grę wchodzą zdjęcia ludzi znajdujących się pode mną. O ile na łatwych drogach nie mam z nim problemów bo montuje sobie dodatkowe 2kg na plecach (35 1.4 L II lub 85 1.2 II) to w przypadku dróg trudniejszych już każdy gram się liczy. W dodatku rozwalić podczas odpadnięcia sprzęt za grubo ponad 10k to też średnia opcja.

    W tym roku mam zamiar podziałać trochę na drogach trudniejszych i szukam czegoś małego, ale jakościowo lepszego od telefonu do strzelania zdjęć.

    W takim body obiektywów zmieniać nie będę na pewno. Liczy się rozmiar i waga oraz ogniskowa odpowiadająca rozmiarowi 35mm z pełnej klatki.

    Kolega polecił mi RXII. Jest ********y. Pełna klatka, obiektyw 35mm, ale cena jak na zapas jednak trochę za duża. Na allegro znajdują się wersje RX1, które już "wyglądają" dużo lepiej.
    Ewentualnie zastanawiam się nad np. Sony A6000 + Sony 20mm F/2.8. Cena z allegro za sprzęt pokroju "nowego" wynosi około 2000zł. Zastanawiam się jedynie jak jest z jakością zdjęć takiego zestawu? Warunki w jakich będę się wspinać raczej będą dobre (słoneczne dni). Nie zależy mi kompletnie na stabilizacji matrycy, obiektywu ani dużym ISO. Ciekaw jestem czy jest sens kupna takiego sprzętu np. w porównaniu z telefonem Samsung S8/9.

    Będę wdzięczny za pomoc.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Hej,
    mogę Ci z czystym sumieniem polecić mój backup - GR II (Ricoh). Co prawda to ekwiwalent 28mm, ale jakość zdjęć świetna!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Hej,
    użytkuje z powodzeniem swojego Canona 5D MK III w górach. Głównie się z nim wspinam, więc w grę wchodzą zdjęcia ludzi znajdujących się pode mną. O ile na łatwych drogach nie mam z nim problemów bo montuje sobie dodatkowe 2kg na plecach (35 1.4 L II lub 85 1.2 II) to w przypadku dróg trudniejszych już każdy gram się liczy. W dodatku rozwalić podczas odpadnięcia sprzęt za grubo ponad 10k to też średnia opcja.

    W tym roku mam zamiar podziałać trochę na drogach trudniejszych i szukam czegoś małego, ale jakościowo lepszego od telefonu do strzelania zdjęć.

    W takim body obiektywów zmieniać nie będę na pewno. Liczy się rozmiar i waga oraz ogniskowa odpowiadająca rozmiarowi 35mm z pełnej klatki.

    Kolega polecił mi RXII. Jest ********y. Pełna klatka, obiektyw 35mm, ale cena jak na zapas jednak trochę za duża. Na allegro znajdują się wersje RX1, które już "wyglądają" dużo lepiej.
    Ewentualnie zastanawiam się nad np. Sony A6000 + Sony 20mm F/2.8. Cena z allegro za sprzęt pokroju "nowego" wynosi około 2000zł. Zastanawiam się jedynie jak jest z jakością zdjęć takiego zestawu? Warunki w jakich będę się wspinać raczej będą dobre (słoneczne dni). Nie zależy mi kompletnie na stabilizacji matrycy, obiektywu ani dużym ISO. Ciekaw jestem czy jest sens kupna takiego sprzętu np. w porównaniu z telefonem Samsung S8/9.

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Zrobiłem trochę zdjęć RX2.
    Gdy zaczniesz nim fotografować to "za chwilę" nie będzie to zapas ale główne Twoje body.
    A 42 Mpix oraz brak filtra to "potęga"

    Ja najwięcej robię zdjęć przy 25mm.
    Gdyby RX3 miało ogniskową 25mm to bym się przesiadł i sprzedał cały swój sprzęt, "pusty" plecak

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-04-2018 o 21:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #4
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    No tak, RX2 to może i potęga, ale nie wydam na "backup" więcej kasy niz na swój podstawowy sprzęt. To bez sensu i kłóci się kompletnie z tym co napisałem wyżej.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Hej,
    mogę Ci z czystym sumieniem polecić mój backup - GR II (Ricoh). Co prawda to ekwiwalent 28mm, ale jakość zdjęć świetna!
    Fajnie. Poczytam o nim, tylko szkoda, że 28mm :-(

    Z tego co widzę, za tą samą cenę mogę mieć a6000 + Sony 20 2.8. Optycznie to nie będzie lepsze rozwiązanie? Od razu zakładam, że nie będę miał w planie zmieniać szkieł w tym aparacie. To ma być konkretny zestaw do konkretnego celu.
    Ostatnio edytowane przez szymkowski ; 20-04-2018 o 21:44
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    No tak, RX2 to może i potęga, ale nie wydam na "backup" więcej kasy niz na swój podstawowy sprzęt. To bez sensu i kłóci się kompletnie z tym co napisałem wyżej.



    Fajnie. Poczytam o nim, tylko szkoda, że 28mm :-(

    Z tego co widzę, za tą samą cenę mogę mieć a6000 + Sony 20 2.8. Optycznie to nie będzie lepsze rozwiązanie? Od razu zakładam, że nie będę miał w planie zmieniać szkieł w tym aparacie. To ma być konkretny zestaw do konkretnego celu.
    Najogólniej posiadanie 2 systemów to mało sensowne i kłopotliwe w stosowaniu.
    Inna filozofia menu, inna obsługa w (zaawansowanym) postprocesie itd.

    Jeśli Twoje potrzeby nie są związane z dużą ilością pikseli matrycy (wydruki, duży crop), obojętne Ci czy APS-C czy FF to albo znajdź coś ze stajni Canona "w góry" albo poczekaj na nowy bezlusterkowiec

    Lub po prostu przejdź na nowy system, (np. Sony bezlusterkowe ) tak jak ja to kiedyś zrobiłem, sprzedałem 5D3 z kilkoma L-kami
    Wtedy rozważ też czy potrzebujesz aż 2 różne body.
    Jakieś A7 z obiektywem 35 mm 2.8 jest na prawdę małe

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-04-2018 o 22:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    E tam, zależ co potrzebujesz i do czego ma być stosowane.

    Nie mam zamiaru na tym zarabiać a przynajmniej nie taki mam główny cel.
    Do czego mi ten aparat potrzebny? Do tego, że wspinając się, ciężko trzymać tak duży aparat z ciężkim obiektywem na plecach (w innym miejscu) i nie przeszkadzać sobie. Do tego po prostu noszenie tak drogiego sprzętu, który dosyć mocno narażony jest na zniszczenie również jest średnio mądre, zwłaszcza, że to mój prywatny sprzęt.

    Nowy / drugi aparat musi po prostu trafiać w punkt, robić to szybko i prezentować odpowiednią jakość (lepszą od telefonu). Nie potrzeba mi usuwania szumów, odchylanego ekrany, wifi, nfc i masy innych niepotrzebnych w fotografii rzeczy. Fajnie jeśli uda się wywołać z tego stosunkowo duże zdjęcie do 70-100cm o dobrej jakości. Aparat chce wyciągnąć z kiszeni, włączyć, strzelić zdjęcie(a) i schować go znowu do kieszeni nie zagłębiając się w opcje / ustawienia / menu. Dlatego nie przeszkadza mi inny producent czy inna obsługa. Wcisnę guzik "shot" i tyle.

    Czekając na nowy bezlusterkowiec to jak czekać na nowy sprzęt. Zawsze znajdzie się coś lepszego, nowszego, posiadającego lepsze opcje i kto wie co jeszcze. Elektronika to niekończący się pościg. Do tego oczywiście nowszy sprzęt będzie droższy. Znowu bez sensu w przypadku zniszczenia. Mógłbym zainteresować się Canonem do którego bym podpiął swoje obiektywy, ale są na tyle duże, że to nie ma sensu.

    A7 wygląda całkiem spoko. Być może to jest wyjście z tej sytuacji. Właśnie staram się to ogarnąć.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    750D/760, lub coś nowszego.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Moim typem byłby 6d z naleśnikiem 40 2.8 .

  9. #9
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    750D/760, lub coś nowszego.
    Praktycznie "żadna" różnica w wymiarach.

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Moim typem byłby 6d z naleśnikiem 40 2.8 .
    To prawie to samo co 5D. 180g różnicy na wadze. Praktycznie takie samo body. To po co wymieniać? Czytałeś do czego mi aparat jest potrzebny czy nie specjalnie?
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Praktycznie "żadna" różnica w wymiarach.



    To prawie to samo co 5D. 180g różnicy na wadze. Praktycznie takie samo body. To po co wymieniać? Czytałeś do czego mi aparat jest potrzebny czy nie specjalnie?
    EF-S'y lżejsze zyskasz na wadze no i puszka mniejsza.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •