Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

  1. #11
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Mariusz - masz na myśli af czy coś innego?

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    No właśnie, na czym polega to odżycie?

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Chodzi o AF. Wreszcie mi trafia. Na każdym szkle i w większości sytuacji. No i iso lepsze ciut.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  4. #14
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    No z tego co tu czytam wychodzi że 5D2 już nie robi zdjęć...
    Fakt że AF do najszybszych nie należy i ISO mogłoby być lepsze no ale nie dramatyzujcie.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Ja nie dramatyzuje tylko zachwycam się nowszym 5d. Daj mi się pocieszyć. Wiem, że się da nawet starszym 5d mk1 i nawet nie 5d się da, tylko 350d, miałem go też i nawet analogiem się da, ale czy do jasnej ch... mam wrócić do epoki kamienia łupanego, bo i tam się dało ???
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_C ; 10-04-2018 o 22:37
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Ja nie dramatyzuje tylko zachwycam się nowszym 5d. Daj mi się pocieszyć. Wiem, że się da nawet starszym 5d mk1 i nawet nie 5d się da, tylko 350d, miałem go też i nawet analogiem się da, ale czy do jasnej ch... mam wrócić do epoki kamienia łupanego, bo i tam się dało ???

    Przeżyłem wiele razy przejście do nowego/nowej wersji, było także z 5D->5D2->5D3

    Za każdym razem sprawiało mi to frajdę.... i to się liczy, po to to (tak na prawdę) robisz.
    A Ci którzy nie czują tego (nie robią, boją się, brak im odwagi/determinacji, brak środków, nie widzą sensu lub zazdroszczą) no cóż ".... psy szczekają, karawana idzie dalej..."
    Trzeba im współczuć,.

    Fajnie że sprawia Ci radochę Twój nowy aparat
    Nie zrobiłeś tego kroku tylko dlatego by Cię chwalono, zrobiłeś to dla siebie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-04-2018 o 11:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #17
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Ja nie dramatyzuje tylko zachwycam się nowszym 5d. Daj mi się pocieszyć. Wiem, że się da nawet starszym 5d mk1 i nawet nie 5d się da, tylko 350d, miałem go też i nawet analogiem się da, ale czy do jasnej ch... mam wrócić do epoki kamienia łupanego, bo i tam się dało ???
    No i fajnie. W tym rzecz że ma to sprawiać frajdę. Też bym się chętnie pocieszył. Zmieniłem 400D (którego teraz dobija córka) na 5D2 i to był kosmos. Ale z biegiem czasu człowiek się rozwija i zaczyna pewnych rzeczy brakować. W moim przypadku wspomniane wyżej ISO i szybaszy AF. Ale póki co i tak tragedii nie ma. Będzie fundusz, będzie nowa puszka. I tyle
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Ja zmieniłem jakieś 3 lata temu mk2 na mk3. Jeśli chodzi o samą jakość zdjęć nie odczułem znaczącej różnicy. Główna zmiana na plus to AF, autoISO i cicha migawka.
    Z tym, że aparat wykorzystuję również do reportażu ślubnego i portretu. Tam te cechy mają szczególne znaczenie. Ogólnie jeśli lubisz jasne szkła, małą głębię ostrości a portret i szeroko pojęta fotografia ludzi są Ci szczególnie bliskie to zdecydowanie warto dołożyć do mk3. Jeśli twoim ulubionym obiektywem jest zoom 24-105/f4 a o małej GO nie chcesz słyszeć to nie ma sensu przepłacać
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Macie rację Panowie :-) Ja teraz się cieszę jak dzieciak z nowej zabawki i walę fotki jedna za drugą na pełnych dziurach, 35-tka, 50-tka i 85-tka, wszystkie mi jakoś trafiają w punkt 10 na 10 zdjęć. ISO 3200 w ciemnym kościele na chrzcinach i jest fajny obraz i nawet trafia. A co do migawki to zauważyłem, że inaczej chodzi, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi, że cichsza.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Zamiana 5d II na 5d mark III lub 1ds III

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Macie rację Panowie :-) Ja teraz się cieszę jak dzieciak z nowej zabawki i walę fotki jedna za drugą na pełnych dziurach, 35-tka, 50-tka i 85-tka, wszystkie mi jakoś trafiają w punkt 10 na 10 zdjęć. ISO 3200 w ciemnym kościele na chrzcinach i jest fajny obraz i nawet trafia. A co do migawki to zauważyłem, że inaczej chodzi, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi, że cichsza.
    Chodziło pewnie o tryb cichej migawki, tryb ten należny najpierw uruchomić.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •