Strona 98 z 140 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #971
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Kolego batis 25 i 40 są lekkie i świetne optycznie. Sony 85 1.8 i 55 1.8 są tanie, lekkie i świetne optycznie. O Sigmie nie musisz myśleć. Ja mam Sony 28 2.0 -lekki, ostry, szybki ale ogromną dystorsję i winietę ma do korygowania kliknięciem ale wolałbym bez Ja kupiłem system Sony za mniej niż 35k. Wiec tanio. 2xa7III i 14,28,55,85 + lampy . W wadze zestawu różnica jest ogromna. Powrót ? Odpada. Chociaż jedyna wada to wyświetlacz LCD i menu, które na początku jest idiotyczne oraz to że z Canona sprzętu nie sprzedałem jeszcze https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...aaac45e709.jpg

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Rozmiarowo - przepaść! :-O ale cena - ZAPOROWA.
    Muszę sobie w weekend przekalkulować wszystko. Jednak patrząc na to ile w tym roku wspinałem się w górach z aparatem to finalnie nie było tak źle... A sama wymiana pociągnie mnie po kieszeni. A "niestety" jest to to tylko kolejne hobby a nie praca / zarobkowe hobby.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  2. #972
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Rozmiarowo - przepaść! :-O ale cena - ZAPOROWA.
    Muszę sobie w weekend przekalkulować wszystko. Jednak patrząc na to ile w tym roku wspinałem się w górach z aparatem to finalnie nie było tak źle... A sama wymiana pociągnie mnie po kieszeni. A "niestety" jest to to tylko kolejne hobby a nie praca / zarobkowe hobby.
    A to jak nie do pracy a w góry to nie ma sensu A7. Jak koledzy wyżej pisali, może coś z Fuji ? Małe, sprytne Ewentualnie Olympus jakiś z szerokim zoomem ?

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #973
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    A to jak nie do pracy a w góry to nie ma sensu A7. Jak koledzy wyżej pisali, może coś z Fuji ? Małe, sprytne Ewentualnie Olympus jakiś z szerokim zoomem ?

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Jak dla mnie jak najbardziej ma sens. Kwestia zasobności portfela. Z resztą nie dyskutujemy tu o tym czy A7 w góry ma sens, tylko jak wygląda przesiadka z Canona na Sony.
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  4. #974
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    A to jak nie do pracy a w góry to nie ma sensu A7. Jak koledzy wyżej pisali, może coś z Fuji ? Małe, sprytne Ewentualnie Olympus jakiś z szerokim zoomem ?
    Fuji wydaje się najlepszym kompromisem jakościowym, natomiast cenowo to rozbój ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #975
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Dane o miejscu zdjęcia ze Smartona -> Exif w A7 wersja 3


    Przy starym smartfonie (Samsung A3) na ostatnim wyjeździe miałem na zdjęciach (nie w budynkach) geotagowanie na około 40% przy stabilnym połączeniu bluetooth smartfon <-> aparat

    Na stole teraz "pod gołym niebem" leżą obok się siebie Samsung A3 oraz Xiaomi Mi 8 , w obu zainstalowane oprogramowanie GPS Satellites Viewer
    A3 "nie widzi" satelitów Galileo oraz OZSS (japonia)
    Z pozostałych systemów aktywnie korzysta z 11 satelitów, dokładność pozycji 14 m
    Mi 8 widzi satelity 5 systemów i aktywnie korzysta z 35 satelitów, dokładność pozycji 4 m

    Dokładność pozycji 4 m najprawdopodobniej oznacza że oprogramowanie nie jest jeszcze przystosowane do korzystania z drugiej częstotliwości BCM 47755

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-11-2018 o 12:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #976
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dane o miejscu zdjęcia ze Smartona -> Exif w A7 wersja 3


    Przy starym smartfonie (Samsung A3) na ostatnim wyjeździe miałem na zdjęciach (nie w budynkach) geotagowanie na około 40% przy stabilnym połączeniu bluetooth smartfon <-> aparat

    Na stole teraz "pod gołym niebem" leżą obok się siebie Samsung A3 oraz Xiaomi Mi 8 , w obu zainstalowane oprogramowanie GPS Satellites Viewer
    A3 "nie widzi" satelitów Galileo oraz OZSS (japonia)
    Z pozostałych systemów aktywnie korzysta z 11 satelitów, dokładność pozycji 14 m
    Mi 8 widzi satelity 5 systemów i aktywnie korzysta z 35 satelitów, dokładność pozycji 4 m

    Dokładność pozycji 4 m najprawdopodobniej oznacza że oprogramowanie nie jest jeszcze przystosowane do korzystania z drugiej częstotliwości BCM 47755

    jp
    Ta wyższa dokładność 4m może wynikać z otrzymywania korekt różnicowych a niekoniecznie z ilości satelitów. Proszę sprawdzić, czy gdzieś obok satelity pojawia się literka "d" (differential).

    Żeby były 2 częstotliwości to sam odbiornik również musi być dwu-częstotliwościowy L1+L2. Nie wiem jak to wygląda w telefonach.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #977
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szymkowski Zobacz posta
    Jak dla mnie jak najbardziej ma sens. Kwestia zasobności portfela. Z resztą nie dyskutujemy tu o tym czy A7 w góry ma sens, tylko jak wygląda przesiadka z Canona na Sony.
    Jak przesiadka przy reportażu to pierwsze trzy zlecenia pracowało się dziwnie. EVF, menu, guziki - dziwnie. Po czasie nabrałem wprawy, ogarnąłem sposób pracy i Est zajebiście.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #978
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ta wyższa dokładność 4m może wynikać z otrzymywania korekt różnicowych a niekoniecznie z ilości satelitów. Proszę sprawdzić, czy gdzieś obok satelity pojawia się literka "d" (differential).

    Żeby były 2 częstotliwości to sam odbiornik również musi być dwu-częstotliwościowy L1+L2. Nie wiem jak to wygląda w telefonach.
    Xiaomi Mi 8 jest pierwszym smartfonem z czipem BCM 47755 który odbiera 2 częstotliwości

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #979
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Xiaomi Mi 8 jest pierwszym smartfonem z czipem BCM 47755 który odbiera 2 częstotliwości

    jp
    Phi. Ale on jest dopiero ósmy w rankingu dxo! I nawet nie ma 100 punktów. Porażka.

  10. #980
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Phi. Ale on jest dopiero ósmy w rankingu dxo! I nawet nie ma 100 punktów. Porażka.
    Nie ma 100punktow, dlatego kolega używa go tylko jako GPS do A7III

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Strona 98 z 140 PierwszyPierwszy ... 488896979899100108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •