Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Nowy laptop. Problem.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    15

    Domyślnie Nowy laptop. Problem.

    Witam. Mam pewien problem. Zajmuje się fotografią typowo amatorsko i sprzęt jaki zawsze używałem do obróbki również był amatorski. Jakiś czas temu padł mi laptop Asus (nie pamiętam modelu) ale na nim fajnie obrabialo się zdjęcia. Po jego awarii byłem zmuszony kupić coś taniego na przetrwanie i wybór padł na Lenovo miix 300 (tablet z klawiaturą) Sprzęt ten jest mały, powolny ale niezależnie pod jakim kontem patrzyłem na ekran, to zawsze widziałem to samo. Zdjęcie obrobione na tym sprzęcie zawsze potem na telefonie wyglądało tak samo (zdjęcia publikuje głównie na Instagramie, więc ma to dla mnie duże znaczenie). Przyszedł czas na zakup czegoś lepszego i wybór padł na Laptop ACER Aspire 5 i5-8250U. Ma ips, jest wydajny (jak na moje potrzeby), ale mam z nim problem. Chodzi o ekran. Każda zmiana ustawienia konta ekranu, powoduje, że zdjęcie wygląda inaczej. Nie wiem jak na nim pracować, bo nie wiadomo kiedy widzę to tak jak widzieć powinienem. Jest na to jakaś porada? Trochę się załamałem i nie wiem czy nie popełniłem dużego błędu zakupując ten sprzęt. Dodam jeszcze że na obecną chwilę nie stać mnie na monitor graficzny. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    Czy aby na pewno masz w tym laptopie matrycę IPS?

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    https://www.mediaexpert.pl/laptopy/l...m_nooverride=1 jest to sprzęt z tego linku. W opisie jest napisane IPS. Jest możliwe żebym został oszukany?
    Ostatnio edytowane przez DamianDami ; 13-04-2018 o 12:29

  4. #4
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    W opisie pisze: "Realistyczne kolory ożywają dzięki ekranowi o przekątnej 15,6 cala w rozdzielczości Full HD 1080p wyposażonemu w technologię IPS"

    Dziwny opis: "Technologia IPS". Rozdzielczość Full hd 1080p - matryce ips mają większe rozdzielczości.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 13-04-2018 o 12:38

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    Ale czytałem też jakieś testy i niby ma to IPS. Mam możliwość jakoś to sprawdzić? Bo o zwrocie chyba mogę zapomnieć?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    Taki prosty sposób na rozpoznanie matrycy: https://www.youtube.com/watch?v=9k4XjFENxV4

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    No to u mnie to wygląda bardziej jak na tym z prawej...

  8. #8
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    Możliwe, że zostałeś oszukany. W IPS w zależności od kąta nic nie powinno się zmieniać, nawet gdy to 160 czy 170 stopni. W tn (chyba każdym) im bardziej płasko tym większy "negatyw", a zmiana kąta w ogóle często oznacza zmianę jasności zdjęcia.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    Niezgodność towaru z umową.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Nowy laptop. Problem.

    No to poradziles tak, ze wpusciles w maliny. Tej instytucji nie ma od kilku lat.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •