Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jezu, ludzie, pomyślcie trochę!

    Ludzie od NEC-a jak zauważą, a zapewniam, że informacje szczególnie "problemowe" są monitorowane w Internecie, to w kolejnej edycji zablokują mocniej albo w ogóle. Podobna sytuacja była w monitorach medycznych Barco. W tej chwili aby wejść w menu serwisowe trzeba wykonać skomplikowane kombinacje i najlepiej mieć 7 palców w ręce. Kiedyś było prościej, tylko gromada pożytecznych idiotów poleciała w świat opowiadając na lewo i prawo jak to się robi. Po cholerę, pytam?! W czyim interesie to działanie ma być? Powtarzam, trzeba być kompletnym idiotą aby nie rozumieć jakie konsekwencje ma upowszechnianie informacji niejawnych. Nawet tak błahych jak licznik w gównianym monitorku.
    Ale dla Ciebie to chyba lepiej, sam jesteś za utajnieniem tych informacji. Masz zresztą pewnie NEC SpectraView II więc licznik sobie sprawdzisz, z ciekawości oczywiście tylko bo jak sam pisałeś to nie świadczy o stanie monitora. A reszta jest ponoć nie przydatna, można tylko uszkodzić monitor więc po cholerę to w ogóle odpalać. Nie będzie dostępne problem cenzurowania forum z głowy.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ale dla Ciebie to chyba lepiej, sam jesteś za utajnieniem tych informacji. Masz zresztą pewnie NEC SpectraView II więc licznik sobie sprawdzisz, z ciekawości oczywiście tylko bo jak sam pisałeś to nie świadczy o stanie monitora. A reszta jest ponoć nie przydatna, można tylko uszkodzić monitor więc po cholerę to w ogóle odpalać. Nie będzie dostępne problem cenzurowania forum z głowy.
    Jeszcze raz i powoli: Jest wejście, jak ktoś wykaże trochę uporu to odkryje i sprawdzi co chce. Chodzi o to, że jak się skutecznie rozplotkuje, to producent będzie to bardziej blokował. Tak już jest w wielu urządzeniach, bo plotka poszła za szeroko. Także, jak ktoś potrzebuje i zdobędzie informację o ustawieniach serwisowych to niech do cholery trzyma tą informację dla siebie, a nie rozpisuje wszędzie gdzie może. Trzeba naprawdę być idiotą aby nie rozumieć, że JEDYNYM skutkiem będą jeszcze większe ograniczenia do nieudokumentowanych informacji. Wiesz jak wejść do menu, ktoś potrzebuje, wysyłasz mu PW z adnotacją aby nie powielał publicznie i tyle. Wówczas każdy ma korzyść. Nie chlapiesz jęzorem.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    @RobertON pewnie Twój po sprawdzeniu przebiegu nadaje się już na złom ;-).

    --- Kolejny post ---


    Może, że ostrzeże użytkowników, że na mva.pl jest cenzura i nie warto tam szukać odpowiedzi na tego typu pytania. Może nawet skutecznie.
    Bez przesady, na mva.pl czasem jest dziwnie ale to dobre forum o monitorach czy szerokopojetym zarządzaniu kolorem. Nie przeginajmy w drugą stronę. Właściciel po prostu czasem jest w rozkroku konfliktu interesow.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Właściciel po prostu czasem jest w rozkroku konfliktu interesow.
    To rozumiem, często to forum czytałem. Tylko nie rozumiem postawy, admin skasował mój post, to mógł napisać na priva jedno zdanie "proszę nie upubliczniać tej informacji". Jak ktoś prosi to się nie odmawia.
    Podana informacja była już od dawna znana na forum "elektroda" - 2016 rok

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#15622917

    Nie mogę ścierpieć tylko tonu i słownictwa, a używanie "idioty" jest w moim pojęciu nie do przyjęcia w cywilizowanych rozmowach - korespondencji. Niestety, to świadczy tylko o człowieku.
    Jestem starej daty, ale zawsze pamiętam, aby do każdego zwracać się "właściwie".
    Tylko, że pisanie bez oglądu rozmówcy powoduje, że możemy mu nawtykać ile wlezie, bo i tak mnie nie zobaczy. To już socjologiczne zjawisko.

    To tyle ode mnie, bo nie zamierzam się więcej tłumaczyć z mojego stanowiska "pożytecznego idioty", a czytający ten wątek, mam nadzieję skorzystają z informacji, jak i kontekstu oraz postawy adwersarzy.

    P.S. Zawsze mniemałem, że forum ma pomagać...może się mylę ?
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 09-03-2018 o 14:24

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Nawet tak błahych jak licznik w gównianym monitorku.
    Mam wrażenie, że siebie nie uważasz za idiotę, więc zaryzykuję i zapytam:

    Jeśli informacja jest błaha, ale dla użytkowników jednak istotna, to czemu nie występuje w sposób jawny/prosty, jak np. licznik kilometrów w samochodzie?

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Właściciel po prostu czasem jest w rozkroku konfliktu interesow.
    Właściciel tego forum też mógłby być w takim samym rozkroku, a jakoś tego nie widać.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeszcze raz i powoli: Jest wejście, jak ktoś wykaże trochę uporu to odkryje i sprawdzi co chce. Chodzi o to, że jak się skutecznie rozplotkuje, to producent będzie to bardziej blokował. Tak już jest w wielu urządzeniach, bo plotka poszła za szeroko. Także, jak ktoś potrzebuje i zdobędzie informację o ustawieniach serwisowych to niech do cholery trzyma tą informację dla siebie, a nie rozpisuje wszędzie gdzie może. Trzeba naprawdę być idiotą aby nie rozumieć, że JEDYNYM skutkiem będą jeszcze większe ograniczenia do nieudokumentowanych informacji. Wiesz jak wejść do menu, ktoś potrzebuje, wysyłasz mu PW z adnotacją aby nie powielał publicznie i tyle. Wówczas każdy ma korzyść. Nie chlapiesz jęzorem.
    Po raz kolejny Twoje wypowiedzi nie trzymają się kupy i nie zmieni tego jak powoli się je czyta, ani ile razy powołasz się na idiotyzm.

    1. Piszesz, że tego typu informacje powinny być tajne, bo użytkownik może sobie zrobić krzywdę, a w następnym poście biadolisz, że w przyszłości będą trudniej dostępne niż teraz - podejrzewam więc, że nie chodzi tu wcale o użytkownika, tylko Twój interes.

    2. Piszesz, że tego typu informacje wysyłasz na PW, ale z tego co wyczytałem RobertON takiej informacji na mva.pl nie otrzymał. Znów podejrzewam, że nie chodzi o "każdy ma korzyść" tylko znów o Twój interes.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 09-03-2018 o 15:27

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    To rozumiem, często to forum czytałem. Tylko nie rozumiem postawy, admin skasował mój post, to mógł napisać na priva jedno zdanie "proszę nie upubliczniać tej informacji". Jak ktoś prosi to się nie odmawia.
    Podana informacja była już od dawna znana na forum "elektroda" - 2016 rok

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#15622917

    Nie mogę ścierpieć tylko tonu i słownictwa, a używanie "idioty" jest w moim pojęciu nie do przyjęcia w cywilizowanych rozmowach - korespondencji. Niestety, to świadczy tylko o człowieku.
    Jestem starej daty, ale zawsze pamiętam, aby do każdego zwracać się "właściwie".
    Tylko, że pisanie bez oglądu rozmówcy powoduje, że możemy mu nawtykać ile wlezie, bo i tak mnie nie zobaczy. To już socjologiczne zjawisko.

    To tyle ode mnie, bo nie zamierzam się więcej tłumaczyć z mojego stanowiska "pożytecznego idioty", a czytający ten wątek, mam nadzieję skorzystają z informacji, jak i kontekstu oraz postawy adwersarzy.

    P.S. Zawsze mniemałem, że forum ma pomagać...może się mylę ?
    Ja oczywiście rozumiem Ciebie ale jak sam wiesz to forum ma pewna specyfikę. Ja osobiście po latach bycie na różnych forach i widząc różne warianty moderowania już przestaje się denerwoać takimi rzeczami

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Nie mogę ścierpieć tylko tonu i słownictwa
    Ciężko jest mi pojąć, że ktoś nie zrozumiał dlaczego skasowano informację, która z natury jest niewłaściwa. Jakby ktoś na środku czyjegoś dywanu walnął kupę. To w ogóle wymaga tłumaczenia?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli informacja jest błaha, ale dla użytkowników jednak istotna, to czemu nie występuje w sposób jawny/prosty, jak np. licznik kilometrów w samochodzie?
    Informacja jest błaha w sensie innych spraw życiowych. Ten i ów pisał, że przesadnie zareagowałem. Dla mnie i wielu innych ludzi to jest sprawa ważna, nawet bardzo. Ile razy mam tłumaczyć, że stoją za tym istotne przesłanki?
    1. Grzebanie gdzie nie trzeba, popsucie urządzenia i próby nadużywania gwarancji. Mniej ważne.
    2. Blokowanie dostępu w przyszłości do nieudokumentowanych możliwości. Bardziej ważne.

    Jeśli się chce łatwy dostęp do takich rzeczy, NIE WOLNO chlapać jęzorem i publikować. Producent ma interes w tym, aby blokować. Jak stanie się jawne, łatwo się domyślić, że za chwilę będzie zablokowane mocniej. Chcecie tego?

    Stan licznika jest jawny w większości monitorów, które są w niego wyposażone. A jeśli nie podany wprost, to możliwy do odczytania zupełnie cywilnym softem. Nie jest to żadna tajemnica. Po to on jest aby korzystać.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 09-03-2018 o 15:48
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  9. #19
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jaka tajemnica? Stan licznika podaje bez najmniejszego problemu oprogramowanie NEC SpectraView II.
    Czy zwykły użytkownik w Polsce, może na legalu instalować SVII?
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Czy zwykły użytkownik w Polsce, może na legalu instalować SVII?
    Jak najbardziej. Poza tym jest jeszcze darmowy GammaCompMD.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •