Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Jestem idealnym przykładem dla Ciebie bo robię sport i zaliczyłem ścieżkę 7d > 6d > 6d2. Na 7d ZAWSZE bluźniłem, bo ani to nie miało super AF, ani obrazka i jeszcze aps-c... 6d vs 6d2 to zdecydowane + dla nowszej wersji zw na AF, który jest dużo lepszy niż w 6d (i co za tym idzie 7d...), w 6d centralny działa ok ale boczne nieuzwalne. W 6d2 wybieram który mi pasuje i nie modle sie aby akurat tym razem siadło w celu. Dodatkowy + dla nas to czas reakcji aparatu i szybkość samego AF, wciskasz spust i nie ma tych kilku ułamków sekund, przez które możesz stracić najlepszy moment jak to miało miejsce w 6d. Jedyne w czym sie nie wypowiem to krajobraz bo nie miałem jeszcze okazji zabrać nigdzie 6d2 poza reporterką. Jedyne co mogę powiedzieć to potwierdzam zdanie akustyka o gibanym ekranie, który na bank BARDZO ułatwi prace w terenie. Kolejna rzecz to AF w lv który o dziwo działa mega sprawnie. Co do ergonomii i guzikologii kwestia przyzwyczajenia i porzucenia joya z 7d Mnie to zajęło 2/3 dni. Co do szumów to w warunkach które miałem do tej pory nie widzę większej różnicy między 6d a 6d2 (po przesiadce z 7d na którykolwiek z nich i tak będziesz w niebie ) jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało.
    Na taki post czekałem chyba rozwiałeś moje wątpliwości

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    R6, EF 70-200 f/2.8L, EF 16-35 f/4L, RF 24-105 f/4L, Sigma 100-400
    https://tm-photos.myportfolio.com/

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    RTSiak pozwól, że i ja zapytam. Centralny w 6dII jest lepszy w porównaniu do pierwszej szóstki? Zauważyłeś, by rzadziej się mylił?

  3. #13
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Wg mnie wyraźnie lepszy pod każdym względem.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Finalnie zamówiłem 6d MK II. Jak tylko przetestuję, napiszę swoje spostrzeżenia.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Na pewno dobry wybór.

    Jako ciekawostka - podobno więcej da się wyciągnąć z cieni w 80d miż 6d2....

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Klucz do niskich szumów to właściwe naświetlenie zdjęcia. Czasem ktoś narzeka na szum na zdjęciu, tymczasem na histogramie widać że nie wykorzystał możliwości matrycy. Polecam zgłębić temat "ekspozycji do prawej" ( ETTR ). Wtedy okaże się, że zamiast robić zdjęcia wieczorem na czułości 800 i niedoświetlać ( powodując szum ) lepiej jest zrobić to samo zdjęcie na iso 3200 i później ewentualnie lekko przyciemnić w postprodukcji.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Cytat Zamieszczone przez Matt_K-K Zobacz posta
    Wtedy okaże się, że zamiast robić zdjęcia wieczorem na czułości 800 i niedoświetlać ( powodując szum ) lepiej jest zrobić to samo zdjęcie na iso 3200 i później ewentualnie lekko przyciemnić w postprodukcji.
    Może jednak najlepiej zrobić zdjęcie, które od razu będzie poprawnie naświetlone?

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Może jednak najlepiej zrobić zdjęcie, które od razu będzie poprawnie naświetlone?
    Stawiasz zbyt wielkie oczekiwania.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Wg mnie wyraźnie lepszy pod każdym względem.
    Centralny AF w 6D jest bardzo dobry. Wiele zależy od szkiełka. Testowałem 6D II z C 24-70 2.8 II i nie zauważyłem różnicy. Być może są szkiełka, które na środkowym AF w mkII działają lepiej. Do tej pory nie słyszałem o tym. W każdym razie na Twoim miejscu też kupiłbym mkII. Szczególnie, że cena jest już bardziej akceptowalna.
    Ostatnio edytowane przez rzep ; 04-04-2018 o 18:38
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  10. #20
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Przejście z 7d na FF czyli 6d vs 6d MK iI

    MK II do filmowania i LV jest dobra. Dla zahartowanego fotografa który miał np. 5D MK I i umie robić fotki i przekadrować nie ma lepszego sprzętu niż 6D który ma najlepszą matrycę .
    Co ciekawe na pewnym forum ( duże ) za oceanem gdzie można obejrzeć sample najlepsze zdjęcia są z 5D MKI. Potem dopiero 6D.
    Zobaczcie sami :
    -=5D CLASSIC admirers, assemble! (6) -- Canon EOS Digital Cameras in photography-on-the.net forums

    tu jest ten wątek od tyłu czyli od najnowszych. Albo jak ślepy jestem albo inne puszki nie mają startu do MKI. Brak filtra AA robi jednak swoje ...
    Ostatnio edytowane przez Adam71 ; 04-04-2018 o 19:09

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •