Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Plener - fotografowanie modelek, 05.2018

  1. #1
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Plener - fotografowanie modelek, 05.2018

    Ciągle nie wiem jak tu pisać. Czy jak do kumpli, którzy znają historię, czy wszystko dokładnie opisywać jakby to był pierwszy raz. Będzie wersja dokładna

    1. Termin 24-27 maja 2018. 4 dni, 3 noclegi, 3 dni sesji zdjęciowych. Przyjazd 24.05 po południu, obowiązkowo trzeba się zameldować na kolacji 19.30, po której będzie zebranie organizacyjne. Koniec w niedzielę o 13.30.

    2. Miejsce - Dwór Luboradza Dwór Pomorski Luboradza To będzie czwarty plener w tym miejscu. To powinno samo w sobie stanowić rekomendację. Plenery robiłem tam w latach 2011, 2012, 2013 i ludzie powiedzieli dość, zmieńmy miejscówkę. Nie dlatego, że było źle (gdyby tak było to bym nie wracał), tylko dlatego, że sią opatrzyło. Wracamy po 5 latach. Zakwaterowanie w Pawilonie Źródlanym, większość pokoi jest olbrzymia. Ja miałem kiedyś pokój 2-osobowy który miał 50 m i 10 m łazienkę. W domu tak nie mam Mamy w tym pawilonie restauracje, basen, jacuzi, sauny - wszystko w cenie (i wszędzie można robić sesje!). Piękny park, sąsiedni obiekt to stary dworek, stylowo umeblowany, łoża z baldachimami, stare meble, oranżeria z oknami z 3 stron (opisuje bo to tez miejsca sesji). Obiekty są o kilkadziesiąt metrów od jeziora. A wsiadając w samochód mamy przepiękną okolicę z dziką przyrodą, uroczyska, blisko są tereny poradzieckiego poligonu i Borne - Sulinowo, jeśli ktoś gustuje w opuszczonych budynkach. Na pewno jest gdzie realizować sesje. Aha - sala restauracyjna jest bardzo duża i zapewne tam zrobimy sobie studio błyskowe. Zresztą z tymi lampami studyjnymi można chodzić po obiekcie i focić z nimi w pokojach. Przez te 3 dni sesyjne miejscówek będziemy mieli do wyboru tyle, że każdy będzie focił tam, gdzie są takie klimaty jakie mu odpowiadają.

    Nie są to warsztaty. To plener, zapewniam pobyt, wyżywienie, różnorodne miejscówki do sesji, zapewniam modelki (cztery "ciuchowe" i jedną do aktu), tym razem także trochę stylizacji (suknie i gorsety), oczywiście także makijażystki i fryzjerkę. Nie ma prowadzącego "mistrza". Jest organizator służący radami (ja). Są zespoły 5-osobowe, które na pół dnia (od śniadania do obiadu i potem od obiadu do kolacji) dostają kolejne modelki. W zespole są osoby bardziej i mniej doświadczone. Jest to więc impreza dla wszystkich. Dla poczatkujących też. Miejsca, modelki (pięć, jedna do aktu), stroje, makijaże - różnorodne. W związku z tym można zrobić sobie na tym plenerze całkiem różnorodne portfolio. Zawsze panowała fajna atmosfera, sporo rozmów, porad, nauki. Wymienianie się doświadczeniami, obiektywami a nawet na chwilę aparatami. Nie ma napinki. Nic nie trzeba.

    Plan dnia nieodmiennie od nastu plenerów taki sam. Piątek - 9.30 sesja (grupy 5 fotografów) z pierwszą modelką, do godziny 13.30. Obiad, od 15.30 do 19.30 sesja z drugą modelką. Sobota - taka sama jak piątek, trzecia i czwarta modelka. Niedziela - piąta modelka, sesja od 9.30 do 13.30 i ... koniec pleneru. Każda grupa fotografujących ma niezmienny (przez cały plener)skład. Co pół dnia dostaje jedną z pięciu modelek, jest więc sprawiedliwie, każdą ma się tyle samo czasu, każda grupa będzie miała modelkę do aktu.

    W zeszłym roku chętnych miałem masakrycznie dużo. Nie wiem dlaczego. Ale w efekcie były aż trzy plenery, w czerwcu, lipcu i wrześniu. Jest jakiś trzon, stali uczestnicy (rekordzista Marek był na .. 11 moich plenerach), ale zawsze są tez nowi. W zeszłym roku tych nowych było bardzo wielu. Nie ma się czego obawiać. Wtopicie się w te paczkę. Jedni są bierni i generalnie podpatrują innych, inni z kolei realizują co chcą, liderują. Aha - będą osoby z różnych systemów foto. Informacje o plenerze (naborze na niego) będą tez na forum olka no i na nikoniarzach, ale tez i na moich grupach na FB. Plus SMS do uczestników z lat poprzednich.

    3. Modelki, makijażytki, fryzjerki. Będą. Ja jestem soldną firmą. Nie będę podawał składu modelek na 3 miesiące przed imprezą. Podam skład na krótko przed, tak by sobie można było coś zaplanować, zabrać rekwizyty itd. Modelki będą różne. Blondynki, brunetki , jakaś wyda się komuś fajniejsza, inna mniej. Mamy różne gusty, a modelki tez będą różne. Mam oko do modelek. Przykład - wodzianka od Wojewódzkiego, 3 sezon już tam pracuje. Angelika. Wiecie gdzie zaczynała? U mnie. Na plenerach ... w Dworze Luboradza!!! W 2011 roku (teraz nas na nia nie stać). Było kilka późniejszych finalistek Miss Polski i innych świetnych dziewczyn, które miały potem sesje dla Playboya, CKM, robią w reklamie filmowej, chodzą na wybiegach (i to nie w pipidówkach, a np. w Mediolanie i Paryżu). Czy któraś z dziewczyn jaka będzie na tym plenerze po czasie też zajdzie wysoko? Statystycznie rzecz biorąc to jedna z tej piątki powinna. Aha - dziewczyny wyglądają normalnie. Piękne się stają dopiero na zdjęciach

    4. Cena. Rozbita na 2 części. Za własny pobyt i wyżywienie w terminie 24-27 maja (3 noclegi, komplet wyżywienia - śniadania, obiady, kolacje) w pokojach 2 lub 3 osobowych 440 zł. To blisko 100 taniej, mamy rabat. A w tej cenie tez basen itd.
    Druga część to zrzutka na modelki, ich pobyt, wynagrodzenie, na pobyt i wynagrodzenie makijażystki, fryzjerki, opłacenie ich podróży, za wynajęcie stroi na sesje itd. To wychodzi zawsze kwota podobna - 450 zł. Suma - 890 zł.
    Przy czym te składkowe 450 zł chce byście wpłacali w praktyce natychmiast (pensjonat czeka na natychmiastową zaliczkę by mieć miejsce na te 33 osoby).
    Można zabrać osobę towarzyszącą, ale proszę o takie info od razu (rezerwacja noclegu).
    Aha - jeśli ktoś chce pokoju 1 osobowego to dopłata wynosi 50 zł, czyli za 3 noclegi 150 zł drożej.

    Patrząc na rok ubiegły to nie macie za wiele czasu na zastanawianie się. Jest duże prawdopodobieństwo że miejsca rozejdą się szybko. Będzie 25 fotografów. 5 grup po 5 foto.

    Zgłaszając się piszcie do mnie także PW z podaniem nr telefonu do siebie. Bywają zgłoszenia, że ktoś nie podaje do siebie kontaktu i .. nie wiadomo czy trzymać miejsce, czy ktoś rezygnuje. No a ja na te PW odpisze zwrotnie, np. podając nr konta do wpłat itd.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-03-2018 o 18:46
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #2
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 05.2018

    Hm, po nieco ponad 4 godzinach sytuacja ma się tak jak widać. Lista niżej.
    Jedynie Robert będziesz "nowy", reszta już była.
    Są jeszcze 2 miejsca (albo 4, jeśli nie pojadą Roman z Moniką). Nie zastanawiajcie się długo. Myślę, że jutro będzie pozamiatane. Nawet nie zdążyłem dać ogłoszenia na fejsie.
    Edit - już jest 25 osób. Pozostała tylko rezerwa, często się ktoś wykrusza.

    Vorlon - Artur - Bydgoszcz
    passer - Jacek - Bydgoszcz
    Alina - Bydgoszcz
    arieloza - Arek - Chojnice
    Fafniak - Marcin - Warszawa
    pinokio - Marek - Warszawa
    Ryw - Rysiu - Warszawa
    freebie - Wojtek - Warszawa
    Cybulski - Zbyszek - Warszawa (Konstancin)
    abre - Pola (+ 1,5 )- Warszawa (?)
    lukasz.antoniak - Łukasz - Warszawa
    katrina - Kasia - Gdynia
    fotopstryczek - Radek
    Krzysztof_G - Krzysztof - Jaworzno
    gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp
    TOP67 - Tomek - Wrocław (ale .. on sie nie liczy do 25)
    anihil - Sebastian - Białystok
    Artur100 - Artur - CB - Szczecinek
    Nickt - Tomek - Bydgoszcz
    nikonista02 - Marek - Bydgoszcz
    prfoto - Przemek - Poznań
    cube - Kuba - Gdańsk
    Carlos_lo - Karol - Londyn, GB
    Rozalinda - Agnieszka - Warszawa
    leon_gd - Leszek - Gdańsk
    Radiki - Radek z CB - Poznań



    EDIT - po 5 godzinach mamy już .. nadmiar. 27 osób na 25 miejsc. Ale nie wiadomo co z Romanem i Moniką, no i generalnie to zawsze się jeszcze 1-2 osoby wykruszają. Więc może jest jeszcze szansa by się załapać.

    EDIT - no to mamy 25/25 - wykruszyła się para i jeśli jeszcze ktoś wypadnie to wchodzą rezerwowi.

    EDIT (napisane 18.03.2018)- rezerwowi już byli potrzebni. Teraz jest na styk. Czyli w sumie jest całkiem spora szansa, że jeszcze ktoś się załapie.
    Proszę nadal się zgłaszać

    EDIT nr X - jest 1 miejsce wolne zapraszam
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-05-2018 o 23:39
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #3
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 05.2018

    Na CB do tej pory nie było ogłaszanych wielu moich plenerów i nie wiecie jak to zwykle bywa. A najczęściej jest tak, że komuś coś nagle wypada i wchodzi ktoś z listy rezerwowej. Tak już się stało i w tej chwili rezerwowi już wskoczyli do składu, a pierwszy (i jedyny rezerwowy) to @Macios i są całkiem spore szanse, że on też się załapie.
    Osoby które czytają i myślą, że nie ma po co się zgłaszać są w błędzie. Jest sens, są szanse. Więc zgłaszajcie się nadal. To niczym nie grozi a może się udać.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 05.2018

    Jednej osobie coś wypadło. Więc jeśli ktoś reflektuje na plener 24-27 maja i chce pofotografować 5 modelek to zapraszam
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •