Strona 1 z 133 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1398

Wątek: Sony A7III

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Sony A7III

    Pojawił się zapowiadany A7III:

    https://www.optyczne.pl/12101-news-Sony_A7_III.html
    fajna specyfikacja
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Pojawił się zapowiadany A7III:

    https://www.optyczne.pl/12101-news-Sony_A7_III.html
    fajna specyfikacja
    Bardzo fajna a jeszcze :
    - "lada chwila" pojawi się do kompletu trzecich wersji pełnoklatkowego, ze stabilizacją systemu A7 (A7R3, A7M3) A7S3
    - zapowiadany jest wysyp nowych obiektywów FE Sony oraz Sigma

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2018 o 18:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Korpus bardzo fajny. Nie zdecyduję się, ze względu na brak dłuższych stałek czyli 135/2, 200, 300 itd.
    Zresztą AF nawet w A9 z takimi ogniskowymi nie jest powalający w Sony (piszę na podstawie FE 100-400). Lepiej śledzi i jest bardziej selektywny niż u Canona, za to częściej zdarza mu się pojechać nie w tę stronę, inaczej mówiąc wstępne ostrzenie jest wolniejsze i mniej pewne niż u Canona.

    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.

    Ogólnie Sony konsekwentnie robi swoje, rozwój szklarni jest przewidywalny, a konkurencji ze strony C/N nie widać. Trzymam rękę na pulsie tzn. na a6300
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 27-02-2018 o 18:21

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Korpus bardzo fajny. Nie zdecyduję się, ze względu na brak dłuższych stałek czyli 135/2, 200, 300 itd.
    Zresztą AF nawet w A9 z takimi ogniskowymi nie jest powalający w Sony (piszę na podstawie FE 100-400). Lepiej śledzi i jest bardziej selektywny niż u Canona, za to częściej zdarza mu się pojechać nie w tę stronę, inaczej mówiąc wstępne ostrzenie jest wolniejsze i mniej pewne niż u Canona.

    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.

    Ogólnie Sony konsekwentnie robi swoje, rozwój szklarni jest przewidywalny, a konkurencji ze strony C/N nie widać. Trzymam rękę na pulsie tzn. na a6300
    Byłem bliski kupienia A6500, podpięcia "na stałe" 135mm/2,8 jako dublera do A7R2 i rezygnacji z A7R3.
    Bardzo duże upusty dawał sprzedawca, w sumie wyszłoby taniej.
    Ale zostałem przy "planie A".
    A6300/6500 bardzo mi się podoba.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    700 zdjęć to już sensowna praca bna akumulatorze. Ciekawe jak w praktyce. W 6d2 niby 1200 a robię dużo więcej nawet an mrozie.

    Martwi mnie trochę banding w zdjęciach testowych na dpreview. Może to jeszcze przedprodukcyjny błąd.

    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.
    Z tą wydajnością aku to jest "nadmuchany" problem.
    Jaki bym aparat z aku nie miałem to zawsze w plecaku/torbie miałem naładowany zapasowy.
    Przy A7R2 miałem 2 zapasowe.... i tyle, teraz pewno będę nosił jeden

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2018 o 18:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #5

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Obiektywów Sigmy do Sony nie biorę wcale pod uwagę, to jest jakaś parodia tzn. obiektywy lustrzankowe z doklejoną przejściówką. Dodatkowo nie wierzę, że Sigma jest w stanie zrobić porządny AF do jakiegokolwiek systemu (tak silnik jak i sterowanie/firmware), obojętnie Canon czy Sony.
    Contemporary do bezlusterkowców jakoś nie są ganione za AF.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: sony A7III

    700 zdjęć to już sensowna praca bna akumulatorze. Ciekawe jak w praktyce. W 6d2 niby 1200 a robię dużo więcej nawet an mrozie.

    Martwi mnie trochę banding w zdjęciach testowych na dpreview. Może to jeszcze przedprodukcyjny błąd.

    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Czemu Canon nie mógł pokazać TAKIEGO enty level? Jestem zadowolony z nowej szóstki ale przy tym a7 wypada po prostu blado.
    Pewnie nie widzą sensu jeszcze tego wypuszczać. Przy czym "entry level" za niemal 10 tyś. Ok. Może ja żyję w innej alternatywnej rzeczywistości ale to nawet na zachodzie jest sporo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie nie widzą sensu jeszcze tego wypuszczać. Przy czym "entry level" za niemal 10 tyś. Ok. Może ja żyję w innej alternatywnej rzeczywistości ale to nawet na zachodzie jest sporo.
    W USA cena jest dokładnie ta sama co 6d w momencie debiutu). Jakby nie patrzeć jest to entry level FF.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W USA cena jest dokładnie ta sama co 6d w momencie debiutu). Jakby nie patrzeć jest to entry level FF.
    I to coś zmienia? To są aparaty dla zaawansowanych użytkowników. Jakby Canon tak postrzegał entry level to by chłopaki już dawno robili tylko ksera .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I to coś zmienia? To są aparaty dla zaawansowanych użytkowników. Jakby Canon tak postrzegał entry level to by chłopaki już dawno robili tylko ksera .
    Czyli ludzie nie kupią A7 III, mimo ze ma cenę taką jak 6D bo jest zbyt zaawansowany ?
    Ma też ustawienia AUTO.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 1 z 133 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •