Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 87

Wątek: Canon 7D czy warto ?

  1. #41
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    To fakt każdy chwali swoje ,a co tam poszalalem właśnie wygrałem aukcje i świadomie przepłaciłem £334 (1583zl) ,ale poniżej 1000 klapniec. Nie będę go używał powyżej 200 ISO i wreszcie będę widział coś w ekranie byle by nie kaszkę hehe. Masz rację trzeba samemu spróbować tak też kupiłem 5d classic i nie żałuje choć ma parę wad to cieszę się że mam tak kultowy aparat ,który potrafi zaskoczyć szczególnie ze 135mm L ,ale i z innymi szkłami ma swój klimat. 7d wśród wielu wad też ma wiele zalet i też jest kultowym aparatem ,więc cieszę się że będę miał go w swojej kolekcji. Pewnie zmienię zdanie jak będę walczył w lightroomie ,ale teraz jestem dobrej myśli. Wiem jedno byłem w sklepie miałem w rękach nowe body Canona i jakiś wolę te stare klocki Z nowszych to tylko 5d Mark III no ,ale za wysoka cena jak do amatorskiego użytku.

  2. #42
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    No i załamałem się Ok robi niby robotę nawet na Af servo wszystko wygląda ładnie na ekranie aparatu ,ale na kompie dramat. Na powiększeniu jeszcze gorzej ,bo takiej sraczki dawno nie widziałem powiem nawet ,że Sony Alpha 200 to jest kozak w porównaniu z 7d. Dalej będę testował jutro ale chwilowo jestem załamany tym zakupem. Focilem z Tamron 90mm macro , Canon 135mm 2.0 L i Tamron 70-300 SP VC. ISO 200 priorytet czasu 1.60 ,1.25 i sraczka że nie chciałem nawet lightroma odpalac. Na FF obiektywach wcale nie odżył. Jak będzie pogoda jeszcze jutro powalczę na ten moment żałuje ,że Was nie posłuchałem.5D classic to inna klasa budowa i materiały dużo lepsze, matryca bije 7d pod każdym względem. Pomysł miałem fajny na cropie wszystkie obiektywy x 1.6 ,więc zapowiadał się fajny duet. Wrzuciłem najnowszy software i wyczyściłem matrycę jutro postaram się nie wychodzić powyżej ISO 100. Sprawdzałem przebieg na Canon eos digital info i jest 462 ,a sam natluklen z 200 dzisiaj. Okazało się że tylko angielski i chiński ,więc grey import. Jakieś minusy w związku z nie uropejska wersja?

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Do iso400 powinno być ok przy poprawnie naświetlonej klatce.

  4. #44
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Siódemka pierwszej generacji to wredny aparat. Obsługa jest genialna, AF szybki, ilość klatek na sekundę i mnożnik ogniskowej dają nawet możliwość poważnego fotografowania sportu i gdyby brać pod uwagę tylko to byłby aparat praktycznie bez wad. A potem powstaje zdjęcie i jest... sraka. Wypluwa gorsze zdjęcia nawet niż starsze aparaty z serii xxD (np. 40D). Na iso400 daje zdjęcie jak 40D na 800 czy 1000.

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    że to już nie najnowsza puszka i wydatek przynajmniej 2500zł
    W dobrym stanie (4/5, 70k klatek) w komisach fotograficznych można zdobyć nawet poniżej 2000, więc od ludka pewnie nawet taniej. Sam pogoniłem dwa w niezłym stanie ale z przebiegami 200k za około 1500zł.

    Jeżeli nie jedzie się powyżej iso800, albo dopuszcza potrzebę późniejszego obrobienia zdjęcia to 7D jest niezłym wyborem. Jeżeli jakość zdjęcia jest ważna to niestety trochę trzeba wydać i albo pełna klatka, albo kompromis między zaletami 7D i ceną w postaci używki 1dmk4.

  5. #45
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Kupiłem jako druga puszka właśnie jako uzupełnienie bardziej do szybszych zdjec.Jak zrzucam te zdjęcia na komórkę jest duzo lepiej chyba trzeba będzie zainwestować w monitor.Zdjecia wyszły poprawnie naświetlone lecę pobawić się na innych szkłach. Puszka jest w super stanie tylko 462 szoty według Canon shutter count -eoscount. Ktoś wcześniej pisał że na szklach z FF kontrast będzie gorszy?

  6. #46
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    ... Dalej będę testował jutro ale chwilowo jestem załamany tym zakupem. ...
    Czasem niebieskiego nieba nie fotografuj bo sie załamiesz nawet na ISO 100.
    Ogólnie to 7d lubiłem i pozwolił robić mi lepsze fotki w porównaniu do poprzedniego 40D, ale to głównie o AF chodziło, mimo że ten z 5dIII rozkłada go.
    Klatki z 7d muszą być bardzo dobrze naświetlone i nie ma mowy o wyciąganiu z cieni. Jak coś miało być na ISO640 to dawałem ISO800 i ściągałem w dół ekspozycją w LR.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #47
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Czyli lepiej przepalić jak nie doświetlić? Niewiem czy nie za dużo wymagam od tej puszki siądę do Lightroma jeszcze dzisiaj zobaczymy ,bo wczoraj byłem załamany.

  8. #48
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    7d nie lubi przepaleń - staraj się naświetlać tak by nie musieć ciągnąć ze świateł.
    Przy raw nie wyostrzaj i odszumiaj minimalnie ostrożnie z suwakiem "Clarity"( jak chcesz zmniejszyć szumy to warto po prostu zmniejszyć rozmiar a następnie powiększyć i wyostrzyć (dziwne ale działa) - to wół roboczy i potrafi dać wiele satysfakcji ale trzeba się go nauczyć.Może niektórzy się zdziwią ale nie zmieniłem jej na 6d tylko dokupiłem jako drugie 7d MKII
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 19-09-2018 o 16:45

  9. #49
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Czyli lepiej przepalić jak nie doświetlić? Niewiem czy nie za dużo wymagam od tej puszki siądę do Lightroma jeszcze dzisiaj zobaczymy ,bo wczoraj byłem załamany.
    Z pewnością nie przepalać, ale naświetlać do prawej (ETTR).
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  10. #50
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon 7D czy warto ?

    2 razy podchodziłem do 7d i zawsze pogoniłem. Gdyby nie paskudny obrazek (i nie chodzi tylko o szumy)byłby świetny aparat. Trwały, szybki, stosunkowo tani że nie szkoda było go żle traktować..

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •