Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Chciałem zapytać o kity Canona 18-55. Obecnie w zestawach dodają najczęściej poniższe trzy szkła:
    18-55 III DC
    18-55 IS I
    18-55 IS II

    Który z nich jest najlepszy optycznie?

    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 10-03-2018 o 15:22

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    ten z stm

  3. #3
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    ten z stm
    Z STM tez już są dwie wersje
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Tak jest. Z STM sa już 2 wersje - wcześniejsza ze światłem 3.5-5.6 i późniejsza ciut mniejsza i ciemniejsza 4-5.6. Niestety zmiana rozmiarów i światła nie wyszła na dobre bo ostrość jest gorsza, podobno nawet sporo od 18-55 3.5-5.6 STM, który wobec tego pozostaje najlepszym kitem. Osobiście mam i polecam.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  5. #5
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    18-55 3.5-5.6 STM [...] Osobiście mam i polecam.
    Też mam i też polecam Tego nowszego i ciemniejszego nie miałem okazji oglądać i wątpię czy taką będę miał.
    Mam też 17-55 2,8 który jest świetny, ale jednak zauważalnie większy i cięższy od kita, więc kiedy idę w plener a wiem, że nie będę fotografował w trudnych warunkach oświetleniowych i nie będę potrzebował mniejszej głębi ostrości, to często 17-55 zostaje w domu. Jakość optyczna kita jest naprawdę niezła, przestał kręcić mordką (co jest dla mnie ważne przy używaniu filtrów) a mniejsze gabaryty robią swoje
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #6
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Też mam i też polecam Tego nowszego i ciemniejszego nie miałem okazji oglądać i wątpię czy taką będę miał.
    Mam też 17-55 2,8 który jest świetny, ale jednak zauważalnie większy i cięższy od kita, więc kiedy idę w plener a wiem, że nie będę fotografował w trudnych warunkach oświetleniowych i nie będę potrzebował mniejszej głębi ostrości, to często 17-55 zostaje w domu. Jakość optyczna kita jest naprawdę niezła, przestał kręcić mordką (co jest dla mnie ważne przy używaniu filtrów) a mniejsze gabaryty robią swoje
    EF-S 18-55 IS STM 3,5-5,6 - popieram, też mam i uważam że jakość jest OK.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Odświeżę temat
    Będę potrzebował kita do nowej puszki (7d może 80 d na tą chwilę nie wiem) . Mam już w miarę dobrą szklarnię, ale taki kit potrzebny mi będzie z dwóch powodów.
    Mam już filtry pod 58 mm i nie chcę inwestować w większe tym bardziej że dość rzadko z nich korzystam, Ale skoro są....
    Potrzebny mi taki obiektyw do "ciężkich zadań" Mam nauczkę gdy założyłem świeżo kupioną sigmę do focenia podczas lotu motolotnią. Niestety było twarde lądowanie no i..... Powłoka antyrefleksyjna nieco się porysowała. Dobrze że tylko to. Do tanich zadań ma zamiar zakładać coś co przy pewnych ewentualnościach nie spowoduje dużej straty.
    Widzę że tych kitów trochę się narobiło i już nie wiem co który prezentuje.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    Nawet nie napisałeś jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup.Nowy czy używany?Przeglądałeś testy na optyczne.pl?
    Mój typ:Canon EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM
    Ostatnio edytowane przez Kerry ; 16-09-2018 o 18:05

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Który "kit" 18-55 Canona jest najlepszy optycznie?

    A no nie napisałem. Ale rozpiętość cenowa chyba nie jest jakaś duża?
    Nowy czy używka? To zależy. Kiedyś widziałem taką aukcję że ktoś sprzedawał kita bo kupił w zestawie z puszką. Niby używane ale nowy więc taki brałbym od razu bo logiczne że tańszy. Testy testami a praktyka praktyką. Wolę zapytać tych co mają i wiedzą co mają bo przetestowali w praktyce.
    A tak z ciekawości czym niby te kity się różnią. Silniczkiem to jestem w stanie zrozumieć ze jest różnica zwłaszcza przy filmowaniu. Są tez podobno ciemniejsze. Nieznacznie ale jednak. Obecnie mają też stabi (mój pierwszy nie miał) Podobno też nieco uszczelnili. Pamiętam że mój pierwszy strasznie chłonął kurz. Czymś jeszcze?
    PS mój pierwszy, to zakup 2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •