Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Wątek: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

  1. #41
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Gdzieś widziałem zdanie, że optycznie II nie różni się specjalnie od I. Nie wiem ile w tym prawdy, nie zgłębiałem tematu.

    Od M100 odrzuca mnie trochę jakość wykonania i brak jakichkolwiek uszczelnień, co w górach może mi zabić aparat...
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    ja bym wziął jakąś 1-calówkę, np. Panasa Lx15 - mały i wszystkomający

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Ponieważ zależy Tobie chyba na ff, a jednocześnie bez sensu będzie przepłacać, to weź Sony a7 II i do tego jakieś małe stałe szkło. Sony to niestety sprzęt, który bardzo traci na wartości, a te a7II są już tanie (choć możliwe że będą niebawem jeszcze dużo tańsze).

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Gdzieś widziałem zdanie, że optycznie II nie różni się specjalnie od I. Nie wiem ile w tym prawdy, nie zgłębiałem tematu.

    Od M100 odrzuca mnie trochę jakość wykonania i brak jakichkolwiek uszczelnień, co w górach może mi zabić aparat...
    Wygląd na to że :
    - nie masz kłopotów z wyborem aparatu
    - a masz problem z jasnym/precyzyjnym zdefiniowaniem swoich wymagań jakie ten aparat ma spełniać


    Każdy aparat który kupisz nie będzie spełniał wszystkich Twoich wymagań (już uświadomionych i jeszcze nie uświadomionych)
    I musisz się z tym pogodzić, wziąć "na klatę"

    Możesz zastosować albo klasyczną metodę wyboru albo klasyczną z podejściem strategicznym

    a. Klasyka
    Musisz ustalić priorytety w swoich/tych wymaganiach i wybrać ten który spełni najwięcej wszystkich "od góry", bez "przeskoku"
    Jeśli/Gdyby Twoja lista priorytetowa była taka :
    1. mały, lekki do kieszeni plecaka
    2. 35mm
    3. jakość wykonania
    4. jakość zdjęć
    5. cena do Y zł

    To ze zbiory tych które mieszczą się do kieszeni plecaka wybierasz te które mają obiektyw 35mm.
    Jeśli z wyboru zostały Ci np. 3 aparaty to oceniasz/eliminujesz te które z nich nie spełniają jakości.
    jeśli został jeden to go kupujesz, a jeśli więcej to ocena wg. następnego kryterium itd.

    b. Strategia
    Jeśli chcesz :
    - zostać w Canonie ale przejść do nowej technologii bezlustra
    - zmienić/zobaczyć jak jest w innych systemach
    - ................
    to trzeba to wpisać do listy priorytetów na odpowiednim miejscu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-04-2018 o 08:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #45
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    ja bym wziął jakąś 1-calówkę, np. Panasa Lx15 - mały i wszystkomający
    Gdybym miał mieć taki aparat to bym wolał robić zdjęcia komórką. Do tego power bank w kieszeni i pewnie by było "podobnie".

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ponieważ zależy Tobie chyba na ff, a jednocześnie bez sensu będzie przepłacać, to weź Sony a7 II i do tego jakieś małe stałe szkło. Sony to niestety sprzęt, który bardzo traci na wartości, a te a7II są już tanie (choć możliwe że będą niebawem jeszcze dużo tańsze).
    Nigdzie nie pisałem, że zależy mi na FF. Zależy mi na obiektywie odpowiadającym 35-tce na FF.

    A7 II jest:
    - duży / minimalnie mniejszy od Canona. Różnica to 3cm szerokości i 2 wysokości. To tyle co nic.
    - drogi / za tą cenę mógłbym mieć już RX1 z obiektywem. Do tego RX1 dużo lżejszy i już z obiektywem.
    @jan pawlak - poniekąd piszesz prawdę, jednak już wyżej zrobiłem jakieś porównanie i opisałem co z niego wyszło.

    System nie jest istotny. Nie jest istotny również zmienianie obiektywów.

    Póki co mogę powiedzieć, że idealnym aparat dla mnie:
    RX1 II - ze względu na to, że ma wszystko co potrzebuję, ale cena dla mnie jest za wysoka i aparat za drogi jak na możliwość zniszczenia jak i dla zdjęć amatorskich.
    RX1 I - wydaje się strzałem w 10-tkę. 35-tka, pełna klatka, super obiektyw + jakość wykonania. Cena za używkę 4200zł (allegro - nie wiem jak ze stanem aparatu). Jest to aparat najlepszy i spełnia moje wszystkie wymagania oprócz ceny. Wolałbym tańszy :-)
    Canon 5M + 22 STM. Nie jest FF, ale z obiektywem 22 2.0 stanowi odpowiednik 35-tki na FF. Za cenę 3000zł (dużo taniej) niż RX1. 10g cięższy (tyle co nic) i minimalnie większy, ale dużo tańszy. Nie wiem tylko jak z jakością obrazka?

    "Znalazłem" jeszcze przed chwilą M6. Wydaje się równie dobry co M5 z tym, że mniejszy bo bez wizjera. Właśnie patrzę na testy na optycznych.

    Taki aparat mógłbym sobie zawiesić na plecy (400g to tyle co nic) odpowiednią taśmą i nawet bym go nie zauważył.

    Wydaje mi się, że jako backup jest to chyba najlepsze i zarazem najtańsze rozwiązanie. Szkoda tylko, że obudowa jest bardziej gumowa niż magnezowa jak w Sony, ale z drugiej strony guma powinna być bardziej wytrzymała w kontakcie ze skałą.
    Ostatnio edytowane przez szymkowski ; 23-04-2018 o 10:09
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  6. #46
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Przeczytałem test M6 i wydaje się, że zostaje mi do wyboru M5.

    Jedyne czego się obawiam to jakości zdjęć. Że kupię aparat a obrazek będzie co najwyżej "średni" w porównaniu do 5D. Czy słusznie?
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Przeczytałem test M6 i wydaje się, że zostaje mi do wyboru M5.

    Jedyne czego się obawiam to jakości zdjęć. Że kupię aparat a obrazek będzie co najwyżej "średni" w porównaniu do 5D. Czy słusznie?
    Tutaj porównanie przydatności/jakości aparatów w różnych sytuacjach zdjęciowych jako cechy : głębia koloru, zakres dynamiki oraz szumy przy słabym oświetleniu
    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...__1113_894_795
    W tych cechach EOS M5 niewiele ustępuje 5D3 ale RX1 ma je lepsze.

    A tutaj porównanie jakości technicznej zdjęć za które odpowiada układ obiektyw+matryca
    https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...19_833_989_819
    Na przykład ostrość zdjęć na 5D3 + 35mm f/1.54 będzie nieco lepsza od M5+ 22 STM ale wyraźnie gorsza od RX1
    Czyli jakość zdjęcia M5+ 22 STM oraz jego ostrość będzie trochę gorsza od 5D3 + 35 f/1.4 ale będą w obu przypadkach gorsze niż dla RX1.

    W "normalnych" warunkach (jasno, monitor lub małe wydruki) w większości prezentacji różnicy pomiędzy jakością zdjęć z M5 a z 5D3 można nie zauważyć
    Gdy jednak np. słabe oświetlenie lub np. duże wydruki to aparaty wyżej w rankingu dają widoczną przewagę w jakości technicznej zdjęć.
    W tym przypadku 5D3 jest lepszy, RX1 jeszcze lepszy a RX2 byłby "prezesem"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-04-2018 o 11:47
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Ok. Zobacz jeszcze Olympus tg-5... Nie będzie reklamowych testów na dxo, bo Olympus też im nie płaci za pozycjonowanie. Ale jest recenzja na dpreview.

  9. #49
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Na moje szczęście mam wersję 35 1.4 L II, która jest sporo lepsza od I. Ale to nie ważne...

    Wychodzi więc na to, że M5 jest / będzie OK do moich zastosowań.

    Dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ok. Zobacz jeszcze Olympus tg-5... Nie będzie reklamowych testów na dxo, bo Olympus też im nie płaci za pozycjonowanie. Ale jest recenzja na dpreview.
    12 mpx?
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Mała alternatywa w góry dla Canon 5D MK III. A6000? RX1?

    Ale że co? Szukasz aparatu z ilością mpx? Czy takiego co robi fajne foty.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •