Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Wycena zdjęć produktowych

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Wycena zdjęć produktowych

    Cześc :)

    Mam pewien problem i nie wiem jak się za to zabrać.
    Wykonuje zdjęcie portretowe, slubne a teraz dostałam zapytanie od firmy na zdjęcia produktowe.
    Jak je wycenić?
    Zdjęcia mają być wykonane w firmie (podobno mają białe ściany i oświetlenie tez jest ok, ale na pewno wezme swoje) i oddane w formiacie TIF bez tła.
    Produkt 4-5 zdjęć. Facecik mówi, że taka sesja trwa miej więcej 2-4h w zależnosci od ilości produktów.
    Dostałam też info, że wolą płacić od godziny niż od produktu.
    Dla mnie to troche zagmatwane i mam nadzieje, że pomożecie :)

    Nie oczekuje, że powiecie mi ile mam dokłądnie policzyć za takie zlecenie.
    Będe wdzięczna za doradzenie ile najmniej powinno się barć za takie zlecenia i czy rzeczywiście liczyć od godziny a nie produktu.
    I jak macie ochote, to mozecie tez napisac ile Wy byście za takie zdjęcia policzyli ;)

    Z góry dzięki ;)

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Hej,
    cena zależy m.in. od ilości czasu, jaki Ci zajmie sesja i obróbka, więc pytanie podstawowe - jakiego typu to będą przedmioty? Nie chodzi o konkrety - ale rodzaj (np. ubrania, zabawki, butelki, potrawy. itd) - bo ilość czasu potrzebna na wykonanie dobrych zdjęć jednej potrawy, a jednej zabawki - różni się diametralnie

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Hej,
    cena zależy m.in. od ilości czasu, jaki Ci zajmie sesja i obróbka, więc pytanie podstawowe - jakiego typu to będą przedmioty? Nie chodzi o konkrety - ale rodzaj (np. ubrania, zabawki, butelki, potrawy. itd) - bo ilość czasu potrzebna na wykonanie dobrych zdjęć jednej potrawy, a jednej zabawki - różni się diametralnie
    Stojaki, podnośniki, szafy sterownicze itp.

  4. #4
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Czyli nieregularne w kształtach gabaryty A czy określili parametry (rozmiar w pikselach) lub podali do czego chcą zdjęcia (na stronę www, drukowane materiały, wielkoformatowe wydruki)?

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Czyli nieregularne w kształtach gabaryty A czy określili parametry (rozmiar w pikselach) lub podali do czego chcą zdjęcia (na stronę www, drukowane materiały, wielkoformatowe wydruki)?
    Z tego co się dowiedziałam, to potrzebują na swoja strone www i do podsyłania klientom, z którymi współpracują.
    Gabaryty bardzo różne, dlatego na prawdę nie mam bladego pojęcia jak się zabrać za wycene takiego zlecenia. Ciężko jest mi też stwierdzić ile takie zlecenia zajmuje czasu. Dlatego pytam Was, fachowców w tej dziedzinie

  6. #6
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    ok, to pytań ciąg dalszy:
    - robiłaś już i retuszowałaś jakiekolwiek zdjęcia produktowe (chodzi mi o doświadczenie z oświetleniem, biegłość pracy w PSie itd.)? Traktujesz to jako naukę/wyzwanie, czy czysto zarobkową sprawę?
    - to jednorazowe zlecenie, czy zapowiada się regularna współpraca?
    - orientacyjna ilość produktu - bliżej 10 czy 100 sztuk?

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    ok, to pytań ciąg dalszy:
    - robiłaś już i retuszowałaś jakiekolwiek zdjęcia produktowe (chodzi mi o doświadczenie z oświetleniem, biegłość pracy w PSie itd.)? Traktujesz to jako naukę/wyzwanie, czy czysto zarobkową sprawę?
    - to jednorazowe zlecenie, czy zapowiada się regularna współpraca?
    - orientacyjna ilość produktu - bliżej 10 czy 100 sztuk?
    Raczej zarobkową sprawę, ale też wyzwanie, bo jeszcze takich dużych produktów nie fociłam.
    Poszukują fotografa do dłuższej współpracy, także regularna współpraca.
    4-5 zdjęć jednego produktu i chcą, aby wycene dla nich zrobić od godziny pracy (tak zasugerowali, ale w razie czego mogę zrobić od produktu).

  8. #8
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Ja bym to wstępnie oszacował na 30-100zł za zdjęcie (przygotowanie, sesja, obróbka), zastanów się, ile Ci zejdzie czasu na zrobienie zdjęcia stojaka, a ile równomiernie oświetlonej szafy sterowniczej...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar Masaesu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Ja bym to wstępnie oszacował na 30-100zł za zdjęcie (przygotowanie, sesja, obróbka), zastanów się, ile Ci zejdzie czasu na zrobienie zdjęcia stojaka, a ile równomiernie oświetlonej szafy sterowniczej...
    Własnie zakładam, że z szafami będzie ciężko...
    Czyli ogólnie rzecz biorąc proponujesz zrobić normalna wycene od zdjęcia, więc standardowo
    Ciekawiło mnie jak zrobić wycene taka jaką oni chcieli, czyli od godziny pracy u nich i czy wogóle sie tak da.
    Chociażby z tego względu, że moja praca nie kończy się u nich w firmie.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Wycena zdjęć produktowych

    Cytat Zamieszczone przez Masaesu Zobacz posta
    Ciekawiło mnie jak zrobić wycene taka jaką oni chcieli, czyli od godziny pracy u nich i czy wogóle sie tak da.
    Zrób kilka zdjęć podobnych produktów. Zobacz ile Ci zajmie cały proces.

    Co to znaczy bez tła? Masz się bawić w wycinankę? To może być czarna dziura czasowa jak przedmioty okażą się wtapiać w tło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •