Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: World Press Photo 2018

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie World Press Photo 2018

    Jak wrażenia z tegorocznego WPF?

    https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2018

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Chyba jak zwykle: mieszane To specyficzny konkurs, bo występuje w nim zestaw zdjęcie + opis i czasem to opis robi całą robotę, a zdjęcie jest tylko ilustracją do opisu, a czasem samo zdjęcie się broni.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Mam wrażenie (nie tylko w tej edycji, ale od ładnych paru lat), że duża część zdjęć to ustawki, a nie zdjęcia reportażowe. Taki rodzaj fotografii oczywiście też jest spoko, ale pod warunkiem że się otwarcie do tego przyzna.

    Od kiedy Steve McCurry przyznał: "I'm a Visual Storyteller Not a Photojournalist" dużo lepiej mi się ogląda jego prace, nie muszę się zastanawiać co jest realne, a co nie lub wierzyć w to, że koleś ma seryjnego farta. Mogę skupić się tylko na tym jak działa finalny efekt.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Pierwsze miejsce do przewidzenia (zresztą tak samo jak w 2017). Każdy w zasadzie kto po raz pierwszy zobaczył to zdjęcie wiedział, że wygrana ma pewną. Resztę muszę dokładnie obejrzeć bo konkurs duzy

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Mnie ciekawi co innego. Gdyby te zdjęcia pokazać na forum (obojętnie którym), bez wskazywania skąd pochodzą - anonimowo, jakie byłyby komentarze? :-) Czy sprzęt był wystarczający, czy lecą w lewo, czy obróbka do d.., a statyw drgał?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Mnie ciekawi co innego. Gdyby te zdjęcia pokazać na forum (obojętnie którym), bez wskazywania skąd pochodzą - anonimowo, jakie byłyby komentarze? :-) Czy sprzęt był wystarczający, czy lecą w lewo, czy obróbka do d.., a statyw drgał?
    To jest jednak Press Photo. Niektóre zdjęcia można określić jako przebłyski fotograficznego geniuszu, a część jako zwykłe ilustracje do opisanej historii. Te ostatnie mogłyby na forach, czy w innych konkursach typowo fotograficznych, wypaść blado.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To jest jednak Press Photo. Niektóre zdjęcia można określić jako przebłyski fotograficznego geniuszu, a część jako zwykłe ilustracje do opisanej historii. Te ostatnie mogłyby na forach, czy w innych konkursach typowo fotograficznych, wypaść blado.
    No tak. Z tym że dla mnie fotografia to właśnie zwykła ilustracja opisująca historię :-) Przede wszystkim, acz nie jedynie oczywiście.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No tak. Z tym że dla mnie fotografia to właśnie zwykła ilustracja opisująca historię :-) Przede wszystkim, acz nie jedynie oczywiście.
    w tym konkursie "Press" jest przed "Photo"

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    w tym konkursie "Press" jest przed "Photo"
    Ale wiesz, że tłumaczenia z angielskiego dokonujemy w nieco innym szyku? Nieważne zresztą, szkoda dyskusji.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: World Press Photo 2018

    Jak zwykle świetne, mocne, często przytłaczające fotografie. Nie da się obok tego przejść obojętnie albo od razu zapomnieć. Jeśli miałbym coś komentować negatywnie to tylko relatywnie niską nagrodę za czołowe miejsca. To chyba najbardziej znany konkurs foto. Ma znaczący wpływ na świat fotografii. Cała branża producentów sprzętu powinna stanąć na wysokości zadania i trochę wspomóc finansowo. Chwalenie się, że najwięcej zdjęć Nikonem, albo Canonem nie wystarczy - wyskakujcie panowie z dolarów
    Miłego dnia
    moja www

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •